مطالب ویژه
اطلاع رسانی

جهت دریافت اپلیکیشن اندرویدی دفتر ارتباط مردمی دکتر قاضی زاده هاشمی بر روی لینک زیر کلیک نمایید:

(دریافت اپلیکیشن)

...مجلس شورای اسلامی، یک مرکز اساسی و تعیین کننده برای انقلاب است، همه سر رشته ­های امور، به مجلس شورای اسلامی بر می­ گردد....مجلس شورای اسلامی، مظهر وحدت ملی و یکپارچگی و اتفاق همه گروه­ ها و قومیت­ ها و سلائق و عقاید است.

...من هیچ تردیدی ندارم و در این معنا هم که مجلس در رأس همه ارگان‌ها واقع است و مجلس، ملت است که متبلور شده است و تحقق پیدا کرده است در یک جای محدود، این هم بی‌اشکال است.

(صحیفه امام ، ج ۱۷، ص: ۲۴۶)


ویژه ها


اخبار حوزه انتخابی
next prev

پیوندهای مفید

دیدار بامدیر کل حفاظت محیط زیست استان پیرامون ظرفیت منطقه کلات از نظر اکولوژیک وقابلیت تبدیل آن به پارک ملی

نماینده مردم مشهد و کلات در مجلس شورای اسلامی در دیداری روز پنجشنبه(18مهرماه)با مدیر کل حفاظت محیط زیست استان داشت از ظرفیت منطقه کلات از نظر اکولوژیک وقابلیت تبدیل آن به پارک ملی سخن گفت.

به گزارش روابط عمومی حفاظت محیط زیست خراسان رضوی، قاضی زاده هاشمی ادامه داد: سازمان حفاظت محیط زیست هدایتگر توسعه آینده است و با اشاره به نگاه آینده محور محیط زیست افزود: حفاظت محیط زیست با اختیارات قانونی خود می تواند بخش های اجرائی وخصوصی را مکلف نماید نسبت به رعایت کامل استانداردها و انجام مولفه های زیست محیطی اقدام نمایند و در این راستا از پتانسیل برون سپاری استفاده کند.


مدیر کل حفاظت محیط زیست خراسان رضوی نیز با اشاره به عدم تناسب ظرفیتهای بسیار استان در حوزه های طبیعی و انسانی با منابع مادی و منابع انسانی گفت: نمایندگان مجلس تاثیر بسزایی در رشد بودجه محیط زیست در حوزه قانونگذاری دارند.

تورج همتی در ادامه از دستاورد های ارزنده زیست محیطی استان در قالب ده کارگروه اجرایی و تعامل وهمکاری موثر دستگاه های اجرایی مرتبط سخن گفت و افزود: کارگروه هاو کمیته های زیادی در حوزه محیط زیست وظیفه مطالبه گری خود رادر بخش های هوا،پسماند،فاضلاب و... ایفاء می کنند.

وی در خصوص اقدامات صورت گرفته در رودخانه حفاظت شده کشف رود اظهار داشت:پیگیری ها پیرامون ارتقاء تصفیه خانه های شهری و لوکال در دست انجام است وسامانه تصفیه فاضلاب های تانکری برای نخستین بار در کشور تاپایان سالجاری در این منطقه ایجاد و اجراء خواهد شد. این مقام مسئول با تاکید بر اینکه رویکرد اصلی حفاظت محیط زیست استان استفاده از ظرفیت جوامع محلی و ذینفعان دولتی و خصوصی است گفت: شکل گیری خوشه های پسماند یکی از اقدامات موثر در حوزه پسماند شهری بوده است که تهدید به فرصت ساختار ی پسماند را به فرصتی برای اشتغال مبدل کرده است.

وی به مدیریت پسماند پزشکی و عفونی ۱۶٠٠مطب و کلینیک در سطح کلانشهر مشهد به عنوان یکی از اقدامات ارزشمند بین بخشی در کشور اشاره کرد وافزود: در موضوع کنترل آلاینده های هوا نیز یک برنامه و نقشه راه کوتاه مدت سه ساله تهیه شده و ماتریس مسئولیت برای تمامی دستگاه های اجرایی با عضویت ۱۳ دستگاه و با نظارت این اداره کل تعریف و به مرحله اجراء رسیده است.

وی در این خصوص، سیاست محیط زیست استان را گسترش حمل و نقل سبز عنوان کرد و گفت: با توجه به ظرفیت های موجود و اراده لازم برای ایجاد زیر ساخت های زیست محیطی کلانشهر مشهد می تواند به عنوان نخستین شهر جهان اسلام در بخش های محیط زیست نقش آفرینی نماید.

همتی همچنین به باز مهندسی معابر دوچرخه واستفاده از خودروهای برقی در مشهد اشاره کرد و گفت: با توجه به فرسوده شدن ناوگان حمل و نقل، پیشنهاد محیط زیست استان توسعه سیستم MRT با تراموادر مسیر های منتهی به حرم مطهر بوده که این مهم در حال بررسی از سوی کارگروه مربوطه است.

وی ضمن اشاره به پتانسیل های غنی در محیط طبیعی استان گفت: خراسان رضوی از منظر تعداد مناطق طبیعی در کشور حرف اول را میزند و ما برنامه های خوبی در این خصوص در دست اجراء داریم. مدیر کل حفاظت محیط زیست در انتها به شناسایی ۱۵ کانون داخلی گرد و غبار اشاره کرد و گفت: با مشارکت منابع طبیعی استان در حال حاضر اقدامات سبز و بیولوژیکی برای کنترل گرد و غباربا منشاء داخلی به مرحله اجراء گذاشته شده است.


ارسال شده در مورخه : جمعه، 19 مهر ماه، 1398 توسط admin  چاپ مطلب
جمعه، 19 مهر ماه، 1398 بازدید:513 نظرات 
 
کاربرانی که به این خبر امتیاز داده اند.(قرمز رأی منفی و آبی رأی مثبت):

 

مرتبط باموضوع :

 بررسی مشکلات هیئت مذهبی معلولان مشهد  [ پنجشنبه، 19 دي ماه، 1398 ] 511 مشاهده
 مشهد ایستاد به عشق حاج قاسم  [ دوشنبه، 16 دي ماه، 1398 ] 528 مشاهده
 
امتیاز دهی به مطلب

انتخاب ها

 فایل پی دی اف فایل پی دی اف

 گرفتن پرينت از اين مطلب گرفتن پرينت از اين مطلب

 ارسال به دوستان ارسال به دوستان

 گزارش این پست به مدیر سایت گزارش این پست به مدیر سایت


اشتراک گذاري مطلب