مطالب ویژه
اطلاع رسانی

جهت دریافت اپلیکیشن اندرویدی دفتر ارتباط مردمی دکتر قاضی زاده هاشمی بر روی لینک زیر کلیک نمایید:

(دریافت اپلیکیشن)

...مجلس شورای اسلامی، یک مرکز اساسی و تعیین کننده برای انقلاب است، همه سر رشته ­های امور، به مجلس شورای اسلامی بر می­ گردد....مجلس شورای اسلامی، مظهر وحدت ملی و یکپارچگی و اتفاق همه گروه­ ها و قومیت­ ها و سلائق و عقاید است.

...من هیچ تردیدی ندارم و در این معنا هم که مجلس در رأس همه ارگان‌ها واقع است و مجلس، ملت است که متبلور شده است و تحقق پیدا کرده است در یک جای محدود، این هم بی‌اشکال است.

(صحیفه امام ، ج ۱۷، ص: ۲۴۶)


ویژه ها


اخبار حوزه انتخابی
next prev

پیوندهای مفید

جمهوری اسلامی ایران در حوزه دفاعی و نظامی خودکفاست/ بسیاری از کشورها به تجهیزات و ادوات نظامی ایران نیاز دارند

نایب رئیس مجلس با اشاره به لغو تحریم‌های تسلیحاتی در تاریخ ۲۷ مهرماه، گفت: جمهوری اسلامی ایران در حوزه دفاعی و نظامی خودکفاست و بخش عمده‌ای از دیپلماسی دفاعی ما بر محور صادرات متمرکز است.

سیدامیرحسین قاضی زاده هاشمی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، در خصوص لغو تحریم تسلیحاتی ایران گفت: جمهوری اسلامی ایران به لحاظ نظامی و توان دفاعی تقریبا خودکفا است. ضمن اینکه طبق اعلام فرماندهان نظامی در بسیاری از حوزه ها در رده پنج کشور برتر دنیا هستیم و مقامات آمریکایى هم می‌دانند تحریم‌هاى تسلیحاتی نتوانست مانع رشد و پیشرفت ایران در حوزه نظامی شود.


تمرکز بخش عمده‌ای از دیپلماسی دفاعی ایران بر محور صادرات 

نایب رئیس مجلس شورای اسلامی با اشاره به دیپلماسی دفاعی شکل گرفته از سوی فرماندهان ارشد نیروهای مسلح اظهار داشت: بخش عمده‌ای از دیپلماسی دفاعی جمهوری اسلامی ایران بر محور صادرات متمرکز است تا واردات؛ به عبارت دیگر می‌توان گفت بسیاری از کشورها به تجهیزات و ادوات نظامی ایران نیاز دارند تا اینکه ایران بخواهد با رفع تحریم‌های تسلیحاتی به توان و قدرت نظامی خود بیافزاید.

وی با اشاره به موضع اروپایی ها در خصوص عدم تمدید تحریم تسلیحاتی ایران تصریح کرد: نگاه ما به اروپا قطعاً نگاه بی‌اعتمادی است زیرا بعید می‌دانم اروپایی‌ها به دلیل منافع اقتصادی زیادی که از روابط با ایالت متحده دارند تا آخرین لحظه در مقابل آمریکا بایستند؛ حتی اگر تحریم‌های تسلیحاتی هم برداشته شود احتمالا شرکت‌های اروپایی حاضر نخواهند بود با ایران وارد معامله تسلیحاتی شوند.

ضرورت  تقویت راهبرد "نگاه به شرق" برای استفاده از ظرفیت دیپلماسی کشورهای منطقه 

رئیس فراکسیون اقدامات پیش دستانه علیه تهدیدات آمریکا ادامه داد: یکی از راهکارهای مقابله با آمریکا و هم پیمانانش در موضوع تحریم‌های تسلیحاتی علیه جمهوری اسلامی ایران، تقویت راهبرد "نگاه به شرق" در دستگاه دیپلماسی کشور است؛ علاوه بر این باید در دیپلماسی دفاعی و رسمی به ظرفیت کشورهای منطقه و آفریقایی نیز توجه شود.

به گزارش خبرگزاری خانه‌ملت؛ بر اساس قطعنامه ۲۲۳۱ شورای امنیت که مهر تاییدی بر توافق بین المللی هسته ای ایران (برجام) ژوئیه ۲۰۱۵ است؛ تحریم ایران در خصوص ممنوعیت فروش سلاح و تجهیزات نظامی سنگین؛ در ۱۸ اکتبر (۲۷ مهر) لغو خواهد شد.


ارسال شده در مورخه : شنبه، 26 مهر ماه، 1399 توسط admin  چاپ مطلب
شنبه، 26 مهر ماه، 1399 بازدید:32 نظرات 
 
کاربرانی که به این خبر امتیاز داده اند.(قرمز رأی منفی و آبی رأی مثبت):

 

مرتبط باموضوع :

 وزارت کار مقصر دو سانحه سانچی و هواپیمای یاسوج است  [ دوشنبه، 21 اسفند ماه، 1396 ] 1033 مشاهده
 اموالم را در سامانه قوه قضائیه ثبت کرده‌ام  [ شنبه، 11 آبان ماه، 1398 ] 420 مشاهده
 نیاز به انقلاب سازکاری در نحوه اداره کشور داریم  [ سه شنبه، 10 دي ماه، 1398 ] 425 مشاهده
 
امتیاز دهی به مطلب

انتخاب ها

 فایل پی دی اف فایل پی دی اف

 گرفتن پرينت از اين مطلب گرفتن پرينت از اين مطلب

 ارسال به دوستان ارسال به دوستان

 گزارش این پست به مدیر سایت گزارش این پست به مدیر سایت


اشتراک گذاري مطلب