تاریخ : سه شنبه، 16 مهر ماه، 1398
موضوع : اخبار

ضرورت پرهیز از اختلافات مذهبی در مراسم اربعین/ دست‌هایی درصددند تا دو ملت بزرگ ایران و عراق را از هم جدا کنند

 سید امیرحسین قاضی‌زاده‌ هاشمی گفت: مراسم راهپیمایی اربعین نمادی از وحدت و همگرایی شیعیان جهان است که نباید مورد هجمه دشمنان قرآن و اسلام قرار گیرد و تحقق این امر در گرو هوشمندی و بصیرت مسلمانان نسبت به اهداف دشمنان است.سید امیرحسین قاضی‌زاده‌ هاشمی عضو فراکسیون نمایندگان مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار اخبار داخلی دفاع‌پرس، با بیان اینکه اربعین اوج اقتدار، وحدت و انسجام امت اسلامی را به رخ جهانیان می‌کشد، اظهار داشت: دشمنان اسلام با به چالش کشیدن عراق و مسائل و اتفاقات اخیر آن سعی دارند نقش اربعین و حضور مردم در پیاده‌روی این واقعه را کمرنگ کنند.

وی افزود: در حقیقت مراسم راهپیمایی اربعین نمادی از وحدت و همگرایی شیعیان جهان است که نباید مورد هجمه دشمنان قرآن و اسلام قرار گیرد و تحقق این امر در گرو هوشمندی و بصیرت مسلمانان نسبت به اهداف دشمنان است.

این مقام مسوول با توجه به کینه‌ورزی نظام سلطه نسبت به امت اسلامی گفت: در حقیقت یکی از مهم‌ترین مناسبت‌هایی که در افزایش وحدت میان شیعیان و اهل سنت نقش دارد، مراسم راهپیمایی اربعین است؛ لذا ضرورت دارد که این مراسم باشکوه‌تر از سال‌های قبل برگزار شود تا نقشه‌های دشمنان نقش بر آب و قدرت اسلام در جهان به نمایش گذاشته شود.

این نماینده خانه ملت با بیان اینکه نظام سلطه به خوبی می‌داند که وحدت امت اسلامی می‌تواند منجر به تضعیف و نابودی قدرتشان شود، افزود: به برکت خون‌ پاک شهیدان، امروز اربعین از افول خود در دوران رژیم بعث بیرون آمده و با شکوه خود موجب ترس دشمنان اسلام شده است، زیارت اربعین از مستحبات موکد است و امروز تبدیل به شعائرالله شده است.

نماینده مردم مشهد در مجلس شورای اسلامی گفت: اغتشاشات اخیر در برخی از شهرهای عراق به واسطه اقدامات و برنامه‌ریزی‌هایی بود که در کشورهای همچون آمریکا، رژیم صهیونیستی و عربستان طرح‌ریزی شده بود؛ لذا ضمن آنکه باید مشکلات مردم عراق توسط مسئولین عراق مورد توجه قرار گرفته و حل شود، باید بدانیم در آستانه‌ی اربعین امام حسین (ع)، دست‌هایی وجود دارد تا دو ملت بزرگ ایران و عراق را از هم جدا کند و این‌ها وسیله‌ای برای تفرقه‌افکنی و ایجاد اختلاف میان این دو ملت است.

عضو هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی همبستگی ایران و عراق را در تحولات منطقه مهم و حائز اهمیت دانست و گفت: اربعین باید جلوه‌گاه قدرت و مقاومت ملت ایران و عراق باشد، همچنین دشمنان اغتشاش‌گر بدانند که شکست خواهند خورد. پیاده‌روی اربعین باید از اختلافات مذهبی دور بماند، سینه‌ای گشاده برای همه ادیان و همه‌ی بشریت داشته باشد و براساس نظم و انضباط انجام گیرد.
منبع این مقاله : :دکتر سید امیر حسین قاضی زاده هاشمی
آدرس این مطلب : https://www.ghashemi.com/983/ضرورت-پرهیز-از-اختلافات-مذهبی-در-مراسم-اربعین/-دست‌هایی-درصددند-تا-دو-ملت-بزرگ-ایران-و-عراق-را-از-هم-جدا-کنند/