مطالب ویژه
اطلاع رسانی

جهت دریافت اپلیکیشن اندرویدی دفتر ارتباط مردمی دکتر قاضی زاده هاشمی بر روی لینک زیر کلیک نمایید:

(دریافت اپلیکیشن)

...مجلس شورای اسلامی، یک مرکز اساسی و تعیین کننده برای انقلاب است، همه سر رشته ­های امور، به مجلس شورای اسلامی بر می­ گردد....مجلس شورای اسلامی، مظهر وحدت ملی و یکپارچگی و اتفاق همه گروه­ ها و قومیت­ ها و سلائق و عقاید است.

...من هیچ تردیدی ندارم و در این معنا هم که مجلس در رأس همه ارگان‌ها واقع است و مجلس، ملت است که متبلور شده است و تحقق پیدا کرده است در یک جای محدود، این هم بی‌اشکال است.

(صحیفه امام ، ج ۱۷، ص: ۲۴۶)


ویژه ها


اخبار حوزه انتخابی
next prev

پیوندهای مفید

شکست طرح بازآفرینی شهری دولت تدبیر

عضو هیئت رئیسه مجلس با تاکید بر اینکه مسکن موتور محرکه اقتصاد ایران است، گفت: به ساخت سالی بیش از یک میلیون واحد مسکونی نیاز داریم.به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری دانشجو، سید امیرحسین قاضی زاده هاشمی، گفت: سال ۱۳۹۸ توسط رهبر معظم انقلاب که ابلاغ کننده سیاست‌های کلان نظام هستند به عنوان سال رونق تولید نامگذاری شده است در این راستا با توجه به تحریم‌های ظالمانه آمریکا، رونق تولید می‌تواند در جنگ اقتصادی دشمن، کلید پیروزی باشد.


نماینده مردم مشهد و کلات در مجلس ادامه داد: تحریم‌ها و بی‌ثباتی اقتصادی، بخش زیادی از سرمایه ایرانیان را تبدیل به ارز نموده که همین موضوع سبب افزایش قیمت ارز و در نتیجه افزایش هزینه‌های زندگی از مواد غذایی تا هزینه مسکن شده که بر اساس اطلاعات موجود هر خانوار ایرانی حدود ۶۰ درصد از درآمد خود را به هزینه مسکن اختصاص می‌دهد. یکی از راه‌های کاهش هزینه‌های خانوار آن است که ارز‌های خانگی به چرخه اقتصاد کشور برگردد تا با رونق تولید، عرضه محصولات افزایش یافته و ارزش پول ملی نیز افزوده شود.

با حجم زیادی از «بد مسکنی» روبرو هستیم‌

عضو هیئت رئیسه مجلس با تاکید بر اینکه بزرگترین و اساسی‌ترین و داخلی‌ترین موتور محرکه اقتصاد ایران صنعت ساختمان و مسکن است، گفت: متأسفانه در شش سال گذشته وزارت راه و شهرسازی با استدلال وجود مسکن خالی از ورود به ساخت مسکن خودداری کرد و بزرگترین موتور محرکه اقتصاد ایران را از کار انداخت و سبب رکودی عمیق بر ایران شد.

وی ادامه داد: این در حالی است که استدلال وجود خانه‌های خالی صحیح نیست و بسیاری از کشور‌ها به نسبت جمعیت بیش از دو برابر ایران ذخیره مسکن دارند. همچنین مسئله اصلی، رفاه حوزه مسکن است نه تعداد مسکن‌های خالی و ما در ایران با حجم زیادی از بدمسکنی رو به رو هستیم. هدف و روش اندازه‌گیری باید میزان رفاه جامعه ایرانی در حوزه مسکن باشد و با توجه به پایین بودن سطح رفاه در حوزه مسکن، ایران به ساخت سالی بیش از یک میلیون واحد مسکونی نیاز دارد که این موضوع سبب رونق تولید همه جانبه در صنایع مختلف کشور خواهد شد.

طرح بازآفرینی شهری، طرح ناکارآمد دولت تدبیر برای بازار مسکن

قاضی زاده هاشمی اظهار داشت: راهکارهایی، چون بازآفرینی شهری که توسط وزارت راه و شهرسازی در چند سال قبل اتخاذ شده ناکارآمد است، زیرا دولت باید در اصلی‌ترین موتور محرکه اقتصاد ایران ورود حداکثری داشته باشد و همانطور که می‌بینیم متأسفانه از راهکار بازآفرینی شهری فقط یک نام را می‌شنویم و هیچ تأثیری در بازار مسکن نمی‌بینیم. راه اندازی موتور محرکه اقتصاد ایران که همان صنعت ساخت و ساز مسکن است می‌تواند سبب شود که صنایع وابسته وارد رونق شوند و رکود از بین برود.

