مطالب ویژه
اطلاع رسانی

جهت دریافت اپلیکیشن اندرویدی دفتر ارتباط مردمی دکتر قاضی زاده هاشمی بر روی لینک زیر کلیک نمایید:

(دریافت اپلیکیشن)

...مجلس شورای اسلامی، یک مرکز اساسی و تعیین کننده برای انقلاب است، همه سر رشته ­های امور، به مجلس شورای اسلامی بر می­ گردد....مجلس شورای اسلامی، مظهر وحدت ملی و یکپارچگی و اتفاق همه گروه­ ها و قومیت­ ها و سلائق و عقاید است.

...من هیچ تردیدی ندارم و در این معنا هم که مجلس در رأس همه ارگان‌ها واقع است و مجلس، ملت است که متبلور شده است و تحقق پیدا کرده است در یک جای محدود، این هم بی‌اشکال است.

(صحیفه امام ، ج ۱۷، ص: ۲۴۶)


ویژه ها


اخبار حوزه انتخابی
next prev

پیوندهای مفید

رویکرد انقلابی باید در کشور مورد توجه جدی قرار بگیرد

عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه رویکرد انقلابی در کشور باید مورد توجه جدی قرار بگیرد،گفت: اگر جامعه رویکرد انقلابی در پیش بگیرد هرگز شرایطی چون پذیرش قطعنامه ۵۹۸ تکرار نمی‌شود.


امیر حسین قاضی زاده هاشمی سه شنبه شب در مراسمی که به مناسبت فرارسیدن سالروز پذیرش قطعنامه ۵۹۸ در مسجد جامع المهدی مینودر قزوین برگزار شد، افزود: حوادث تاریخ در بیشتر اوقات شبیه هم هستند و تنها بازیگران آن تغییر می کنند که باید در این میان مراقب منافقان بود.

وی اضافه کرد: امروز همه باید از خودشان بپرسند که چرا آمریکا اسرائیل و برخی کشورهای غربی دشمنی را با جمهوری اسلامی تمام نمی کنند؛ واقعا کشور ما در این ۴۰ سال گذشته کدام تجاوز و خصومتی انجام داده که دست بردار نیستند؟

قاضی زاده هاشمی همچنین گفت: اساس این دشمنی به نگاه فرعونی برمی‌گردد و کشورهای متخاصم می‌خواهند دنیا را طبقه بندی کرده و از هر نژادی برده و کارگر ایجاد کنند که سابقه آن به تفکر پوپر (اندیشمند غربی) بعد از رنسانس برمی گردد.

نماینده مردم مشهد در مجلس شورای اسلامی به نقش امام خمینی (ره) در تاریخ پرداخت و گفت: در این تاریخ استعماری امام آمد و با تببین جامعه الهی معادلات دنیا عوض کرد که به همین خاطر است دشمن در حال تلاش برای تغییر جریان و از بین بردن تفکرات انقلابی است.  

قاضی زاده هاشمی اظهار داشت:  دشمن همواره تلاش کرده تا میدان مبارزه را از بیرون مرزها به داخل بکشاند و همچنین از همان ابتدای پیروزی انقلاب اسلامی لیبرال‌ها و فرصت طلبان اقتصادی دشمنی را شروع کرده در اواسط دهه ۶۰ جنگ سیاسی و تورم ۴۰ درصد به وجود آوردند.

عضو هیئت رییسه مجلس شورای اسلامی به شرایط پذیرش قطعنامه ۵۹۸ پرداخت و توضیح داد: در دورانی که مردم درگیر دفاع مقدس بودند، ۲ گزارش اقتصادی و جنگی نزد امام رفت که در آن گفته شده بود تا کمتر از یک ماه گندمی نخواهیم داشت و هیچ کس تمایل به حضور در جنگ را ندارد.

قاضی زاده هاشمی تصریح کرد: دشمنان نظام و انقلاب امام راحل را در شرایطی قرار دادند که قطعنامه ۵۹۸ را پذیرفتیم و از این شرایط تصمیم سازی‌ها هنوز هم در کشور استفاده می شود تا با تنگنا نشان دادن اوضاع کشور و نبود هیچ چاره ای ما را به سمت تصمیم گرفتن پیش ببرند.

این نماینده مجلس شورای اسلامی به مسئله برجام اشاره کرد و گفت: هسته ای بهانه آمریکا بود تا به اصل نظام جمهوری اسلامی حمله شود و عده‌ای نیز موافق بودند که می توان در یک میز نشست و اختلافات را برطرف کرد.

وی بیان کرد: خیلی ها معتقد بودند که نباید در حوزه برجام زیاد سخت گیری کرد، اما رهبر معظم انقلاب نمی توانستند بی تفاوت باشند و به همین خاطر در این خصوص مرتبا هشدار می دادند.

قاضی زاده هاشمی با بیان اینکه قرار گرفتن در صف باطل و مقابله با نظام الهی نتیجه‌ای جز شکست ندارد، خاطرنشان کرد:  اگر امروز ساکت بشینیم سر جای خودمان همانند قوم لوط مورد لعن و نفرین قرار خواهیم گرفت و همه باید جریان انقلابی در پیش گرفته و زمینه را برای ظهور مسئولان انقلابی فراهم کنند.

نماینده مردم مشهد در مجلس شورای اسلامی یادآور شد: اصلاح از خویشتن آغاز می شود و امروز کسانی که از دولت انتظاراتی دارند باید ابتدا خودشان را اصلاح کرده و رویکرد انقلابی داشته باشند تا دولت و مجلس انقلابی شود.


ارسال شده در مورخه : چهارشنبه، 26 تير ماه، 1398 توسط admin  چاپ مطلب
چهارشنبه، 26 تير ماه، 1398 بازدید:246 نظرات 
 
کاربرانی که به این خبر امتیاز داده اند.(قرمز رأی منفی و آبی رأی مثبت):

 

مرتبط باموضوع :

 برای تحقق گام دوم انقلاب به نظام فکری و مدیریتی نیاز داریم  [ پنجشنبه، 29 فروردين ماه، 1398 ] 377 مشاهده
 
امتیاز دهی به مطلب

انتخاب ها

 فایل پی دی اف فایل پی دی اف

 گرفتن پرينت از اين مطلب گرفتن پرينت از اين مطلب

 ارسال به دوستان ارسال به دوستان

 گزارش این پست به مدیر سایت گزارش این پست به مدیر سایت


اشتراک گذاري مطلب