مطالب ویژه
اطلاع رسانی

جهت دریافت اپلیکیشن اندرویدی دفتر ارتباط مردمی دکتر قاضی زاده هاشمی بر روی لینک زیر کلیک نمایید:

(دریافت اپلیکیشن)

...مجلس شورای اسلامی، یک مرکز اساسی و تعیین کننده برای انقلاب است، همه سر رشته ­های امور، به مجلس شورای اسلامی بر می­ گردد....مجلس شورای اسلامی، مظهر وحدت ملی و یکپارچگی و اتفاق همه گروه­ ها و قومیت­ ها و سلائق و عقاید است.

...من هیچ تردیدی ندارم و در این معنا هم که مجلس در رأس همه ارگان‌ها واقع است و مجلس، ملت است که متبلور شده است و تحقق پیدا کرده است در یک جای محدود، این هم بی‌اشکال است.

(صحیفه امام ، ج ۱۷، ص: ۲۴۶)


ویژه ها


اخبار حوزه انتخابی
next prev

پیوندهای مفید

مجلس یازدهم حد و مرز «دیپلماسی لبخند» را تعیین می‌کند

نایب رئیس اول مجلس گفت: در سیاست همانند مشکلات اقتصادی با «دیپلماسی لبخند» به دشمن، دچار نوساناتی شده‌ایم به همین جهت ضرورت دارد مجلس انقلابی و جهادی یازدهم به هردو مورد رسیدگی کند.

به گزارش خبرگزاری مهر، سید امیرحسین قاضی زاده هاشمی نایب رئیس اول مجلس شورای اسلامی طی یادداشتی به اظهارات محمدجواد ظریف درباره پیام ترامپ واکنش نشان داد و نوشت: در این ایام که اقتصادمان با سوء مدیریت، دستخوش نوسانات دلار شده در سیاست نیز همانند مشکلات اقتصادی با دیپلماسی لبخند به دشمن، دچار نوساناتی شده ایم که دورنمای ثابت و قابل اطمینانی برای برآورد هزینه از عزت و آبروی نظام مقتدر جمهوری اسلامی وجود ندارد.


وی در یادداشت خود آورده است: ضرورت دارد مجلس انقلابی و جهادی یازدهم به هر دو مورد رسیدگی و آن را قانونمند و با توجه به آیات قرآن کریم و رهنمودهای امام راحل (ره) و مقام معظم رهبری و با لحاظ موقعیت برتر و اقتدار جمهوری اسلامی ایران و ضعف روز افزون آمریکای جنایتکار، حد و مرز دیپلماسی لبخند را هم تعیین کند تا در دقیقه نود شاهد گل به خودی نباشیم.

متن کامل یادداشت به شرح زیر است:

بسم الله الرحمن الرحیم

خدای متعال در قرآن کریم می‌فرماید:

«وَ لا تهِنُوا وَ لا تَحْزَنُوا وَ أَنْتُمُ الْأَعْلَوْنَ إِنْ کنْتُمْ مُؤْمِنِینَ (آل عمران -۱۳۹)

و سست نشوید و غمگین مگردید، و شما برترید، اگر ایمان داشته باشید.»

این آیه شریفه دلالت بر لزوم ایستادگی در مقابل دشمنان دارد و برتری بر دشمن را نتیجه مقاومت و ایستادگی معرفی می‌کند. نه نتیجه وادادگیِ خفت بار، چرا که مقاومت و ایستادگی در برابر دشمنان و کفار تصمیم و روشی راهبردی در عرصه روابط خارجی، در نظام اسلامی است.

در آیه دیگری می‌فرماید: «وَ إِنْ تَصْبِرُوا وَ تَتَّقُوا لا یَضُرُّکمْ کیْدُهُمْ شَیْئاً إِنَّ اللَّهَ بِما یعْمَلُونَ مُحِیطٌ (آل عمران -۱۲۰) اگر در برابر کینه توزی‌های آنان (دشمن) استقامت کنید و متقی و خویشتندار باشید، آنان نمی‌توانند به وسیله نقشه‌های خائنانه خود به شما صدمه‌ای وارد کنند، زیرا خداوند به آنچه می‌کنید کاملاً احاطه (علمی) دارد.


