تاریخ : پنجشنبه، 17 فروردين ماه، 1396
موضوع : پیگیری ها

پیگیری مشکلات مالیاتی اصناف مشهد

نماینده مردم مشهد و کلات در مجلس شورای اسلامی با اشاره به افزایش  سقف درآمدهای استان خراسان رضوی از سوی سازمان امور مالیاتی در چند سال اخیر، گفت: عملکرد مالیاتی در کشور متناسب نیست.

به گزارش ایسنا، منطقه خراسان، امیرحسین قاضی‌زاده هاشمی صبح امروز در صبحانه کاری اتاق اصناف مشهد با رئیس سازمان امور مالیاتی کشور که به منظور طرح موانع و مشکلات مالیاتی اصناف در اتاق اصناف مشهد برگزار شد، با بیان اینکه به نظر می‌رسد دلیل افزایش سقف درآمدهای استان در چند سال اخیر عملکرد منضبط اداره امور مالیاتی خراسان رضوی است، اظهار کرد: عملکرد مالیاتی در کل کشور مثل هم نبوده و متناسب نیست.وی ادامه داد: وضعیت اقتصادی خراسان رضوی نشان می‌دهد در چند سال اخیر آن فعالیت و پویایی که در سال‌های گذشته در استان وجود داشت، دیگر وجود ندارد. گردش نقدینگی کاهش پیدا کرده و بیکاری در به بیش از 2 برابرافزایش یافته است. 

قاضی‌زاده هاشمی با بیان اینکه با ادامه رکود در کشور افزایش مالیات‌ها منطق درستی ندارد، تصریح کرد: در استان خراسان رضوی علاوه بر سازمان امور مالیاتی، سازمان‌ها و نهادهای دیگری نیز وجود دارند که اقدامات آن‌ها موجب فشار بر واحدهای صنفی شده‌ است.

وی اضافه کرد: خراسان رضوی استانی است که در 30 سال گذشته از نظر اشتغال رتبه دوم کشور را داشته و از این منظر به کشور کمک می‌کرده اما امروز اقتصاد و اشتغال استان حال و روز خوبی ندارد. باید دید چه رفتاری در سایر استان‌ها حاکم است که در اینجا نیست.
منبع این مقاله : :دکتر سید امیر حسین قاضی زاده هاشمی
آدرس این مطلب : https://www.ghashemi.com/64/پیگیری-مشکلات-مالیاتی-اصناف-مشهد/