مطالب ویژه
اطلاع رسانی

جهت دریافت اپلیکیشن اندرویدی دفتر ارتباط مردمی دکتر قاضی زاده هاشمی بر روی لینک زیر کلیک نمایید:

(دریافت اپلیکیشن)

...مجلس شورای اسلامی، یک مرکز اساسی و تعیین کننده برای انقلاب است، همه سر رشته ­های امور، به مجلس شورای اسلامی بر می­ گردد....مجلس شورای اسلامی، مظهر وحدت ملی و یکپارچگی و اتفاق همه گروه­ ها و قومیت­ ها و سلائق و عقاید است.

...من هیچ تردیدی ندارم و در این معنا هم که مجلس در رأس همه ارگان‌ها واقع است و مجلس، ملت است که متبلور شده است و تحقق پیدا کرده است در یک جای محدود، این هم بی‌اشکال است.

(صحیفه امام ، ج ۱۷، ص: ۲۴۶)


ویژه ها


اخبار حوزه انتخابی
next prev

پیوندهای مفید

اساتید دوتابعیتی عاملی برای انتقال جوانان نخبه به خارج کشورند

عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی گفت: اساتیدی که زندگیشان خارج از کشور است دانشجویان نخبه را هم به دانشگاه‌ها و مراکز خاص خارجی معرفی کرده و سبب انتقال جوانان نخبه به خارج کشور می‌شوند.

سیدامیرحسین قاضی‌زاده هاشمی در گفتگو با خبرنگار حوزه مجلس گروه سیاسی خبرگزاری آنا، با اشاره به انتقاد رهبر معظم انقلاب از جریانی که در داخل دانشگاه نخبگان را از ماندن در ایران دلسرد می‌کند، اظهار کرد: عده‌ای از اساتید دانشگاه‌ها دوتابعیتی هستند و خانواده‌هایشان خارج از کشور زندگی می‌کنند و خودشان هم دائم در حال تردد میان ایران و دیگر کشورها هستند.


وی با تأکید براینکه این اساتید در داخل کشور کار می‌کنند و پول در می‌آورند و آن را تبدیل به ارز کرده از کشور خارج می‌کنند، افزود: متأسفانه اینها دانشجویان نخبه را هم به دانشگاه‌ها و مراکز خاص خارجی معرفی کرده و سبب انتقال جوانان نخبه به خارج کشور می‌شوند.

عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی اضافه کرد: معضل انتقال دانشجویان نخبه به خارج از کشور در بعضی دانشگاه‌ها بسیار شدید دیده می‌شود.

نماینده مردم مشهد در مجلس شورای اسلامی با تصریح اینکه چنین اساتیدی به راحتی قابل شناسایی هستند، بیان کرد: اینها زندگی و مال و اموالشان خارج از کشور است و در ایران عضو هیئت‌ علمی هستند و کار انتقال دانشجویان هم توسط همین گروه اساتید در حال انجام است.

عضو فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: اساتیدی در دانشگاه‌ها فعالیت می‌کنند که ۶ ماه از سال اصلاً در کشور نیستند و جایگاهشان در هیئت علمی محفوظ است.

وی افزود: متأسفانه اینها حقوق را از داخل کشور دریافت می‌کنند و منافع خود را خارج از کشور جستجو می‌کنند.

قاضی‌زاده هاشمی با تأکید براینکه این اساتید گاه مرخصی بدون حقوق می‌گیرند و می‌روند ولی بعد از مدتی که به کشور باز می‌گردند هنوز پستشان در هیئت علمی محفوظ است،‌ گفت: معتقدم باید مسیر بازبینی شود که چه کسانی در هیئت‌های علمی هستند و سرکارشان حضور ندارند و کدامیک خانواده‌هایشان در کشورند.

عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی بیان کرد: اگر موضوع دوتابعیتی در مدیریت کل کشور بغرنج است، این در اساتید دانشگاه‌های هم نمود عینی دارد.

به گزارش آنا، رهبر معظم انقلاب اسلامی چهارشنبه ۱۷ مهر سال جاری در دیدار ۲ هزار نفر از نخبگان جوان و استعدادهای برتر علمی فرمودند: «یک جریان بددل و بدخواه که متأسفانه در داخل دانشگاه‌ها نیز حضور دارد، اصل جهش علمی کشور را که یک واقعیت عیان است، انکار و تلاش می‌کند با القا اینکه هیچ اتفاق علمی مهمی رخ نداده است، مردم را دچار تردید و نخبگان را ناامید کند.»

ایشان «یکی دیگر از کارهای زشت این جریان بددل را دلالی و انتقال نخبگان مستعد به خارج از کشور دانستند و گفتند: جوان نخبه به ایران تعلق دارد و پاره تن کشور است، اما آنها به دنبال دلسرد کردن و یا فریفتن او با وعده‌های پولی یا غیر پولی و موهوم هستند که مسئولان وزارتخانه‌های بهداشت و علوم موظفند از دانشگاه‌ها در مقابل این جریان مراقبت کنند.»


ارسال شده در مورخه : شنبه، 20 مهر ماه، 1398 توسط admin  چاپ مطلب
شنبه، 20 مهر ماه، 1398 بازدید:395 نظرات 
 
کاربرانی که به این خبر امتیاز داده اند.(قرمز رأی منفی و آبی رأی مثبت):

 

مرتبط باموضوع :

 قاضی‌زاده هاشمی: مشکل کشور در تاکتیک و روش نیست  [ پنجشنبه، 19 مهر ماه، 1397 ] 818 مشاهده
 
امتیاز دهی به مطلب

انتخاب ها

 فایل پی دی اف فایل پی دی اف

 گرفتن پرينت از اين مطلب گرفتن پرينت از اين مطلب

 ارسال به دوستان ارسال به دوستان

 گزارش این پست به مدیر سایت گزارش این پست به مدیر سایت


اشتراک گذاري مطلب