تاریخ : جمعه، 3 اسفند ماه، 1397
موضوع : اخبار

باب مذاکره با کشورهایی که منافع ملی ایران را تأمین کنند، باز است

نماینده مردم مشهد در مجلس شورای اسلامی گفت: در زمینه مذاکره با کشورها باید دو اصل حفظ آرمان‌ها و تأمین منافع ملی را در نظر داشت تا صرفا با کشورهایی مذاکره شود که این موضوعات طی آن رعایت خواهد شد.
به گزارش ایسنا-‌منطقه خراسان و به نقل از خبرگزاری خانه ملت، امیرحسین قاضی زاده هاشمی با اشاره به بخشی از فرمایشات مقام معظم رهبری در بیانیه گام دوم انقلاب در باب عزت ملی در روابط خارجی و مرزبندی با دشمنان، اظهار کرد: صحبت مقام معظم رهبری ناظر به تجربه‌ای است که طی این چند سال مشخص شد که چه کسانی دشمنی عمیق و ایدئولوژیک با ماهیت انقلاب اسلامی دارند


وی افزود: این دشمنان حاضر نیستند به هیچ نحوی وجود انقلاب را تحمل کنند و طبیعتا گفت‌وگو با چنین دشمنی بی‌معنی است

 
این نماینده مجلس شورای اسلامی بیان کرد: از سوی دیگر صرفا باید با کشورهایی باب مذاکره را باز کرد که دو شرط حفظ آرمان ها و حفظ منافع مالی طی گفت‌وگو با آن‌ها رعایت شود و اگر منافع ملی کشور تأمین می‌شد، این باب با سایر کشورها باز شود.
 
قاضی‌زاده هاشمی با بیان اینکه اصل عزت، حکمت و مصلحت از شاخه‌های اصلی روابط بین الملل است، عنوان کرد: بیداری اسلامی که امروز در منطقه پدید آمده، حاکی از شکست سیاست‌های آمریکا در خاورمیانه بوده که همه و همه زیر سایه سیاست‌های جمهوری اسلامی و انعکاس آن در منطقه ایجاد شده است.
 
نماینده مردم مشهد در مجلس شورای اسلامی گفت: سرفرازی ایران اسلامی در منطقه را مرهون شجاعت مدیران جهادی هستیم. پیشنهادهایی که جهان غرب به ایران می‌دهد، صرفا فریبی است که بتواند سیاست‌های خود را در منطقه اجرا کند، زیرا می‌داند نظام و ملت ایران هیچگاه زیر بار سیاست‌های آن‌ها نخواهند رفت.
 
وی با اشاره به اینکه مسئولان نباید حتی یک قدم از ارزش‌های انقلاب در حوزه روابط خارجی کناره‌گیری کنند، تصریح کرد: مسئولان نظام باید عزت و مصلحت کشور را در نظر داشته باشند و هیچگاه از تهدیدهای توخالی دشمنان نترسند و بدانند که مشکلات کشور از طرق دیگر همچون تکیه بر نیروی درون قابل حل خواهد بود و نیازی به برقراری روابط با کشورهایی که هیچ منفعتی برای ما نداشته، بلکه منافع ما را تهدید می‌کنند، وجود ندارد.

 
منبع این مقاله : :دکتر سید امیر حسین قاضی زاده هاشمی
آدرس این مطلب : https://www.ghashemi.com/606/باب-مذاکره-با-کشورهایی-که-منافع-ملی-ایران-را-تأمین-کنند،-باز-است/