لزوم ورود دلار‌های خانگی به چرخه ساخت مسکن

عضو هیئت رئیسه مجلس تصریح کرد: خانوار‌ها به دنبال آن هستند که دلار‌های خانگی خود را تبدیل به رفاه کنند، ولی فضایی برای این کار نمی‌یابند، در صورتی که دولت باید ورود حداکثری به حوزه ساخت و ساز مسکن کند و به پیش فروش مسکن بپردازد، در این صورت دلار‌های خانگی وارد چرخه ساخت مسکن می‌شود و با رونق گرفتن صنایع مختلف (کاشی، کابینت، آهن آلات، رنگ و …) بیکاری به طور معناداری در کشور کاهش می‌یابد.

وی تاکید کرد: در صورت ورود دلار‌های خانگی به چرخه ساخت مسکن در جنگ اقتصادی، دشمن ناکام و رفاه جامعه در حوزه مسکن افزایش خواهد یافت. برای این راهکار، دولت می‌تواند بسیاری از زمین‌های بلااستفاده سازمان‌های دولتی در داخل شهر‌ها را به صورت ضربتی به این امر اختصاص داده و با استفاده از تجربه انبوه سازی صورت گرفته در مسکن مهر و اصلاح مشکلات آن، سرعت را چند برابر نماید.

رونق صنعت ساختمان اسلحه‌ای قدرتمند در جنگ اقتصادی

قاضی زاده هاشمی گفت: صنعت ساخت و ساز مسکن تنها صنعتی است که همه چرخه آن در داخل کشور است. متأسفانه به علت تحریم، بقیه صنایع دیگر (که حتی بخش کوچکی از چرخه آن‌ها به خارج از کشور وصل باشد) با مشکل اساسی روبرو هستند و نمی‌توانند برای رونق تولید به کار گرفته شوند. پس تنها راه تحقق شعار سال ۱۳۹۸ برای رونق تولید از دوباره فعال کردن موتور محرکه ساخت مسکن می‌گذرد و این مهم نه تنها به رفاه جامعه و ثبات اقتصاد در شرایط تحریم منجر می‌شود، بلکه به مانند اسلحه‌ای قدرتمند در جنگ اقتصادی عمل خواهد کرد و برای پرقدرت کردن این اسلحه به برداشت از صندوق توسعه ملی نیز می‌توان اندیشید.

وی در پایان با بیان اینکه در این خصوص نامه‌ای به وزیر راه و شهرسازی نوشته و ارسال نموده‌ام گفت: وزارت راه و شهرسازی باید با درنظر گرفتن نام سال ۱۳۹۸ در حرکتی ضربتی، فرصتی را که در شش سال گذشته از دست داده و سبب قدرت گرفتن دشمن برای راه اندازی جنگ اقتصادی با ایران شده است را از جبران کند.


ارسال شده در مورخه : دوشنبه، 9 ارديبهشت ماه، 1398 توسط admin  چاپ مطلب
دوشنبه، 9 ارديبهشت ماه، 1398 بازدید:615 نظرات 
 
کاربرانی که به این خبر امتیاز داده اند.(قرمز رأی منفی و آبی رأی مثبت):

 

مرتبط باموضوع :

 وزرای جدید برنامۀ اجرایی و مدیریت جهادی داشته باشند  [ سه شنبه، 24 مرداد ماه، 1396 ] 1611 مشاهده
 جهانگیری ۴ سال است به پستو رفته و ناراحت است  [ دوشنبه، 20 آبان ماه، 1398 ] 453 مشاهده
 عملکرد برخی مدیران جهادی دولت شایسته تقدیر است  [ چهارشنبه، 6 شهريور ماه، 1398 ] 539 مشاهده
 
امتیاز دهی به مطلب

انتخاب ها

 فایل پی دی اف فایل پی دی اف

 گرفتن پرينت از اين مطلب گرفتن پرينت از اين مطلب

 ارسال به دوستان ارسال به دوستان

 گزارش این پست به مدیر سایت گزارش این پست به مدیر سایت


اشتراک گذاري مطلب