مطالب ویژه
اطلاع رسانی

جهت دریافت اپلیکیشن اندرویدی دفتر ارتباط مردمی دکتر قاضی زاده هاشمی بر روی لینک زیر کلیک نمایید:

(دریافت اپلیکیشن)

...مجلس شورای اسلامی، یک مرکز اساسی و تعیین کننده برای انقلاب است، همه سر رشته ­های امور، به مجلس شورای اسلامی بر می­ گردد....مجلس شورای اسلامی، مظهر وحدت ملی و یکپارچگی و اتفاق همه گروه­ ها و قومیت­ ها و سلائق و عقاید است.

...من هیچ تردیدی ندارم و در این معنا هم که مجلس در رأس همه ارگان‌ها واقع است و مجلس، ملت است که متبلور شده است و تحقق پیدا کرده است در یک جای محدود، این هم بی‌اشکال است.

(صحیفه امام ، ج ۱۷، ص: ۲۴۶)


ویژه ها


اخبار حوزه انتخابی
next prev

پیوندهای مفید

اظهارات تند روحانی کمکی به اصلاحات نمی‌کند/او بازنده انتخابات است

عضو هیئت رئیسه مجلس گفت: رئیس‌جمهور درجریان انتخابات خود را بازنده می‌بیند و برای اینکه اعتراف نکند مردم ما را حذف کردند و برای فرار به جلو این شکست را به گردن نهادهای نظارتی می‌اندازد.

سید امیرحسین قاضی‌زاده هاشمی در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به اظهارات اخیر رئیس‌جمهور در همایش استانداران و فرمانداران سراسر کشور، گفت: آقای روحانی ۵ دوره نماینده مجلس بوده است و برای حضور در انتخابات مجلس ششم نیز ثبت‌نام کرد و تأیید صلاحیت شد اما رأی نیاورده بود.


نماینده مردم مشهد در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: روحانی زمانی که برای نمایندگی مجلس یا ریاست جمهوری از سوی شورای نگهبان تأیید شد با این نهاد قانونی مشکلی نداشته است. اگر وی با اعضای شورای نگهبان مشکل دارد باید بداند که این اعضاء همان افرادی هستند که در تأیید صلاحیت وی برای ریاست جمهوری نیز نقش داشتند. اگر با هیئت‌های اجرایی مشکل دارند که باید گفت این هیئت‌ها از سوی وزارت کشور دولت دوازدهم تشکیل شده‌اند. باید دید که مخاطب آقای روحانی در اظهارات اخیرشان چه کسانی هستند.

قاضی‌زاده هاشمی تصریح کرد: آیا کسانی که به روحانی مشروعیت حضور در پست ریاست جمهوری را داده‌اند مورد انتقاد هستند یا به مسئولانی که خود منصوب کرده‌اند بدگمان هستند؟

عضو هیئت رئیسه مجلس گفت: روحانی در جایی که باب طبعش است با شورای نگهبان همراهی می‌کند و درجایی که باب طبعش نیست سر و صدا به راه می‌اندازد. این امر، خطای بزرگی است که افکار عمومی در مورد آن قضاوت خواهند کرد و گویندگان این اظهارات را تقبیح کرده و دروغگو خطاب خواهند کرد.

وی افزود: اگر امروز نارضایتی در جامعه وجود دارد به خاطر عملکرد ضعیف دولت و عدم تأمین معیشت مردم، عدم برخورد قوی با فساد و رانت‌خواری، حقوق‌های نجومی و زد و بندها است. مردم از زد و بندهای منصوبان دولت ناراحت هستند. عمده نارضایتی‌های مردم متوجه عملکرد دولت است. رئیس‌جمهور اول این مشکلات را حل کند.

به گفته قاضی‌زاده هاشمی، رئیس‌جمهور، فرمانداران و استانداران مسئول برگزاری انتخابات هستند و اظهارات روز گذشته روحانی نقض بی‌طرفی دولت در برگزاری انتخابات است. اظهارات رئیس‌جمهور خطای استراتژیکی بود که دستگاه‌های قضایی باید با این اظهارات که نقض بی‌طرفی در انتخابات است، برخورد جدی کند زیرا مشخص نیست که رئیس‌جمهور و دولت با چنین نگاهی بتواند انتخابات را به صورت سالم برگزار کند.

عضو هیئت رئیسه مجلس تأکید کرد: اظهارات رئیس‌جمهور هیچ کمکی به جریان احیای اعتدال و اصلاحات نخواهد کرد بلکه موجب کاهش مشارکت مردم و افزایش بدبینی آنهاست. مردم به عملکرد اجرایی دولت به عنوان یک دولت اصلاح‌طلب نگاه می‌کنند و به دلیل نارضایتی از عملکرد دولت، به اصلاح‌طلبان نیز اقبالی نخواهند داشت.

نماینده مردم مشهد گفت: رئیس‌جمهور در جریان انتخابات خود را بازنده می‌بیند و برای اینکه اعتراف نکند مردم ما را حذف کردند برای فرار به جلو این شکست را به گردن نهادهای اجرایی و نظارتی می‌اندازند.


ارسال شده در مورخه : سه شنبه، 8 بهمن ماه، 1398 توسط admin  چاپ مطلب
سه شنبه، 8 بهمن ماه، 1398 بازدید:299 نظرات 
 
کاربرانی که به این خبر امتیاز داده اند.(قرمز رأی منفی و آبی رأی مثبت):

 

مرتبط باموضوع :

 تکذیبیه مطلب منتسب به دکترقاضی زاده  [ جمعه، 24 خرداد ماه، 1398 ] 540 مشاهده
 
امتیاز دهی به مطلب

انتخاب ها

 فایل پی دی اف فایل پی دی اف

 گرفتن پرينت از اين مطلب گرفتن پرينت از اين مطلب

 ارسال به دوستان ارسال به دوستان

 گزارش این پست به مدیر سایت گزارش این پست به مدیر سایت


اشتراک گذاري مطلب