مطالب ویژه
اطلاع رسانی

جهت دریافت اپلیکیشن اندرویدی دفتر ارتباط مردمی دکتر قاضی زاده هاشمی بر روی لینک زیر کلیک نمایید:

(دریافت اپلیکیشن)

...مجلس شورای اسلامی، یک مرکز اساسی و تعیین کننده برای انقلاب است، همه سر رشته ­های امور، به مجلس شورای اسلامی بر می­ گردد....مجلس شورای اسلامی، مظهر وحدت ملی و یکپارچگی و اتفاق همه گروه­ ها و قومیت­ ها و سلائق و عقاید است.

...من هیچ تردیدی ندارم و در این معنا هم که مجلس در رأس همه ارگان‌ها واقع است و مجلس، ملت است که متبلور شده است و تحقق پیدا کرده است در یک جای محدود، این هم بی‌اشکال است.

(صحیفه امام ، ج ۱۷، ص: ۲۴۶)


ویژه ها


اخبار حوزه انتخابی
next prev

پیوندهای مفید

دو هزار مورد قانون ناکارآمد توسط مجلس شورای اسلامی حذف شد

عضو هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی به تصویب ۱۰ هزار مورد قانون طی ۱۰۰ سال فعالیت قوه مقننه در ایران اشاره کرد و گفت : از این میان ،مجلس شورای اسلامی تاکنون دو هزار مورد قانون ناکارآمد را حذف کرده است.


سید امیرحسین قاضی زاده روز سه‌شنبه در نشست بررسی مشکلات شرکتهای دانش بنیان خراسان رضوی در مشهد افزود: در همین چارچوب تاکنون مجلس شورای اسلامی ۲۰۰ مورد قانون جدید و به روز را به تصویب رسانده است.

وی ادامه داد: مجلس شورای اسلامی در دوره جدید تصویب قوانین کارآمد و راهگشای مشکلات روز جامعه را مد نظر دارد و در این راستا تاکنون تلاش بسیار خوبی صورت گرفته است.  

نماینده مردم مشهد و کلات در مجلس شورای اسلامی به تصویب طرحها در مجلس بر اساس ارائه لوایح اشاره و بیان کرد: لوایح پیش از ورود به صحن مجلس می بایست از پشتوانه کار کاشناسی بر اساس نیازهای محیطی و اجتماعی برخوردار باشند.

وی گفت: مرکز پژوهشهای مجلس شورای اسلامی موظف می شود با لحاظ نظرات کاربران ذیربط، لوایح رسیده را در کمیسیونهای مجلس مورد بررسی قرار دهد.  انجمنهای ملی و اتحادیه ها نیز باید طرحهای مورد نظر خود را با جمع بندی کار شناسی ارائه کنند. نمایندگان مجلس شورای اسلامی نیز تلاش می کنند قوانین را متمرکز نموده تا از این طریق دایره شمول آنها بیشتر شود.

قاضی زاده همچنین بر استفاده از ظرفیت مجلس شورای اسلامی برای قانونگذاریهای راهگشای کسب و کارهای دانش بنیان تاکید و بیان کرد: در مجلس هشتم تبیین فضای کسب و کار تازه شروع شده بود و هرچه جلوتر رفتیم مشکلات بیشتری نمایان شد. در این دوره از مجلس با شناسایی معایب و رفع مشکلات اوضاع بهتر شده است.

وی افزود: مجلس شورای اسلامی از تصویب قوانین حامی شرکتهای دانش بنیان با هدف نیل به تولیدات علمی مورد نیاز جامعه و دستیابی کشور به خودکفایی در زمینه های مختلف، استقبال می کند.

عضو هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی خطاب به مدیران شرکتهای دانش بنیان در خراسان رضوی نیز گفت: مجلس در قالب تصویب قوانین راهگشای مشکلات با هدف نیل به خود کفایی، کمک به اقتدار علمی و اقتصادی کشور مصمم است.

وی افزود: شرکتهای دانش بنیان می توانند با طرح مسایل مورد نظرشان در دبیرخانه انجمن استانی شرکتهای دانش بنیان و بررسی راهکارهای کار شناسی فراگیر، جمع بندی آن را به منظور وضع قانون به نمایندگان مجلس شورای اسلامی منعکس نمایند.

این نشست با حضور اعضای انجمن شرکتهای دانش بنیان خراسان رضوی با هدف هماهنگی برای نیل به راهکارهای قانونی حل مشکلات این حوزه برگزار شد.  ۲۳۶ شرکت دانش بنیان و ۴۰۰ شرکت فناور در حوزه های صنعت، الکترونیک، نفت و گاز، صنایع غذایی و تبدیلی، نرم افزار و های تک (فناوری برتر) در خراسان رضوی فعالیت دارند


ارسال شده در مورخه : چهارشنبه، 27 شهريور ماه، 1398 توسط admin  چاپ مطلب
چهارشنبه، 27 شهريور ماه، 1398 بازدید:445 نظرات 
 
کاربرانی که به این خبر امتیاز داده اند.(قرمز رأی منفی و آبی رأی مثبت):

 

مرتبط باموضوع :

 دکتر قاضی زاده دلیل مخالفتش با برجام را علنی کرد  [ يكشنبه، 24 آذر ماه، 1398 ] 300 مشاهده
 
امتیاز دهی به مطلب

انتخاب ها

 فایل پی دی اف فایل پی دی اف

 گرفتن پرينت از اين مطلب گرفتن پرينت از اين مطلب

 ارسال به دوستان ارسال به دوستان

 گزارش این پست به مدیر سایت گزارش این پست به مدیر سایت


اشتراک گذاري مطلب