مطالب ویژه
اطلاع رسانی

جهت دریافت اپلیکیشن اندرویدی دفتر ارتباط مردمی دکتر قاضی زاده هاشمی بر روی لینک زیر کلیک نمایید:

(دریافت اپلیکیشن)

...مجلس شورای اسلامی، یک مرکز اساسی و تعیین کننده برای انقلاب است، همه سر رشته ­های امور، به مجلس شورای اسلامی بر می­ گردد....مجلس شورای اسلامی، مظهر وحدت ملی و یکپارچگی و اتفاق همه گروه­ ها و قومیت­ ها و سلائق و عقاید است.

...من هیچ تردیدی ندارم و در این معنا هم که مجلس در رأس همه ارگان‌ها واقع است و مجلس، ملت است که متبلور شده است و تحقق پیدا کرده است در یک جای محدود، این هم بی‌اشکال است.

(صحیفه امام ، ج ۱۷، ص: ۲۴۶)


ویژه ها


اخبار حوزه انتخابی
next prev

پیوندهای مفید

مجلس یازدهم با رویکرد جدیدی در گروه‌های دوستی پارلمانی، همکاری‌های منطقه ای و جهانی را تقویت می کند

فعالیت گروه‌های دوستی مجلس شورای اسلامی با تشکیل ۲۵ گروه دوستی پارلمانی مرتبط با ۱۲۵ کشور جهان وارد عرصه جدیدی شد.

رئیس و نواب رئیس مجلس به ریاست سه گروه دوستی پارلمانی انتخاب شدند، ریاست گروه دوستی پارلمانی با سوریه و لبنان بر عهده آقای محمدباقر قالیباف رئیس مجلس، ریاست گروه دوستی پارلمانی با روسیه، عراق، کویت، بورکینافاسو و نیجر بر عهده آقای دکترسیدامیرحسین قاضی زاده هاشمی نائب رئیس اول مجلس و ریاست گروه دوستی پارلمانی با جمهوری آذربایجان، اوکراین، ایسلند، نپال و موریتانی برعهده آقای علی نیکزاد نائب رئیس دوم گذاشته شد. انتخابات برای ریاست ۲۲ گروه دوستی پارلمانی دیگر نیز برگزار و روسای آن‌ها انتخاب شدند.


هر چند شیوع ویروس کرونا در جهان، تمام جلسات و رفت و آمد‌های پارلمانی را تا حدود زیادی تعطیل کرده است، اما اهمیت این گروه‌ها در همکاری‌های بین مجالس و نیز پایه ریزی برای تقویت ارتباطات همه جانبه و در نهایت روابط با دولت نقش بسیار مهمی دارد.

دکترسیدامیرحسین قاضی زاده هاشمی نائب رئیس اول مجلس در این زمینه معتقد است، ”مجلس یازدهم با توجه به شرایط کشور و نیز منطقه و جهان قصد دارد با رویکرد جدیدی در گروه‌های دوستی پارلمانی، همکاری‌ها را تقویت کند“.

این نماینده مجلس می‌گوید، ”هدف ما ارتباط بیشتر با همتایان خود در نقاط مختلف جهان است و ضرورت دارد توانمندی ایران اسلامی به جهانیان از این منظر بیشتر شناسانده و ظرفیت‌های فی مابین به راهکار‌های عملی برای دولتمردان تبدیل شود“.


ارسال شده در مورخه : چهارشنبه، 16 مهر ماه، 1399 توسط admin  چاپ مطلب
چهارشنبه، 16 مهر ماه، 1399 بازدید:33 نظرات 
 
کاربرانی که به این خبر امتیاز داده اند.(قرمز رأی منفی و آبی رأی مثبت):

 

مرتبط باموضوع :

 جزئیات تصمیم جلسه هیئت رئیسه برای بودجه سال ۹۹  [ چهارشنبه، 7 اسفند ماه، 1398 ] 422 مشاهده
 
امتیاز دهی به مطلب

انتخاب ها

 فایل پی دی اف فایل پی دی اف

 گرفتن پرينت از اين مطلب گرفتن پرينت از اين مطلب

 ارسال به دوستان ارسال به دوستان

 گزارش این پست به مدیر سایت گزارش این پست به مدیر سایت


اشتراک گذاري مطلب