مطالب ویژه
اطلاع رسانی

جهت دریافت اپلیکیشن اندرویدی دفتر ارتباط مردمی دکتر قاضی زاده هاشمی بر روی لینک زیر کلیک نمایید:

(دریافت اپلیکیشن)

...مجلس شورای اسلامی، یک مرکز اساسی و تعیین کننده برای انقلاب است، همه سر رشته ­های امور، به مجلس شورای اسلامی بر می­ گردد....مجلس شورای اسلامی، مظهر وحدت ملی و یکپارچگی و اتفاق همه گروه­ ها و قومیت­ ها و سلائق و عقاید است.

...من هیچ تردیدی ندارم و در این معنا هم که مجلس در رأس همه ارگان‌ها واقع است و مجلس، ملت است که متبلور شده است و تحقق پیدا کرده است در یک جای محدود، این هم بی‌اشکال است.

(صحیفه امام ، ج ۱۷، ص: ۲۴۶)


ویژه ها


اخبار حوزه انتخابی
next prev

پیوندهای مفید

مجلس یازدهم پیگیر حقوق کتابداران کتابخانه‌های عمومی کشور خواهد بود

عضو هیأت رئیسه مجلس گفت: کتابداران در نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور اطمینان داشته باشند که نمایندگان مجلس یازدهم پیگیر حقوق آنها خواهند بود.

سید امیر حسین قاضی زاده هاشمی نماینده مردم مشهد و کلات در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس،‌ گفت: در هفته‌های اخیر کتابداران زیادی با اینجانب و سایر نمایندگان محترم تماس داشته و نسبت به حقوق پایین خود و عدم اعمال افزایش ۵۰ درصدی امتیازات فصل دهم قانون مدیریت خدمات کشوری گلایه جدی داشته‌اند. بررسی صورت گرفته در خصوص این موضوع نشان می‌دهد که این موضوع درست بوده و میزان ۵۰ درصد فوق برای کتابداران کتابخانه‌های عمومی اعمال نشده است در حالی که سایر مجموعه‌های ذیل وزارت ارشاد این ۵۰ درصد افزایش امتیازات فصل دهم را برای کارکنان خود اعمال کرده اند.


وی افزود: بی توجهی به وضعیت رفاهی و معیشت کتابداران به نوعی تضییع حقوق این قشر فرهنگی است، آن هم قشری که با مبحث مهم کتاب و کتابخوانی سر و کار دارند و به اقشار مختلف مردم ارائه خدمات می‌دهند  و تلاششان در راستای مرتفع کردن یکی از مهمترین دغدغه‌های مقام معظم رهبری است و انتظار است این گروه که امروز یکی از پایین ترین سطوح دریافت حقوق را دارند باید از حداقل‌های حقوق برخوردار باشند.

عضو هیأت رئیسه مجلس اظهار داشت: نهاد کتابخانه‌های عمومی همواره درخواست افزایش بودجه دولتی خود را دارد که البته این موضوع باید پیگیری شود، اما نهاد کتابخانه‌های عمومی علاوه بر بودجه ای که به عنوان کمک دولت دریافت می‌کند دارای بودجه اختصاصی نیز می‌باشد. مجلس شورای اسلامی نیز در همراهی با این نهاد فرهنگی اثرگذار و در راستای تقویت و ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی، قوانین لازم برای الزام شهرداری‌ها در پرداخت نیم درصد را تصویب کرده است و نهاد کتابخانه‌های عمومی با مدیریت بودجه اختصاصی خود می‌تواند نسبت به افزایش ۵۰ درصد حقوق کتابداران اقدام نماید. نهاد کتابخانه‌های عمومی مطالبات زیادی را از شهرداری‌ها دارد که در صورت مدیریت این مطالبات و به پشتوانه حمایت دولت به راحتی می‌تواند بودجه خود را تأمین نماید، بنابراین لازم است وزیر محترم ارشاد نسبت به پیگیری افزایش ۵۰ درصدی فصل دهم قانون مدیریت خدمات کشوری با توجه به وجود بودجه اختصاصی و کمک‌های دولت به نهاد کتابخانه‌های عمومی اهتمام داشته باشد.
 قاضی‌زاده در پایان ضمن تشکر از حجت الاسلام پژمان‌فر در طراحی سوال از وزیر ارشاد در خصوص حقوق کتابداران گفت: کتابداران اطمینان داشته باشند که نمایندگان مجلس در دوره یازدهم نیز پیگیر موضوع خواهند بود.

 


ارسال شده در مورخه : يكشنبه، 14 ارديبهشت ماه، 1399 توسط admin  چاپ مطلب
يكشنبه، 14 ارديبهشت ماه، 1399 بازدید:318 نظرات 
 
کاربرانی که به این خبر امتیاز داده اند.(قرمز رأی منفی و آبی رأی مثبت):

 

مرتبط باموضوع :

 راهکار حذف بازار سیاه ارز، تک نرخه کردن آن است  [ يكشنبه، 27 مرداد ماه، 1398 ] 568 مشاهده
 اصلاح نظام تعلیم و تربیت عمومی ضروری است  [ جمعه، 21 دي ماه، 1397 ] 843 مشاهده
 
امتیاز دهی به مطلب

انتخاب ها

 فایل پی دی اف فایل پی دی اف

 گرفتن پرينت از اين مطلب گرفتن پرينت از اين مطلب

 ارسال به دوستان ارسال به دوستان

 گزارش این پست به مدیر سایت گزارش این پست به مدیر سایت


اشتراک گذاري مطلب