مطالب ویژه
اطلاع رسانی

جهت دریافت اپلیکیشن اندرویدی دفتر ارتباط مردمی دکتر قاضی زاده هاشمی بر روی لینک زیر کلیک نمایید:

(دریافت اپلیکیشن)

...مجلس شورای اسلامی، یک مرکز اساسی و تعیین کننده برای انقلاب است، همه سر رشته ­های امور، به مجلس شورای اسلامی بر می­ گردد....مجلس شورای اسلامی، مظهر وحدت ملی و یکپارچگی و اتفاق همه گروه­ ها و قومیت­ ها و سلائق و عقاید است.

...من هیچ تردیدی ندارم و در این معنا هم که مجلس در رأس همه ارگان‌ها واقع است و مجلس، ملت است که متبلور شده است و تحقق پیدا کرده است در یک جای محدود، این هم بی‌اشکال است.

(صحیفه امام ، ج ۱۷، ص: ۲۴۶)


ویژه ها


اخبار حوزه انتخابی
next prev

پیوندهای مفید

اصلاح نظام مالیاتی باید به سمت شفاف و واقع‌گرایانه تر شدن پیش برود

نایب رئیس مجلس گفت: اصلاح نظام مالیاتی باید به سمت عادلانه، شفاف و واقع‌گراتر شدن مالیات پیش برود.

سیدامیرحسین قاضی زاده هاشمی نایب رئیس مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس، یکی از محورهای اقتصادی سیاست‌های کلی نظام را عادلانه و منطقی و شفاف شدن سیستم مالیاتی دانست و اظهار داشت: این بدان معنا است که افراد متناسب با درآمد واقعیشان موظف به پرداخت مالیات باشند.


وی با تاکید بر اینکه فرایند و نحوه محاسبه مالیات باید شفاف باشد، افزود: باید منازعات حقوقی پیرامون تعیین مالیات، که به شدت برای تولید مخرب و مضر است به حداقل برسد. 

نائب رییس مجلس شورای اسلامی در ادامه سخنانش عنوان کرد: اگر چه در شرایط رکودی تشدید فشار مالیاتی ممکن است منجر به تشدید رکود شود اما اصلاح نظام مالیاتی اگر در جهت عادلانه شدن مالیات‌ها و نه افزایش نرخ مالیات باشد می‌تواند موتور مولد تولید باشد.

نماینده مردم مشهد و کلات در یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی همچنین یکی از موانع تولید را تورم فزاینده و پایدار خواند و تصریح کرد: بخشی از آن ریشه در پولی‌سازی کسری بودجه دارد لذا تداوم بی‌انضباطی دولت و تکیه بر منابع ناپایدار در بودجه می‌تواند منجر به تداوم تورم شود.

قاضی‌زاده هاشمی در ادامه عنوان کرد: برای کمک به تولید باید ساختار بودجه به شکلی اصلاح شود که اولا انضباط مالی دولت تقویت شده و در ثانی بودجه عمرانی که موتور محرک تولید در کشور است افزایش یابد.

وی برهمین اساس اضافه کرد: افزایش بودجه عمرانی می‌تواند درآمدها را رشد بخشد و اگر نظام مالیاتی واقعا متکی بر درآمدهای واقعی بخش خصوصی باشد درآمد دولت از محل رشد درون‌زای اقتصادی نیز افزایش می‌یابد.

نائب رئیس مجلس شورای اسلامی در ادامه بر ضرورت افزایش پایه مالیاتی از طریق اعمال مالیات بر عایدی سرمایه به عنوان ابزاری برای تنظیم گری اقتصاد و همچنین مهار سفته‌بازی‌های مخرب تاکید کرده و افزود: در طرح‌های مالیاتی جدید باید به اثرات جانبی اعمال سیاست‌ها توجه مضاعفی نمود تا مبادا منجر به فرار سرمایه از بازارهای شفاف و مولد به سمت بازارهای غیرمولد و ناشفاف شود.


ارسال شده در مورخه : سه شنبه، 27 خرداد ماه، 1399 توسط admin  چاپ مطلب
سه شنبه، 27 خرداد ماه، 1399 بازدید:58 نظرات 
 
کاربرانی که به این خبر امتیاز داده اند.(قرمز رأی منفی و آبی رأی مثبت):

 

مرتبط باموضوع :

 طرح تحول نظام سلامت را شکست خورده نمی بینم  [ پنجشنبه، 1 شهريور ماه، 1397 ] 907 مشاهده
 
امتیاز دهی به مطلب

انتخاب ها

 فایل پی دی اف فایل پی دی اف

 گرفتن پرينت از اين مطلب گرفتن پرينت از اين مطلب

 ارسال به دوستان ارسال به دوستان

 گزارش این پست به مدیر سایت گزارش این پست به مدیر سایت


اشتراک گذاري مطلب