تاریخ : جمعه، 10 خرداد ماه، 1398
موضوع : اخبار

رویکرد قرارگاه رسانه‌ای باید معطوف به مسائل عمومی و پاسخگویی مسؤولان باشد

نماینده مردم مشهد و کلات در مجلس شورای اسلامی با مثبت ارزیابی کردن از تشکیل قرارگاه رسانه‌ای در خراسان رضوی گفت: باید رویکرد قرارگاه رسانه‌ای معطوف به مسائل و مشکلات عمومی و پاسخگو کردن مسؤولان باشد.به گزارش خبرگزاری فارس از مشهد، سید امیرحسین قاضی‌زاده هاشمی شامگاه پنج‌شنبه در جمع خبرنگاران قرارگاه رسانه‌ای خراسان رضوی گفت: امروز صدای قدس به همه عالم رسیده است و ما باید سعی در گسترش تفکر اسلام داشته باشیم.

نماینده مردم مشهد و کلات بابیان خاطره‌ای ابراز کرد: سال گذشته در کنگره‌ای جهانی برای تبیین نقش قانون‌گذاری مجلس ایران شرکت کردم، در آن جمع نماینده مجلس اندونزی به‌صورت کاملاً تعمدی و بدون ارتباط مسائلی را از نقش ولی‌فقیه در حکومت جهانی مطرح کرد.

وی افزود: برای من جای سؤال شد که چرا این مسائل باید توسط این نماینده در این کنگره مطرح شود به همین جهت پس از پایان سخنرانی نزد وی رفتم و از دلیل این بیان این بحث سؤال کردم که در جواب گفت، من خود را دوست دار امام خمینی می‌دانم این سؤال را کردم تا نمایندگان جهانی مفهوم ولایت‌فقیه را بفهمند و بدانند نجات جامعه در داشتن امام است چراکه همه آن‌ها به دنبال الگو هستند.

قاضی‌زاده هاشمی تشکیل قرارگاه رسانه‌ای را مثبت ارزیابی و اذعان کرد: این قرارگاه باید نگاه خود را به مسائل و مشکلاتی که عمومیت دارد معطوف کند و امیدواریم با این رویکرد قرارگاه رسانه‌ای خراسان رضوی بتواند مسئولین را پاسخگو کند.

نماینده مردم مشهد و کلات عدم پاسخگویی برخی مسؤولان را ناپسند دانست و ابراز کرد: اولین قدم در پذیرش مسئولیت پاسخگویی است به همین جهت مقام معظم رهبری فرمودند در کشور جز مسائل امنیتی چیز پنهانی نداریم اما خواهش من این است خبرنگاران با توجه به تقسیم‌کار به مسئولین در تخصص و سطح وظایف مراجعه کنند.

قاضی‌زاده هاشمی با اشاره به اینکه برخی خبرنگاران از نمایندگان مجلس در چهارچوب اختیارات رئیس‌جمهور سؤال می‌کنند، افزود: مجلس ناظر است اما مجری نیست برای مثال برای پیگیری کار در وزارت خانه کمیسیون‌های تخصصی کارها را پیگیری می‌کنند، گاهی موضوعی پیش می‌آید همه دنبال آن هستند باید فضایی درست شود که اگر خبری یا تحلیلی کسب شود در بستر مجازی همه از آن استفاده کنند تا از موازی کاری جلوگیری شود.
منبع این مقاله : :دکتر سید امیر حسین قاضی زاده هاشمی
آدرس این مطلب : https://www.ghashemi.com/703/رویکرد-قرارگاه-رسانه‌ای-باید-معطوف-به-مسائل-عمومی-و-پاسخگویی-مسؤولان-باشد/