تاریخ : شنبه، 3 آذر ماه، 1397
موضوع : اخبار

ضرورت فعال‌سازی دیپلماسی اقتصادی در شرایط عدم توانایی اروپا برای اجرای SPV

عضو هیأت رئیسه مجلس شورای اسلامی معتقد است اروپایی‌ها چندان جمهوری اسلامی را در عرصه بین‌الملل جدی نمی‌گیرند و قصد ندارند سازوکار SPV را راه‌اندازی کنند.امیرحسین قاضی زاده هاشمی در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به اعلام اخیر موگرینی مبنی بر مشخص نبودن زمان اجرای سازوکار SPV گفت: آمریکایی ها و اروپایی ها دولت جمهوری اسلامی را جدی نمی گیرند.نماینده مردم مشهد و کلات در مجلس شورای اسلامی بر همین اساس تصریح کرد: کشورهای غربی تا کنون هر اقدامی خواستند علیه جمهوری اسلامی انجام دادند و هیچ اقدام عملی در راستای اجرای برجام نداشته و نهایت بدعهدی را به جای آوردند.

وی در ادامه با اشاره به برجام اظهار داشت: طبق این معاهده زمانی که آمریکا یک طرفه برجام را نقض می کند ما هم باید روند تحقیقات و اقدامات هسته ای خود را از سر بگیریم.

قاضی زاده هاشمی در ادامه تأکید کرد: باید مسیر استقلال اقتصادی و مقابله با تهدید و فشار را جلو ببریم که در این مسیر استفاده از سیاست های اقتصاد مقاومتی چاره همیشگی ما بوده که باید با سرعت پیگیری شود.

عضو هیأت رئیسه مجلس شورای اسلامی در پایان با اشاره به فعالیت ها و اقدامات وزارت خزانه داری آمریکا و سایر نهادهای این کشور در مذاکره با کشورها جهت افزایش فشار اقتصادی به ایران خاطرنشان کرد: لازم است در این زمینه دیپلماسی اقتصادی کشور ما نیز فعال باشد و در مقابله با دیپلماسی اقتصادی آمریکایی ها برآید و مانع تأثیرگذاری آنها شود.
منبع این مقاله : :دکتر سید امیر حسین قاضی زاده هاشمی
آدرس این مطلب : https://www.ghashemi.com/535/ضرورت-فعال‌سازی-دیپلماسی-اقتصادی-در-شرایط-عدم-توانایی-اروپا-برای-اجرای-SPV/