مطالب ویژه
اطلاع رسانی

جهت دریافت اپلیکیشن اندرویدی دفتر ارتباط مردمی دکتر قاضی زاده هاشمی بر روی لینک زیر کلیک نمایید:

(دریافت اپلیکیشن)

...مجلس شورای اسلامی، یک مرکز اساسی و تعیین کننده برای انقلاب است، همه سر رشته ­های امور، به مجلس شورای اسلامی بر می­ گردد....مجلس شورای اسلامی، مظهر وحدت ملی و یکپارچگی و اتفاق همه گروه­ ها و قومیت­ ها و سلائق و عقاید است.

...من هیچ تردیدی ندارم و در این معنا هم که مجلس در رأس همه ارگان‌ها واقع است و مجلس، ملت است که متبلور شده است و تحقق پیدا کرده است در یک جای محدود، این هم بی‌اشکال است.

(صحیفه امام ، ج ۱۷، ص: ۲۴۶)


ویژه ها


اخبار حوزه انتخابی
next prev

پیوندهای مفید

ادامه شیوع کرونا ناتوانی مدیریت را نشان می دهد

نائب رئیس اول مجلس شورای اسلامی با اشاره به لزوم مدیریت همگانی در بحث کرونا گفت: کرونا نشان داد ما مدیران خوبی نیستیم.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از بابلسر، سید امیرحسین قاضی زاده هاشمی در جلسه ستاد کرونای استان مازندران در بابلسر، اظهار داشت: ما مجوز استخدام 40 هزار پرسنل وزارت بهداشت را دو سال قبل یعنی در مجلس قبل به سازمان برنامه و بودجه دادیم اما این سازمان به دلیل عدم توان تامین منابع مالی تا به امروز این موضوع را به تاخیر انداخته است.


وی افزود: حالا اینکه حق دارند یا ندارند، راست می گویند یا نمی گویند و موضوع یک میلیارد یورو چیست و اینکه آیا می‌شود این یک میلیارد را داد یا خیر این یک بحث مفصل است.

نایب رئیس مجلس شورای اسلامی ادامه داد: هم آقای نمکی حق دارد و هم آقای همتی که جلوی دوسوم دیگر را گرفته است، هر دو از یک منطقه کارشناسی خود به این موضوع نگاه می‌کنند و یکی می‌گوید من این پول را نیاز دارم و دیگری می‌گوید  تورم 70 درصدی می‌شود و اگر این را می‌خواهید این پول را پرداخت می کند و این موضوع در نهایت باید به گونه‌ای مدیریت شود که هم منابع تامین شود و هم به بحث بهداشت و درمان کشور کمک شود.

قاضی زاده هاشمی تصریح کرد: شرایط کشور شرایط مشکل و سختی است و لازم بوده همه ما مدیریت کنیم تا این فشار ها به بحران تبدیل نشود زیرا این بحران آثار خیلی تخریب کننده ای دارد و ممکن است مشکلات جدی برای کشور ایجاد کند.

وی افزود: امروزه در دنیا از کرونا به عنوان آزمون دولت‌ها نام می برند و دولت های موفق و غیر موفق را بر اساس مدل حکمرانی از یکدیگر جدا می کنند.

نایب رئیس مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه متاسفانه تمام فشارها بر روی وزارت بهداشت گذاشته شده و این یک کار اشتباه است، تاکید کرد: زمانی‌که باید اعمال حاکمیت می‌کردیم شل گرفتیم و الان در دوگانگی سلامت و آموزش و سلامت و اقتصاد گیر کرده‌ایم.

قاضی‌زاده هاشمی با بیان اینکه تقریباً همه ی کشورهای دنیا توانستند کرونا را مهار کنند و فقط ما نتوانستیم آن را مهار کنیم، ادامه داد: تداوم این موضوع سبب می‌شود تا ما در بحث تلفات کرونایی جزو سه کشور پر تلفات جهان قرار گیریم.

 وی تصریح کرد: ما تمام این موارد را به حضرات در تهران می‌گوییم اما حرف ها جدی گرفته نمی شود و وقتی جدی گرفته نشود با آثار عملی اش روبرو می‌شوند و بعد می‌گویند حالا چیکار باید کرد و می‌گوییم دیگر هیچ کاری نمی‌شود کرد. متاسفانه کار ما به یک کار کارتیزانی تبدیل شده است.

نایب رئیس مجلس شورای اسلامی با بیان این‌که کرونا یک آزمون مدیریتی برای دولت‌هاست و دولت های خوب و بد را به لحاظ اعمال حکمرانی در دنیا تقسیم کرده است، افزود: کرونا نشان داد چین از آمریکا قوی‌تر است و کار آمریکا تمام است، اما نشان داد که ما هم ضعیف هستیم و ما هم مدیران خوبی نیستیم و از همه رقبای منطقه ای مان عقب تریم آن هم به خاطر روش اداره کشور است.


ارسال شده در مورخه : پنجشنبه، 17 مهر ماه، 1399 توسط admin  چاپ مطلب
پنجشنبه، 17 مهر ماه، 1399 بازدید:45 نظرات 
 
کاربرانی که به این خبر امتیاز داده اند.(قرمز رأی منفی و آبی رأی مثبت):

 

مرتبط باموضوع :

 پیام شفاف شورای نگهبان به موافقان CFT  [ دوشنبه، 14 آبان ماه، 1397 ] 918 مشاهده
 چه کسی استاندار خراسان رضوی می شود؟  [ يكشنبه، 26 شهريور ماه، 1396 ] 1697 مشاهده
 
امتیاز دهی به مطلب

انتخاب ها

 فایل پی دی اف فایل پی دی اف

 گرفتن پرينت از اين مطلب گرفتن پرينت از اين مطلب

 ارسال به دوستان ارسال به دوستان

 گزارش این پست به مدیر سایت گزارش این پست به مدیر سایت


اشتراک گذاري مطلب