مطالب ویژه
اطلاع رسانی

جهت دریافت اپلیکیشن اندرویدی دفتر ارتباط مردمی دکتر قاضی زاده هاشمی بر روی لینک زیر کلیک نمایید:

(دریافت اپلیکیشن)

...مجلس شورای اسلامی، یک مرکز اساسی و تعیین کننده برای انقلاب است، همه سر رشته ­های امور، به مجلس شورای اسلامی بر می­ گردد....مجلس شورای اسلامی، مظهر وحدت ملی و یکپارچگی و اتفاق همه گروه­ ها و قومیت­ ها و سلائق و عقاید است.

...من هیچ تردیدی ندارم و در این معنا هم که مجلس در رأس همه ارگان‌ها واقع است و مجلس، ملت است که متبلور شده است و تحقق پیدا کرده است در یک جای محدود، این هم بی‌اشکال است.

(صحیفه امام ، ج ۱۷، ص: ۲۴۶)


ویژه ها


اخبار حوزه انتخابی
next prev

پیوندهای مفید

نهادهای نظارتی و امنیتی درباره خصوصی‌سازی‌ها به وظیفه خود عمل نکرده اند

عضو هیأت رئیسه مجلس گفت: سازمان بازرسی و دیگر نهادهای نظارتی و امنیتی در بحث واگذاری‌ها وظیفه خود را درست انجام نداده‌اند که این فسادها اتفاق افتاده است.

سید امیرحسین قاضی‌زاده هاشمی نماینده مردم مشهد و کلات در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس، با اشاره به روند خصوصی‌سازی‌ها در کشور گفت: مسئله خصوصی‌سازی در کشور در واقع روند واگذاری منابع دولتی در حال واگذاری به مردم است که در این رابطه باید دو نکته مورد نظر قرار گیرد؛ اول اینکه اگر بناست منافعی حاصل شود و به عموم مردم برسد، این منابع دولتی به جای اینکه به اشخاص واگذار شود باید به جمع گسترده‌ای از مردم واگذار شود و سهام یک کارخانه باید دراختیار کل مردم آن منطقه قرار گیرد.


وی افزود: موضوع دیگر، بحث اهلیت داشتن کسانی است که به لحاظ مدیریتی و به لحاظ حرفه‌ای آن سند را که به آنها واگذار می‌شود بشناسند و در آن زمینه توانایی امور را داشته باشند و از آنجایی که این دو مورد در بحث خصوصی‌سازی‌ها مدنظر قرار گرفته نشده و شرکت‌های دولتی از طریق رانت به کسانی واگذارشده که فاقد اهلیت هستند، موجب بروز فساد شده است. 

عضو هیأت رئیسه مجلس اظهار داشت: به نظر می‌رسد که سازمان بازرسی در هنگام واگذاری‌ها ورود جدی را به موضوع نداشته که این فسادها اتفاق افتاده و به نظر می‌رسد که ناظرین وظیفه خود را در این رابطه انجام نمی‌دهند. 

قاضی‌زاده خاطرنشان کرد: اگر نظارت‌ها عمیق و برخوردها جدی باشد، فساد در واگذاری‌ها شکل نمی‌گیرد و این ضعف در نظارت‌هاست که موجب بروز فساد می‌شود. 

وی در پایان گفت: عملکرد سازمان خصوصی‌سازی در بحث واگذاری‌ها هم که ناگفته پیداست، وقتی یک شبکه‌ای در بحث خصوصی‌سازی ایجاد می‌شود، اشکالات متعددی در آن دیده می‌شود که نشان می‌دهد که مشکل سیستمی در این زمینه وجود دارد، اما فارغ از این موضوع، نهادهای نظارتی و امنیتی هم کار خودشان را به درستی در این باره انجام نداده‌اند.






ارسال شده در مورخه : چهارشنبه، 15 خرداد ماه، 1398 توسط admin  چاپ مطلب
چهارشنبه، 15 خرداد ماه، 1398 بازدید:414 نظرات 
 
کاربرانی که به این خبر امتیاز داده اند.(قرمز رأی منفی و آبی رأی مثبت):

 

مرتبط باموضوع :

 
امتیاز دهی به مطلب

انتخاب ها

 فایل پی دی اف فایل پی دی اف

 گرفتن پرينت از اين مطلب گرفتن پرينت از اين مطلب

 ارسال به دوستان ارسال به دوستان

 گزارش این پست به مدیر سایت گزارش این پست به مدیر سایت


اشتراک گذاري مطلب