مطالب ویژه
اطلاع رسانی

جهت دریافت اپلیکیشن اندرویدی دفتر ارتباط مردمی دکتر قاضی زاده هاشمی بر روی لینک زیر کلیک نمایید:

(دریافت اپلیکیشن)

...مجلس شورای اسلامی، یک مرکز اساسی و تعیین کننده برای انقلاب است، همه سر رشته ­های امور، به مجلس شورای اسلامی بر می­ گردد....مجلس شورای اسلامی، مظهر وحدت ملی و یکپارچگی و اتفاق همه گروه­ ها و قومیت­ ها و سلائق و عقاید است.

...من هیچ تردیدی ندارم و در این معنا هم که مجلس در رأس همه ارگان‌ها واقع است و مجلس، ملت است که متبلور شده است و تحقق پیدا کرده است در یک جای محدود، این هم بی‌اشکال است.

(صحیفه امام ، ج ۱۷، ص: ۲۴۶)


ویژه ها


اخبار حوزه انتخابی
next prev

پیوندهای مفید

اظهار نظر ترامپ مبنی بر اینکه آمریکا از قطع صادرات نفت تاثیر نمی‌پذیرد، دروغ است

عضو هیات رئیسه مجلس گفت: اظهار نظر ترامپ مبنی بر اینکه آمریکا از قطع صادرات نفت تاثیر نمی‌پذیرد، دروغ است.

سیدامیرحسین قاضی زاده‌هاشمی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت در مورد حمله به ذخایر نفتی آرامکو و حمله رسانه‌ای به ایران گفت: میزان تولید نفت آمریکا در طی سال‌های که ترامپ بر سر کار آمده، افزایش یافته و تولیدات نفتی این کشور که بزرگترین اقتصاد دنیا به شمار می‌رود را به طور تقریبی تامین می‌کند.


نماینده مردم مشهد و کلات در مجلس شورای اسلامی افزود: آمریکا حدود 23 درصد اقتصاد دنیا را دارد اینکه این کشور می گوید از قطع نفت عربستان تاثیر پذیر نیستیم اظهار نظری دروغ است زیرا در صورت قطع نفت عربستان به عنوان بزرگترین صادرکننده و تولیدکننده نفت جهان و مشکل در تامین نفت جهان، قیمت جهانی نفت افزایش می یابد.

نرخ‌گذاری فرآورده‌های نفتی در آمریکا تابعی از نرخ جهانی است

عضو هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی ادامه داد: برخلاف ایران که دولت تولید کننده نفت و شرکت ملی نفت وابسته به دولت بوده  تمامی نفت آمریکا از طرف  بخش خصوصی تولید می‌شود و به دلیل اینکه نظام آمریکا سرمایه‌داری و اقتصاد آزاد است، بنابراین نرخ‌گذاری در آن تابعی از نرخ جهانی است و پمپ بنزین‌های آمریکا نرخ خود را روزانه بر اساس نرخ جهانی بنزین و گازوئیل تعیین می‌کنند بنابراین با افزایش نرخ جهانی نرخ داخلی سوخت آمریکا که تابعی از نرخ جهانی است، افزایش پیدا می‌کند و شرکت‌های بخش خصوصی نیز دلیلی ندارند تا سود کمتر بگیرند.

وی با بیان اینکه آمریکا نه تنها بر خلاف ایران یارانه نمی دهد و نرخ در آن آزاد است بلکه مالیات نیز پرداخت می کند، تصریح کرد: ایران به ازای هر لیتر بنزین مقدار زیادی یارانه می دهد بنابراین افزایش قیمت نقش تصاعدی پیدا می کند چرا که مالیات ضریبی از قیمت است و از این زاویه می توان گفت که ترامپ دروغ می گوید البته آمریکا می تواند نیاز خود را تامین کند اما مردم آمریکا در تورم شدید ناشی از قیمت گازوئیل، بنزین و فراورده های نفتی غرق خواهند شد.

وی افزود: به طور کلی این موضوع را از این جهت می‌توان تحلیل کرد که هدف نخست، اقتصاد عربستان بوده که 90 درصد نفتی است  و نتواند بودجه جنگ را تامین کند در واقع رها کردن عربستان بدون پول توسط غرب و همچنین توسعه رزم به داخل عربستان، از دیگر اهداف حمله به ذخیره نفتی آرامکو بوده است.

سیاست فروش نفت ایران در دادن تخفیف جلوی تبلیغات آمریکا را می‌گیرد

عضو هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی گفت: هدف از تبلیغات، برانگیختن اروپا و ژاپن و به خصوص چین به عنوان بزرگترین مصرف کننده‌های انرژی جهان است تا علیه ایران با آمریکا همکاری کنند که سیاست فروش نفت ایران در دادن تخفیف به آنها، جلوی این را خواهد گرفت.


ارسال شده در مورخه : شنبه، 30 شهريور ماه، 1398 توسط admin  چاپ مطلب
شنبه، 30 شهريور ماه، 1398 بازدید:309 نظرات 
 
کاربرانی که به این خبر امتیاز داده اند.(قرمز رأی منفی و آبی رأی مثبت):

 

مرتبط باموضوع :

 حضور جهادی در عرصه اقتصادی لازمه امروز کشور  [ دوشنبه، 5 آذر ماه، 1397 ] 660 مشاهده
 آمار تعرض به کودکان در رسانه‌ها بالاست نه در آمار رسمی  [ سه شنبه، 29 خرداد ماه، 1397 ] 1088 مشاهده
 دکتر قاضی زاده هاشمی به پویش #فرزندت_کجاست پیوست  [ دوشنبه، 22 مرداد ماه، 1397 ] 858 مشاهده
 
امتیاز دهی به مطلب

انتخاب ها

 فایل پی دی اف فایل پی دی اف

 گرفتن پرينت از اين مطلب گرفتن پرينت از اين مطلب

 ارسال به دوستان ارسال به دوستان

 گزارش این پست به مدیر سایت گزارش این پست به مدیر سایت


اشتراک گذاري مطلب