مطالب ویژه
اطلاع رسانی

جهت دریافت اپلیکیشن اندرویدی دفتر ارتباط مردمی دکتر قاضی زاده هاشمی بر روی لینک زیر کلیک نمایید:

(دریافت اپلیکیشن)

...مجلس شورای اسلامی، یک مرکز اساسی و تعیین کننده برای انقلاب است، همه سر رشته ­های امور، به مجلس شورای اسلامی بر می­ گردد....مجلس شورای اسلامی، مظهر وحدت ملی و یکپارچگی و اتفاق همه گروه­ ها و قومیت­ ها و سلائق و عقاید است.

...من هیچ تردیدی ندارم و در این معنا هم که مجلس در رأس همه ارگان‌ها واقع است و مجلس، ملت است که متبلور شده است و تحقق پیدا کرده است در یک جای محدود، این هم بی‌اشکال است.

(صحیفه امام ، ج ۱۷، ص: ۲۴۶)


ویژه ها


اخبار حوزه انتخابی
next prev

پیوندهای مفید

باید در حوزه قانونگذاری، با آمریکا مقابله به مثل کنیم

 رئیس فراکسیون اقدام پیش دستانه علیه تهدیدات آمریکا گفت: یک کارمجلسی ، طراحی و قانونگذاری در سطح برطرف کردن تهدیدات آمریکا و مقابله به مثل کردن است یعنی در جایی است که آمریکایی ها تهدید می کنند و ما رفع تهدید می کنیم یا اینکه چنانچه عملی انجام دادند ، در حوزه قانونگذاری عمل متقابل را انجام دهیم .


امیر حسین قاضی‌زاده هاشمی در گفت‌وگو با خبرنگار  خبرگزاری خانه ملت، در تشریح عملکرد فراکسیون اقدام پیش دستانه علیه تهدیدات آمریکا گفت: عید امسال مقام معظم رهبری تذکری به مجلس درباره سطح مقابله با نظام قانونگذاری آمریکا دادند که برای ما مسئله آفرینی می‌کنند و پیشنهاداتی می‌برند و مصوباتی علیه ایران وضع می‌کنند به عنوان مثال اخیرا مصوبه‌ای داشتند که دولت آمریکا به اموال ایران در لوگزامبورگ متعرض بشود و امثال اینها، حضرت آقا فرمودند که لازم است در همان سطح با موضوع برخورد شود.

باید در برابر تهدیدات آمریکا ، مقابله به مثل کرد

نماینده مردم مشهد و کلات در مجلس شورای اسلامی افزود: با جمعی از دوستان در مجلس که در این زمینه دغدغه‌مند بودند در راستای لبیک گفتن به ایشان این فراکسیون ایجاد و با همکاران همفکری شد که چه کارهایی می‌توان در مجلس انجام داد. یک کار مجلسی، طراحی و قانونگذاری در سطح برطرف کردن تهدیدات آمریکا یا مقابله به مثل کردن است یعنی در جایی است که آمریکایی‌ها می‌توانند برای کشور تهدیدی ایجاد کنند و ما آن را رفع تهدید می‌کنیم یا اینکه چنانچه عملی انجام دادند، در حوزه قانونگذاری عمل متقابل را انجام دهیم.

تشکر از سپاه برای اسقاط پهپاد  آمریکایی

رئیس فراکسیون اقدام پیش دستانه علیه تهدیدات آمریکا ادامه داد: کار دیگری که می‌توان انجام داد، کارهای نمادین است؛ به عنوان جایگاه رسمی ملی که نمایندگی ملت ایران را دارد یا مثل بیانیه‌ای که چندی پیش داده شد با موضوع تشکر از اقدامی که سپاه در راستای تصمیمات نظام در خلیج فارس برای توقیف کشتی انگلیسی انجام دادند و همچنین موضوع وضع عوارض بر تنگه هرمز از 12 طرحی بوده که انجام شده است.

عضو هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی ادامه داد: اعضای فراکسیون برای مراسم سالگرد شهادت مسافران هواپیمایی که از سوی آمریکا در سال 67 ساقط شد، به بندرعباس رفته و در مراسم شرکت کردند؛ همچنین فراکسیون از عزیزانی که در اسقاط پهپاد آمریکایی نقش داشتند و یا از نیروی دریایی سپاه که در جمع‌آوری لاشه هواپیما نقش داشتند، تشکر کرد و اینها به عنوان کارهای نمادین فراکسیون بود.