۱- شما هم عمال آمریکایید منتها ملتفت نیستید. یک عاملی داریم که مستقیماً از سفارت آمریکا دستور می‌گیرد، یک عاملی داریم که برای او کار کند و خودش نمی فهمد، خود آدم نمی فهمد که برای کی دارد کار می‌کند. (صحیفه امام خمینی ره جلد ۱۳- صفحه ۷۶)

۲- هر چه بیشتر ما خضوع بکنیم برای ظالم، ظالم بیشتر فشار می‌آورد. وقتی که مهیا بشویم برای جلوگیری از ظالم، ظالم عقب می‌نشیند. هر چه زیادتر فشار بیاورید، او عقب تر می‌نشیند، یک قدم شما که عقب بنشینید، او جلو می‌آید، یک قدم شما جلو بروید، او عقب می‌رود. این سنت الهی است. (صحیفه امام خمینی ره جلد- ۱۰- صفحه- ۱۳۰)

فرمایشات اخیر مقام معظم رهبری که این روزها در صدر اخبار قرار دارد، اما معظم له در مراسم تنفیذ حکم دوازدهمین دوره ریاست جمهوری اسلامی ایران نیز فرمودند: چهار دهه تجربه فعالیت بین المللی به ما نشان می‌دهد که هزینه تسلیم در برابر قدرت‌های زورگو به مراتب بیشتر از هزینه ایستادگی در مقابل آنها است؛ تسلیم شدن در مقابل زورگویی‌های قدرت‌های زورگو ملت‌ها و کشورها را بیچاره می‌کند، راه‌های پیشرفت آنها را به معنای واقعی کلمه مسدود می‌کند، آنها را از ارزش‌های انسانی دور می‌کند، هزینه‌های سنگینی دارد.

ما، به توفیق الهی و به حول وقوّه الهی، با استکبار و با نظام سلطه از سر تسلیم وارد نشدیم، تسلیم نشدیم، با آنها بر سر خواسته‌های آنها سازش نکردیم و امروز از دیروز تواناتر و قدرتمندتریم؛ امکانات مان امروز از دیروز خیلی بیشتر است. ایستاده ایم در مقابل آنها؛ تسلیم آنها هم نشده ایم. این یک تجربۀ بسیار مهمّی است. البته، در این راه، شهدایی داشته ایم، فداکارانی داشته ایم، شخصیّت های ارزشمند و برجسته ای را از دست داده ایم. لکن نظام جمهوری اسلامی پیشرفت کرده است، حرکت کرده است، شعارهای خود را برجسته‌تر کرده است. (۱۲ مردادماه ۱۳۹۶)

وظیفه ما در مجلس شورای اسلامی: در این ایام که اقتصادمان (با سو مدیریت، دستخوش نوسانات دلار شده) در سیاست نیز همانند مشکلات اقتصادی با دیپلماسی لبخند به دشمن، دچار نوساناتی شده ایم که دورنمای ثابت و قابل اطمینانی برای برآورد هزینه از عزت و آبروی نظام مقتدر جمهوری اسلامی وجود ندارد ولذا ضرورت دارد مجلس انقلابی و جهادی یازدهم به هردو مورد رسیدگی وآن‌را قانونمند و با توجه به آیات قرآن کریم و رهنمون‌های امام راحل (ره) و مقام معظم رهبری و با لحاظ موقعیت برتر واقتدار جمهوری اسلامی ایران و ضعف روز افزون آمریکای جنایتکار، حد و مرز دیپلماسی لبخندرا هم تعیین نماید، تا (در دقیقه نود) شاهد گل بخودی نباشیم.


ارسال شده در مورخه : شنبه، 17 خرداد ماه، 1399 توسط admin  چاپ مطلب
شنبه، 17 خرداد ماه، 1399 بازدید:104 نظرات 
 
کاربرانی که به این خبر امتیاز داده اند.(قرمز رأی منفی و آبی رأی مثبت):

 

مرتبط باموضوع :

 حذف سود مرکب به مصلحت مردم است  [ پنجشنبه، 28 شهريور ماه، 1398 ] 378 مشاهده
 خرید و فروش غیرقانونی و محدود اعضا بدن در کشور  [ شنبه، 5 خرداد ماه، 1397 ] 913 مشاهده
 عده‌ای در کشور از معطل کردن مردم لذت می‌برند  [ چهارشنبه، 4 دي ماه، 1398 ] 299 مشاهده
 
امتیاز دهی به مطلب

انتخاب ها

 فایل پی دی اف فایل پی دی اف

 گرفتن پرينت از اين مطلب گرفتن پرينت از اين مطلب

 ارسال به دوستان ارسال به دوستان

 گزارش این پست به مدیر سایت گزارش این پست به مدیر سایت


اشتراک گذاري مطلب