مطالب ویژه
اطلاع رسانی

جهت دریافت اپلیکیشن اندرویدی دفتر ارتباط مردمی دکتر قاضی زاده هاشمی بر روی لینک زیر کلیک نمایید:

(دریافت اپلیکیشن)

...مجلس شورای اسلامی، یک مرکز اساسی و تعیین کننده برای انقلاب است، همه سر رشته ­های امور، به مجلس شورای اسلامی بر می­ گردد....مجلس شورای اسلامی، مظهر وحدت ملی و یکپارچگی و اتفاق همه گروه­ ها و قومیت­ ها و سلائق و عقاید است.

...من هیچ تردیدی ندارم و در این معنا هم که مجلس در رأس همه ارگان‌ها واقع است و مجلس، ملت است که متبلور شده است و تحقق پیدا کرده است در یک جای محدود، این هم بی‌اشکال است.

(صحیفه امام ، ج ۱۷، ص: ۲۴۶)


ویژه ها


اخبار حوزه انتخابی
next prev

پیوندهای مفید

پیشنهادات مجلس برای ساماندهی بازار بورس از زبان نایب رئیس مجلس

نائب رئیس مجلس گفت: مجلس و قوه قضاییه به ساماندهی بازار سرمایه به جد ورود کرده اند و موضوع را بررسی می‌کنند و آیت الله رئیسی نیز در این زمینه دستوراتی دادند.

به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری تسنیم امیرحسین قاضی زاده هاشمی نایب رئیس مجلس در جلسه صبح امروز خود با مسئولان بازار سرمایه که در کمیسیون تلفیق مجلس برگزار شد، گفت: این جلسه چهارمین جلسه است که درباره بحث بورس برگزار می شود و پیش از این کمیسیون اقتصادی، رئیس مجلس و بنده پیگیری هایی در این زمینه داشته ایم.


وی با بیان اینکه جلساتی را در این زمینه با بانک‌های خصوصی و دولتی داشته ایم، ادامه داد: در این جلسات بخش خصوصی که در بازار سرمایه فعالیت دارند و همچنین فعالان حقوقی رسانه ای بازار بورس نیز  حضور داشتند البته مسئولان بازار بورس و وزارت اقتصاد نیز در جلسات حضور داشتند.

 نماینده مشهد در مجلس تصریح کرد: در حال حاضر با توجه به بحران اجتماعی که پیش آمده است باید یکسری نکات را رعایت کنیم ما معتقدیم وضعیت اقتصادی در مواردی همچون قیمت مواد اولیه باید اصلاح شود که البته یکسری پیشنهادات نیز به شورای عالی بورس ارائه داده‌ایم که یکی از این پیشنهادات تسریع در صدور مجوز سبدگردانی است.

نایب رئیس مجلس عنوان کرد: یکی از پیشنهادات مجلس تشکیل مجمع سهامداران حقیقی و وجود بازارگردان موثر است که از امروز با ابلاغ سازمان بورس اجباری شده است و همه موظفند بخشی از منابع خود را در اختیار بازارگردانی قرار دهند.

 قاضی زاده هاشمی با تاکید بر اینکه ما معتقدیم باید قانون بازار سرمایه اصلاح شود، اظهار داشت: مجلس یک بسته داده است که در آن بسته بخشی از آن به تصویب شورای عالی بورس رسیده است که مجلس پیگیر اجرایی شدن آن است.

 وی با اشاره به بسته پیشنهادی مجلس گفت: تشکیل مجمع سهامداران حقیقی یکی از پیشنهادات است چون الان افراد عادی بدون آموزش با گرفتن یک کد بورسی وارد بازار سرمایه شده اند و از تلگرام و اینستاگرام سیگنال گرفتند و سهام خریدن و رفتار گله داشتند که باید این موضوع اصلاح شود. نماینده مشهد در مجلس تصریح کرد: درست است که 10 درصد بازار سرمایه را این خریدهای گله ای تشکیل می‌دهند اما لازم است که آموزش های لازم داده شود و از طرف ان جی او ها آموزش هایی با آنها داده شود تا مهارت آفرینی شود البته این کار را مجمع سهامداران حقیقی نیز می تواند انجام دهد که باید یک هیئت مدیره هفت نفره تشکیل دهند و انتخابات آنها نیز به گونه‌ای باشد که صلاحیت‌های عمومی و حرفه‌ای را داشته باشند.

 نایب رئیس مجلس عنوان کرد: ناظر در پیشنهاداتی که ارائه شده است مجلس است ولی برای قوه قضاییه و کمیسیون اصل 90 نیز وظایف پیش‌بینی شده است البته وجوبی برای صدا و سیما نیز تعریف شده است که موظف می‌شود تبلیغات لازم را انجام دهد.

 قاضی زاده هاشمی یادآور شد: ما پیشنهاد دادیم که حداقل میزان بازگردانی 20 درصد میانگین خرید و فروش ماه گذشته باشد که موثر باشد و قطعاً ما این موضوعات را پیگیری خواهیم کرد.

نماینده مشهد در مجلس ادامه داد: با توجه به شرایط ویژه کشور مردم دیگر تحمل بحرانهای دیگری را ندارند و باید این بازار را ساماندهی کنیم.

قاضی‌زاده با بیان اینکه منافع مردم برای مجلس مهم است گفت: مجلس با اولویت بازار بورس را بررسی می‌کند و امیدواریم که ساماندهی در بازار بورس ایجاد شود البته دوستان حقوقی نیز هم باید ما را همراهی کنند.

 وی ادامه داد اگر نقدی به مصوبات هم وجود دارد باید در شورای عالی بورس مطرح شود و دو نفر از نمایندگان ناظر مجلس نیز در آنجا حضور دارند البته ممکن است برخی شرکت ها منافعی داشته باشند که باید منافع ملی را بر منافع خود ارجح بدانند.

 نایب رئیس مجلس تصریح کرد: مجلس و قوه قضاییه به ساماندهی بازار سرمایه به جد ورود کرده اند و موضوع را بررسی می‌کنند و آیت الله رئیسی نیز در این زمینه دستوراتی دادند.

 نماینده مشهد در مجلس عنوان کرد: این جلسه را نیز گذاشتیم که به حرفها و نکات و تاکیدات گوش کنیم و دوستان بعداً نگویند که چرا مجلس با بعضی موضوعات برخورد کرد.


ارسال شده در مورخه : شنبه، 12 مهر ماه، 1399 توسط admin  چاپ مطلب
شنبه، 12 مهر ماه، 1399 بازدید:37 نظرات 
 
کاربرانی که به این خبر امتیاز داده اند.(قرمز رأی منفی و آبی رأی مثبت):

 

مرتبط باموضوع :

 نجباء به حرکتی جهانی تبدیل شده است  [ چهارشنبه، 9 اسفند ماه، 1396 ] 1133 مشاهده
 
امتیاز دهی به مطلب

انتخاب ها

 فایل پی دی اف فایل پی دی اف

 گرفتن پرينت از اين مطلب گرفتن پرينت از اين مطلب

 ارسال به دوستان ارسال به دوستان

 گزارش این پست به مدیر سایت گزارش این پست به مدیر سایت


اشتراک گذاري مطلب