اندیشمندان به کمک فراکسیون می‌آیند

این نماینده مردم در مجلس دهم با بیان اینکه سازماندهی حوزه اجرا از فعالیت‌های دیگر فراکسیون است، تصریح کرد: دستگاه‌های مختلفی که در روابط بین ایران و آمریکا در حال فعالیت هستند؛ اعم از اندیشمندان، گروه‌ها و NGOها در حیطه پیگیری اقدامات اجرایی در قالب "میز ایران" با یکدیگر هماهنگی و همکاری می‌کنند.

وی با اشاره به دیپلماسی عمومی اظهار داشت: در حوزه دیپلماسی پارلمانی، نمایندگان می‌توانند در اقدامات جهانی و بین‌المللی در برخورد با فشار آمریکایی‌ها در حوزه‌های مختلف موثر باشند. درهر 4 حوزه ورود کردیم و در حوزه داخل مجلس، برای برگزاری برخی از دوره‌ها اقداماتی کردند و روابط آینده شناسی روابط ایران با غرب شکل بگیرد و تاکنون 12 طرح به مجلس ارائه و اعلام وصول شده و باید پیگیری کنیم تا گردش اینها در کمیسیون‌ها اتفاق بیفتد. بیانیه‌ها، اظهار نظرها، مصاحبه‌ها، شرکت در مراسم‌ها نیز از جمله اقدامات است.

به دنبال ایجاد روابط با پارلمان‌های 44 کشور تحریمی علیه آمریکا هستیم

قاضی زاده هاشمی گفت: در پیگیری مدیریت و ایجاد یک جبهه کارهایی با کمک امور بین الملل مجلس در حال انجام است که مجلس محوریتی  برای سازماندهی اقداماتی که باید در یک جبهه واحد در داخل کشور و با کمک دوستان بین‌المللی علیه آمریکایی‌ها اتفاق بیفتد یعنی یک میزی باید شکل بگیرد و آقای امیرعبداللهیان نیز اقداماتی انجام می‌دهند که از طرف فراکسیون در حال پیگیری است. در حوزه دیپلماسی عمومی نیز مقدماتی فراهم می‌کنیم تا با پارلمان‌های 44 کشور تحریمی ارتباط بگیریم و با شخصیت‌های مستقل جهانی و جریان مستقل رسانه‌ای جهانی ارتباط بگیریم چراکه برخی از چهره‌های مستقل در آمریکا یا کسانی که در حکومت آمریکا هستند اما با سیاست‌های آمریکا مخالف هستند، می‌خواهیم در ارتباط باشیم که البته مقدمات اینها کمی طولانی‌تر است.

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس در خصوص موفقیت‌های این فراکسیون اظهار داشت: به نظر بنده سرعت حرکت خوبی در فراکسیون داریم و استقبال خوبی نیز شده و دانشمندان و اندیشمندان بیرونی نیز کمک می‌کنند به عنوان مثال طرحی به عنوان اخذ عوارض که از طرف یکی از دوستان در اندیشکده‌های بیرونی آن را تهیه کردند و بحث‌های آن در حال انجام است.

عضو هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: موجی در حال شکل‌گیری از طرف فراکسیون است اما باید ادامه‌دار و طولانی‌تر باشد و در مجالس آینده نیز ادامه داشته باشد و قدرتمندتر پیش رود تا آثار خود را کم کم نمایان کند.


ارسال شده در مورخه : سه شنبه، 22 مرداد ماه، 1398 توسط admin  چاپ مطلب
سه شنبه، 22 مرداد ماه، 1398 بازدید:409 نظرات 
 
کاربرانی که به این خبر امتیاز داده اند.(قرمز رأی منفی و آبی رأی مثبت):

 

مرتبط باموضوع :

 نبض تجارت اعضای بدن در دست صهیونیست‌ها  [ يكشنبه، 6 خرداد ماه، 1397 ] 904 مشاهده
 
امتیاز دهی به مطلب

انتخاب ها

 فایل پی دی اف فایل پی دی اف

 گرفتن پرينت از اين مطلب گرفتن پرينت از اين مطلب

 ارسال به دوستان ارسال به دوستان

 گزارش این پست به مدیر سایت گزارش این پست به مدیر سایت


اشتراک گذاري مطلب