مطالب ویژه
اطلاع رسانی

جهت دریافت اپلیکیشن اندرویدی دفتر ارتباط مردمی دکتر قاضی زاده هاشمی بر روی لینک زیر کلیک نمایید:

(دریافت اپلیکیشن)

...مجلس شورای اسلامی، یک مرکز اساسی و تعیین کننده برای انقلاب است، همه سر رشته ­های امور، به مجلس شورای اسلامی بر می­ گردد....مجلس شورای اسلامی، مظهر وحدت ملی و یکپارچگی و اتفاق همه گروه­ ها و قومیت­ ها و سلائق و عقاید است.

...من هیچ تردیدی ندارم و در این معنا هم که مجلس در رأس همه ارگان‌ها واقع است و مجلس، ملت است که متبلور شده است و تحقق پیدا کرده است در یک جای محدود، این هم بی‌اشکال است.

(صحیفه امام ، ج ۱۷، ص: ۲۴۶)


ویژه ها


اخبار حوزه انتخابی
next prev

پیوندهای مفید

نگران ارزان فروشی دارایی‌های دولت به نام کسب درآمد هستیم

نائب رئیس مجلس گفت: اینکه به نام کسب درآمد برای بودجه سالانه کشور اموال و دارایی‌ها به ثمن بخس فروخته شود و یا عموم مردم دچار گرفتاری شوند مجلس را نگران می‌کند.

به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس، سیدامیرحسین قاضی‌زاده هاشمی در نشست علنی امروز مجلس (یکشنبه 18 خرداد 99) گفت: جلسه امروز به خاطر این تشکیل شد که در بخش درآمدهای غیرنفتی دولت و پایداری آنها گزارشی داشته باشیم.


نائب رئیس مجلس اظهار داشت: طبیعتا مجلس جدید این انتظار را دارد تا با توجه به شرایط بین‌المللی و مشکلاتی که در داخل کشور وجود دارد برنامه مدون دولت را در تامین درآمدهای پایدار کشور فراهم و به مجلس ارائه کند؛ البته تامین درآمدی که مبتنی بر آینده فروشی نباشد، استقراض نباشد، درآمدی که مبتنی بر فروش دارایی‌های دولت به صورت گسترده نباشد و همچنین تامین درآمدی که در آن شفافیت وجود داشته باشد.

قاضی‌زاده خاطرنشان کرد: عملکرد بعضی از سازمان‌ها مانند سازمان خصوصی سازی در گذشته خیلی مورد سؤال بود. ابهامات زیادی در مورد آن وجود داشت و نگرانی‌هایی در مورد آینده بازار بورس وجود دارد که این موارد مجلس را مقداری نگران می‌کند و از اینکه ما برای کسب درآمد و به نام کسب درآمد برای بودجه سالانه کشور اموال و دارایی‌ها به ثمن بخس فروخته شود و عموم مردم و به ویژه کسانی که غیرحرفه‌ای هستند دچار گرفتاری شود.

وی اظهار داشت: ساماندهی مالیات‌ها و معافیت‌های مالیاتی است که متاسفانه وقتی لایحه‌ای به مجلس ارائه می‌شود هم معافیت‌ها در لایحه افزایش پیدا کرده و هم روند در داخل مجلس منجر به رشد معافیت‌ها می‌شود مانند آنچه که ما در مالیات بر ارزش افزوده شاهد آن بودیم که این مسئله نیاز به بازنگری دارد و دولت باید با نگاه ایجاد شفافیت و هم کاهش معافیت‌های مالیاتی اقدام جدی را صورت دهد.

نائب رئیس مجلس گفت:‌در بحث مبارزه با فساد با توجه به اینکه بانک‌ها، گمرک، سازمان خصوصی سازی، سازمان بورس یعنی جاهایی که زمینه این امور وجود دارد و در حوزه وزارت اقتصاد مجلس این انتظار را دارد که شاهد برنامه مدون و جامع و قابل ارائه برای بهبود شرایط این بخش‌ها باشیم.

وی افزود: از این گذشته در مورد رکود و وضعیت ارائه تسهیلات و استمهال وام‌های بانک‌ها در این وضعیت موضوع فعالان اقتصادی امروز ماست. و مطالبه آنها از مجلس و طبیعتا با توجه به رکودی که بر اثر کرونا در بازار و بخش تولید ایجاد شده فعالان اقتصادی نیازمند به استمهال دارند که باید مورد رعایت قرار گیرد.

قاضی‌زاده با تاکید بر اجرای قانون بودجه خاطرنشان کرد: در تبصره 2 بودجه 99 قرار بود 50 هزار میلیارد تومان از بدهی‌های دولت در اختیار سازمان تامین اجتماعی قرار گیرد. اما چون این 50 هزار میلیارد تومان تخصیص داده نشده بهانه‌ای به دست سازمان تامین اجتماعی برای عدم انجام وظیفه قانونی‌اش نسبت به بازنشستگان داده است.

نائب رئیس مجلس در پایان گفت: سال گذشته نیز به مصوبه قانون در بودجه باره عمل نشد و امسال هم شواهد مبتنی بر اجرای آن وجود ندارد. من تقاضا دارم هم سازمان تامین اجتماعی و هم سازمان تامین اجتماعی نیروهای مسلح چون نتوانستند به این بهانه به وظایف قانونی خود در همسان سازی حقوق بازنشستگان عمل کنند، حداقل تکلیف این موضوع را برای مجلس روشن کنند.


ارسال شده در مورخه : دوشنبه، 19 خرداد ماه، 1399 توسط admin  چاپ مطلب
دوشنبه، 19 خرداد ماه، 1399 بازدید:102 نظرات 
 
کاربرانی که به این خبر امتیاز داده اند.(قرمز رأی منفی و آبی رأی مثبت):

 

مرتبط باموضوع :

 کاندیداتوری حجت‌الاسلام سید ابراهیم رئیسی رسما اعلام شد  [ پنجشنبه، 17 فروردين ماه، 1396 ] 1190 مشاهده
 طرح تحول نظام سلامت را شکست خورده نمی بینم  [ پنجشنبه، 1 شهريور ماه، 1397 ] 907 مشاهده
 جریانات سیاسی نیازمند بازسازی هستند  [ شنبه، 24 تير ماه، 1396 ] 1412 مشاهده
 
امتیاز دهی به مطلب

انتخاب ها

 فایل پی دی اف فایل پی دی اف

 گرفتن پرينت از اين مطلب گرفتن پرينت از اين مطلب

 ارسال به دوستان ارسال به دوستان

 گزارش این پست به مدیر سایت گزارش این پست به مدیر سایت


اشتراک گذاري مطلب