مطالب ویژه
اطلاع رسانی

جهت دریافت اپلیکیشن اندرویدی دفتر ارتباط مردمی دکتر قاضی زاده هاشمی بر روی لینک زیر کلیک نمایید:

(دریافت اپلیکیشن)

...مجلس شورای اسلامی، یک مرکز اساسی و تعیین کننده برای انقلاب است، همه سر رشته ­های امور، به مجلس شورای اسلامی بر می­ گردد....مجلس شورای اسلامی، مظهر وحدت ملی و یکپارچگی و اتفاق همه گروه­ ها و قومیت­ ها و سلائق و عقاید است.

...من هیچ تردیدی ندارم و در این معنا هم که مجلس در رأس همه ارگان‌ها واقع است و مجلس، ملت است که متبلور شده است و تحقق پیدا کرده است در یک جای محدود، این هم بی‌اشکال است.

(صحیفه امام ، ج ۱۷، ص: ۲۴۶)


ویژه ها


اخبار حوزه انتخابی
next prev

پیوندهای مفید

گام‌های برجامی ایران بیانگر بی‌اعتمادی به غرب است

عضو هیات رئیسه مجلس اعتقاد دارد باید گام های برجامی را بلندتر و قدرتمندانه تر برداریم زیرا حسن نیت یکطرفه ضعف در حوزه دیپلماسی جهانی بوده و در شرایط کنونی معطل ماندن برای اروپا کار غلطی است.سیدامیرحسین قاضی زاده‌هاشمی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به جزئیات و اجرای گام سوم کاهش تعهدات هسته ای از سوی کشورمان، گفت: به نظر می رسد رفتار اروپایی ها در برجام تغییر نخواهد کرد زیرا کشورهای غربی حاضر در این توافقنامه از کار ساده که تسهیل خرید نفت ایران بود برنیامدند.


نماینده مردم مشهد و کلات در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: به عنوان مثال وزیر خزانه داری فرانسه اعلام کرد باید از آمریکا اجازه بگیرند تا پیشنهادشان که مربوط به مسئله فروش نفت ایران است را اجرایی کنند که بیانگر وابستگی شدید به ایالات متحده است.

وی با تاکید بر اینکه باید گام های برجامی را بلندتر و قدرتمندانه تر برداریم، ادامه داد: در واقع باید آنچنان اقداماتمان پشیمان کننده باشد که گروهی که قرارداد بین المللی برجام را امضا کردند تصور نکنند که ایران به نقطه ابتدایی بازمی گردد بدون اینکه منافع ملی را تامین کرده باشد.

برجام

این نماینده مردم در مجلس دهم اظهار کرد: باید یادآور شد حسن نیت یکطرفه ضعف در حوزه دیپلماسی جهانی محسوب می شود از این رو اکنون شاهد برداشتن گام های کاهش تعهدات برجامی هستیم. در واقع همانطور که در مذاکرات بنا بر بی اعتمادی دارند، مشاهده شد که شرکت های پژو و رنو اولین مجموعه هایی بودند که از ایران خارج شدند لذا کدام شرکت های اروپایی حاضر به همکاری با کشورمان خواهند بود.

عضو هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه معطل ماندن برای اروپا کار غلطی است از این رو باید با قدرت امور را پیگیری کنیم، خاطرنشان کرد: بر این اساس باید گام چهارم به معنای بازگشت به غنی سازی 20 درصد باشد؛ در واقع نقطه ای که تازه کشور به مرحله آغازین برجام می رسد.

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، سخنگوی سازمان انرژی اتمی اعلام کرد که گام سوم کاهش تعهدات برجام بنا به دستور رئیس‌جمهور رئیس شورای عالی امنیت ملی آغاز شد./


ارسال شده در مورخه : يكشنبه، 17 شهريور ماه، 1398 توسط admin  چاپ مطلب
يكشنبه، 17 شهريور ماه، 1398 بازدید:1105 نظرات 
 
کاربرانی که به این خبر امتیاز داده اند.(قرمز رأی منفی و آبی رأی مثبت):

 

مرتبط باموضوع :

 تئوری‌پردازان سازش به دنبال احیای جسد مرده آن هستند  [ چهارشنبه، 3 مهر ماه، 1398 ] 190 مشاهده
 
امتیاز دهی به مطلب

انتخاب ها

 فایل پی دی اف فایل پی دی اف

 گرفتن پرينت از اين مطلب گرفتن پرينت از اين مطلب

 ارسال به دوستان ارسال به دوستان

 گزارش این پست به مدیر سایت گزارش این پست به مدیر سایت


اشتراک گذاري مطلب