مطالب ویژه
اطلاع رسانی

جهت دریافت اپلیکیشن اندرویدی دفتر ارتباط مردمی دکتر قاضی زاده هاشمی بر روی لینک زیر کلیک نمایید:

(دریافت اپلیکیشن)

...مجلس شورای اسلامی، یک مرکز اساسی و تعیین کننده برای انقلاب است، همه سر رشته ­های امور، به مجلس شورای اسلامی بر می­ گردد....مجلس شورای اسلامی، مظهر وحدت ملی و یکپارچگی و اتفاق همه گروه­ ها و قومیت­ ها و سلائق و عقاید است.

...من هیچ تردیدی ندارم و در این معنا هم که مجلس در رأس همه ارگان‌ها واقع است و مجلس، ملت است که متبلور شده است و تحقق پیدا کرده است در یک جای محدود، این هم بی‌اشکال است.

(صحیفه امام ، ج ۱۷، ص: ۲۴۶)


ویژه ها


اخبار حوزه انتخابی
next prev

پیوندهای مفید

جزئیات ده طرح ضدآمریکایی مجلس شورای اسلامی اعلام شد

عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی ضمن تبیین طرح ۱۰ گانه ضد آمریکایی مجلس شورای اسلامی از اقدامات مداوم و مناسبتی مجلس بر علیه آمریکا خبر داد.


به گزارش خبرگزاری فارس از بندرعباس، سیدامیرحسین قاضی‌زاده هاشمی شامگاه سه‌شنبه در نشست خبری رونمایی از طرح‌های ۱۰ گانه مجلس شورای اسلامی برای مقابله با تهدیدات آمریکا در بندرعباس ضمن گرامیداشت یاد و خاطره ی شهدای ایرباس اظهار داشت: علت سفر به بندرعباس حضور در مراسم ۱۲ تیر و بزرگداشت یاد وخاطره ۲۹۰ شهیدی است که در هواپیمای ۶۵۵ ایرباس به بی‌دفاع‌ترین شکل و به صورت غافلگیرانه، هدف موشک ناو آمریکایی قرار گرفتند و به شهادت رسیدند که لکه ننگین دیگری بر تاریخ پر از جنایت آمریکا است.

وی ادامه داد: علت دیگر سفر به بندرعباس همراه با چند تن از اعضای فراکسیون مقابله با تهدیدات آمریکا تقدیر و تشکر از پاسداران انقلاب اسلامی است که با ساقط کردن پهباد فوق پیشرفته آمریکا حماسه آفریدند و با این حرکت شجاعانه محاسبات جهانی در بحث امنیت را تغییر دادند.

عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی ابراز داشت: در راستای مقابله با تهدیدات آمریکا و با توجه به بیانات مقام معظم رهبری در مطالبه از مجلس که فرموده بودند: «در همان سطحی که آمریکایی‌ها با ما برخورد می‌کنند به آن‌ها پاسخ دهید» ۱۰ طرح ضد آمریکایی اعلام وصول شده و دو طرح دیگر هم آماده است تا در مجلس شورای اسلامی مورد بحث و بررسی قرار گیرد.

قاضی‌زاده هاشمی با بیان اینکه آمریکا در قبال ایران، رفتار مناسبتی دارد، بیان کرد: آمریکا به مناسبت‌های مختلف ما را تحریم می‌کند و در یک اقدام عجیب، اخیرا مجلس نمایندگان آمریکا قانونی را تصویب کرده که طی آن اموال ایران را در کشور لوکزامبوک مصادره کند و این نشان دهنده این است که هیچ نظام حقوقی بر جهان حاکم نیست تا بتواند جلوی این خودسری‌ها را بگیرد و ما بنا داریم مانند آمریکایی‌ها در مناسبت‌های مختلف اقداماتی علیه آمریکا انجام دهیم.

وی با بیان اینکه طرح اول ضد آمریکایی طرح حمایت از امنیت آب‌های سرزمینی ایران است؛ ابراز داشت: اخیرا شاهد بودید که ترامپ به کشورهای کره و ژاپن اعلام کرد که باید هزینه امنیتی را که دارند بپردازند؛ یعنی آمریکا در خاک کشورهای دیگر پایگاه نظامی تاسیس می‌کند و از آن‌ها می‌خواهد که هزینه پایگاه‌ها را بپردازند و اگر حقیقتا امنیت منطقه خلیج فارس توسط ایران تامین می‌شود بر اساس همان رفتار آمریکایی‌ها، ما نیز می‌خواهیم هزینه امنیتی را که برای کشورهای همسایه و کشتی‌های عبوری از خلیج فارس تامین کرده‌ایم را بر اساس آنچه آمریکا برای خود عرف دانسته بگیریم و آن‌ها باید بپردازند.

عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی بیان کرد: طرح الزام دولت به اقدام مقتضی علیه کشورهای همسایه میزبان پایگاه‌های نظامی آمریکا دومین طرح مجلس شورای اسلامی بر علیه آمریکا است؛ وقتی کشوری که باید دست برای دوستی به ما بدهد خاک خود را در اختیار دشمن می‌گذارد که در آن پایگاه نظامی بزند و منافع جمهوری اسلامی ایران را به خطر می‌اندازد باید مسؤولیت آن را هم بپذیرد چرا که پهباد آمریکایی ساقط‌شده از یکی از پایگاه‌های نظامی آمریکا در ابوظبی به پرواز درآمده بود و ایران بر علیه آمریکا و کشور میزبان آن  اقدام می‌کند.

قاضی‌زاده هاشمی با اشاره به طرح سوم ضد آمریکایی تاکید کرد: شرکت‌های زیادی طرف قرارداد ما برای کار در ایران بودند اما با یک اخم آمریکا قراردادهای بلندمدت خود را نقض کردند و ما از دولت می‌خواهیم که در سایر قراردادها برای این موضوع جریمه مطرح کند و دعوای حقوقی علیه آن شرکت‌ها را در مجامع بین‌المللی داشته باشد.

وی در تبیین طرح چهارم ضد آمریکایی اضافه کرد: آمریکایی‌ها از زمان حضور مستقیم در ایران از کودتای ۲۸ مرداد تا کنون با حمایت‌ها و اقدامات مستقیم و غیر مستقیم در مقاطع مختلف به ملت ایران خسارت وارد کرده‌اند و پرونده‌های فراوانی از افراد ترورشده توسط آمریکایی‌ها وجود دارد که باید تمامی آن‌ها در مجامع بین المللی باز شوند و در محاکم بین المللی توسط دولت جمهوری اسلامی ایران بر علیه آمریکا طرح دعوا شود.

عضو هیئت رئیسه مجلس گفت: طرح الزام دولت در پیگیری حقوقی اقدام جنایت کارانه آمریکا در اسقاط هواپیمای مسافربری ایران و تاسیس موزه جنایات آمریکا دیگر طرح مجلس بر علیه ایالات متحده آمریکا است که اگر فقط اسناد لانه جاسوسی آمریکا در ایران به نمایش عموم گذاشته شود بسیاری از جنایات آمریکا رو خواهد شد.

قاضی‌زاده هاشمی ابراز داشت: طرح الزام دولت در تعیین سر فصل جنایات آمریکا در کتب درسی مدارس و دانشگاه‌ها، الزام دولت به حمایت همه جانبه از افراد و موسسات ایرانی که از اقدامات آمریکا متضرر شده‌اند و طرح تشکیل باشگاه کشورهای تحریم‌شده توسط آمریکا دیگر طرح‌های مجلس شورای اسلامی در مقابل تهدیدات آمریکا است و باید بگوییم که امروزه ۴۳ کشور جهان مورد تحریم آمریکا هستند.

وی خاطر نشان کرد: طرح مقابله با تحریم‌های آمریکا از طریق جایگزینی کالا و خدمات  طرح دهم ما است و دو طرح دیگر هم در فراکسیون مقابله با تهدیدات آمریکا آماده شده که به زودی برای بحث و گفتگو به صحن مجلس می‌رود.


ارسال شده در مورخه : چهارشنبه، 12 تير ماه، 1398 توسط admin  چاپ مطلب
چهارشنبه، 12 تير ماه، 1398 بازدید:700 نظرات 
 
کاربرانی که به این خبر امتیاز داده اند.(قرمز رأی منفی و آبی رأی مثبت):

 

مرتبط باموضوع :

 جزئیات تصمیم جلسه هیئت رئیسه برای بودجه سال ۹۹  [ چهارشنبه، 7 اسفند ماه، 1398 ] 455 مشاهده
 دکترقاضی زاده هاشمی عضو هییت رئیسه مجلس مجلس دهم شد  [ چهارشنبه، 18 اسفند ماه، 1395 ] 1552 مشاهده
 
امتیاز دهی به مطلب

انتخاب ها

 فایل پی دی اف فایل پی دی اف

 گرفتن پرينت از اين مطلب گرفتن پرينت از اين مطلب

 ارسال به دوستان ارسال به دوستان

 گزارش این پست به مدیر سایت گزارش این پست به مدیر سایت


اشتراک گذاري مطلب