مطالب ویژه
اطلاع رسانی

جهت دریافت اپلیکیشن اندرویدی دفتر ارتباط مردمی دکتر قاضی زاده هاشمی بر روی لینک زیر کلیک نمایید:

(دریافت اپلیکیشن)

...مجلس شورای اسلامی، یک مرکز اساسی و تعیین کننده برای انقلاب است، همه سر رشته ­های امور، به مجلس شورای اسلامی بر می­ گردد....مجلس شورای اسلامی، مظهر وحدت ملی و یکپارچگی و اتفاق همه گروه­ ها و قومیت­ ها و سلائق و عقاید است.

...من هیچ تردیدی ندارم و در این معنا هم که مجلس در رأس همه ارگان‌ها واقع است و مجلس، ملت است که متبلور شده است و تحقق پیدا کرده است در یک جای محدود، این هم بی‌اشکال است.

(صحیفه امام ، ج ۱۷، ص: ۲۴۶)


ویژه ها


اخبار حوزه انتخابی
next prev

پیوندهای مفید

هفتاد سال متوقف شدیم

دکتر امیرحسین قاضی زاده عضو هیات رئیسه مجلس در برنامه رادیویی «مخاطب خاص» در مورد چرایی عدم پیگیری مجلس شورای اسلامی برای اجرای قانون استقرار پرونده الکترونیک سلامت گفت:بگذارید خیالتان را جمع کنم، در خود مجلس الان تنها سه سال است که سیستم الکترونیک را می خواهیم راه بیاندازیم اما متاسفانه هنوز در حد اینکه بتوانیم کاغذ را جمع کنیم موفقیت کامل به دست نیاوردیم.


نماینده مردم مشهد با تشکیک در درک مدیران از ضرورت توجه به زیرساخت های الکترونیک گفت: متاسفانه سیستم اجرایی کشور در تفکرات هفتاد سال پیش مانده است و اگر هم کامپیوتر به ادارات راه یافته است در حدی است که به جای کاغذ همان داده ها را در یک فرم اکسل می نویسند و نمس دانند چگونه از آن استفاده کنند. قاضی زاده از بیمه ها هم انتقاد کرد که انها با وجود تحرکاتی که سازمان تامین اجتماعی داشته› اقدام لازم و کافی را در صیانت از حقوق بیمه شده ها و منابع خود نمی کنند.
اعداد شگفت آور بخش درمان تامین اجتماعی
مهندس علی معیری در این برنامه اطلاعات تکان دهنده ای داد، وی آماری از سنجش تراکم استخوان در کشور ارائه داد که مجری از روی داده های اعلام کرد که فقط تامین اجتماعی در سال ۹۶ نزدیک به هفت میلیون مورد خدمت سنجش تراکم استخوان خریداری کرده است که در سال ۹۷ با تغییرات در قوانین به یک میلیون مورد کاهش یافت که قاضی زاده این عدد را نیز بسیار زیاد دانست. معیری در پاسخ به سوال مهدی اسفندیار مجری برنامه در مورد برابری مصرف دارو در برخی از مراکز درمانی سازمان تامین در نواحی مرزی ایران با مصرف بیمارستان میلاد تهران؛ ضمن تایید این مطلب عنوان کرد با اجرای نسخه الکترونیک سلامت متوجه مصرف غیرمتعارف دارو در مناطق مرزی کشور شده ایم که متوقف شده است. معیری گفت عدد دقیق همپوشانی دفترچه ها قریب به ۷ میلیون است که تا کنون فقط سه میلیون و ششصد هزار دفترچه را جمع کردیم و بیشترین سو استفاده در بخش بیماران خاص بوده است. معیری نقص قوانین را در حذف دفترچه های بیمه شدگان تبعی را یک چالش دانست. مدیرکل دفتر راهبری داده ها گفت احتمال می دهم تا پایان سال ۹۸ نسخه الکترونیک سلامت به مفهوم کامل آن مستقر شود و بتوان همان روز ۶۰ درصد از عملکرد ویزیت پزشکان را به حساب آن واریز کرد، اکنون یکسال است که اگر پزشکی ثبت نام کند، تقریبا همان شب دستمزد پزشک به حسابش واریز می شود.معیری در مورد اینکه آیا دلیل عقب ماندگی ۱۴ ساله در استقرار پرونده ی الکترونیک سلامت به دلیل عقب ماندگی زیرساخت های آی تی کشور است؛ گفت در آن سال‌ها زیرساخت های لازم وجود نداشت، منتهی در همان سال های ۸۶ و ۸۷ کارهای خوبی در استقرار فازهای اول و دوم در برنامه ریزی برای توسعه و تعمیم پرونده ی الکترونیک توسط انجام شد اما شتاب و سرعت لازم را به خاطر هماهنگی های ضعیف و تغییرات مدیران ارشد و دولت ها نداشت.


ارسال شده در مورخه : سه شنبه، 25 تير ماه، 1398 توسط admin  چاپ مطلب
سه شنبه، 25 تير ماه، 1398 بازدید:282 نظرات 
 
کاربرانی که به این خبر امتیاز داده اند.(قرمز رأی منفی و آبی رأی مثبت):

 

مرتبط باموضوع :

 
امتیاز دهی به مطلب

انتخاب ها

 فایل پی دی اف فایل پی دی اف

 گرفتن پرينت از اين مطلب گرفتن پرينت از اين مطلب

 ارسال به دوستان ارسال به دوستان

 گزارش این پست به مدیر سایت گزارش این پست به مدیر سایت


اشتراک گذاري مطلب