مطالب ویژه
اطلاع رسانی

جهت دریافت اپلیکیشن اندرویدی دفتر ارتباط مردمی دکتر قاضی زاده هاشمی بر روی لینک زیر کلیک نمایید:

(دریافت اپلیکیشن)

...مجلس شورای اسلامی، یک مرکز اساسی و تعیین کننده برای انقلاب است، همه سر رشته ­های امور، به مجلس شورای اسلامی بر می­ گردد....مجلس شورای اسلامی، مظهر وحدت ملی و یکپارچگی و اتفاق همه گروه­ ها و قومیت­ ها و سلائق و عقاید است.

...من هیچ تردیدی ندارم و در این معنا هم که مجلس در رأس همه ارگان‌ها واقع است و مجلس، ملت است که متبلور شده است و تحقق پیدا کرده است در یک جای محدود، این هم بی‌اشکال است.

(صحیفه امام ، ج ۱۷، ص: ۲۴۶)


ویژه ها


اخبار حوزه انتخابی
next prev

پیوندهای مفید

ضرورت شناخت آرایش و سیاست آمریکا در برخورد با ایران

در نشست هم اندیشی فراکسیون اقدام پیش دستانه علیه تهدیدات آمریکا، بر لزوم شناخت آرایش و سیاست ایالات متحده در برخورد با ایران تاکید شد. به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، نشست هم اندیشی فراکسیون اقدام پیش دستانه علیه تهدیدات آمریکا عصر امروز ( سه شنبه 14 آبان ) با حضور رئیس و هیأت رئیسه این فراکسیون، برخی از نمایندگان مجلس شورای اسلامی و نمایندگان ادوار، اندیشمندان، صاحب نظران سیاسی کشور و خارج از کشور و اصحاب رسانه در محل دبیرخانه دائمی فراکسیون اقدام پیش دستانه علیه تهدیدات آمریکا برگزار شد.


بر اساس این گزارش، شاهرخ رامین، دبیر اجرایی فراکسیون اقدام پیش دستانه علیه آمریکا در این نشست ضمن ارائه گزارش در خصوص عملکرد، مصوبات، سفرهای استانی اعضای این فراکسیون و انتخاب ترکیب هیات رئیسه گفت: بر اساس دستورات و فرامین مقام معظم رهبری در خصوص لزوم مقابله با اقدامات خصمانه دولت آمریکا، این فراکسیون در جهت اجرای منویات ایشان تشکیل شده و هدف آن تبیین و چگونگی اتخاذ تصمیمات پیش دستانه علیه اقدامات خصمانه دولت آمریکا می باشد.

هم اندیشی استکبار ستیزی با حضور هیات رئیسه فراکسیون اقدامات پیش دستانه علیه تهدیدات آمریکا

وی در ادامه افزود: در مدت زمان کوتاهی که فراکسیون اقدام پیش دستانه علیه تهدیدات آمریکا تشکیل شده است، نزدیک به 10 طرح ضد آمریکایی توسط این فراکسیون به صحن علنی مجلس ارائه شده و و این طرح ها اعلام وصول شده است؛ البته شایان ذکر است که در این طرح ها از نظرات اندیشمندان و صاحب نظران سیاسی کشور استفاده شده تا بتوان برای مقابله با اقدامات خصمانه آمریکا، تصمیمات عملیاتی و جدی اتخاذ شود.

سیدامیرحسین قاضی زاده هاشمی ، رییس فراکسیون اقدام پیش دستانه علیه تهدیدات آمریکا در این نشست گفت: مهم ترین اولویتی که این فراکسیون برای خود تعریف کرده است، شناخت میدان حریف است، بدین منظور که این فراکسیون قصد دارد در وهله اول بر آرایش و سیاستی که آمریکا در برخورد با ایران استفاده می کند، شناخت پیدا کرده، هم چنین در خصوص نیروی انسانی، نقاط قوت و نقاط ضعف آن، باید تمامی جوانب را بررسی کند.

هم اندیشی استکبار ستیزی با حضور هیات رئیسه فراکسیون اقدامات پیش دستانه علیه تهدیدات آمریکا

نماینده مردم مشهد و کلات در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: از بدو تشکیل این فراکسیون، این نشست، دومین نشستی است که به مناسبت گرامیداشت سالروز 13 آبان در محل دبیرخانه دائمی فراکسیون اقدام پیش دستانه علیه تهدیدات آمریکا تشکیل شده و نشست اول در مجلس برگزار شد و هدف این است که زمانی که خواستار تصمیم گیری در قبال حریف و رقیب خود می باشیم، باید شناخت بسیاری دقیقی نسبت به آن داشته و به تناسب و فراخور آن، اقدامات پیش دستانه انجام دهیم.

عضو هیأت رییسه مجلس شورای اسلامی افزود: با توجه به اینکه روز 13 آبان در تقویم رسمی کشور به عنوان روز ملی مبارزه با استکبار نامگذاری شده است، می توان با برگزاری چنین نشست هایی و با استفاده از نظرات اندیشمندان، کارشناسان و صاحب نظران سیاسی کشور، تصمیماتی مهم و عملیاتی اتخاذ کرده و راه های نفوذ را یکی پس از دیگری مسدود کرد و به تبع آن، اقدامات پیش دستانه ای را که مورد تاکید مقام معظم رهبری نیز می باشد، برای مقابله با دخالت ها و تهدیدات آمریکا در نظر گرفت.

رییس فراکسیون اقدام پیش دستانه علیه تهدیدات آمریکا در این نشست خاطر نشان کرد: بر اساس اهدافی که در تشکیل این فراکسیون تعریف شده، هیأت رئیسه و اعضای این فراکسیون بسیار مجدانه در تلاش هستند که بتوانند در راستای اجرای منویات مقام معظم رهبری قدم برداشته و در مقابل تهدیدات روز افزون آمریکا تصمیمات جدی اتخاذ کنند که در طی چند ماه گذشته و فعالیت های این فراکسیون، میز آمریکا با حضور مقامات امنیتی و کشوری ایجاد شده و یکی از مهم ترین ثمرات تشکیل این فراکسیون می باشد.

هم اندیشی استکبار ستیزی با حضور هیات رئیسه فراکسیون اقدامات پیش دستانه علیه تهدیدات آمریکا

گفتنی است که در این نشست ضمن تشریح برنامه های انجام شده فراکسیون اقدام پیش دستانه علیه تهدیدات آمریکا در ماه های گذشته و یادمان شهدای حمله ناوآمریکایی به هواپیمای ایرباس کشورمان همچنین حضور اعضای این فراکسیون در منطقه اسقاط پهباد آمریکایی،  برخی از اندیشمندان، کارشناسان و صاحب نظران سیاسی کشور در این نشست به بیان نقطه نظرات خود در خصوص لزوم اتخاذ تصمیمات و انجام اقدامات پیش دستانه علیه تهدیدات آمریکا پرداختند.


ارسال شده در مورخه : چهارشنبه، 15 آبان ماه، 1398 توسط admin  چاپ مطلب
چهارشنبه، 15 آبان ماه، 1398 بازدید:290 نظرات 
 
کاربرانی که به این خبر امتیاز داده اند.(قرمز رأی منفی و آبی رأی مثبت):

 

مرتبط باموضوع :

 
امتیاز دهی به مطلب

انتخاب ها

 فایل پی دی اف فایل پی دی اف

 گرفتن پرينت از اين مطلب گرفتن پرينت از اين مطلب

 ارسال به دوستان ارسال به دوستان

 گزارش این پست به مدیر سایت گزارش این پست به مدیر سایت


اشتراک گذاري مطلب