مطالب ویژه
اطلاع رسانی

جهت دریافت اپلیکیشن اندرویدی دفتر ارتباط مردمی دکتر قاضی زاده هاشمی بر روی لینک زیر کلیک نمایید:

(دریافت اپلیکیشن)

...مجلس شورای اسلامی، یک مرکز اساسی و تعیین کننده برای انقلاب است، همه سر رشته ­های امور، به مجلس شورای اسلامی بر می­ گردد....مجلس شورای اسلامی، مظهر وحدت ملی و یکپارچگی و اتفاق همه گروه­ ها و قومیت­ ها و سلائق و عقاید است.

...من هیچ تردیدی ندارم و در این معنا هم که مجلس در رأس همه ارگان‌ها واقع است و مجلس، ملت است که متبلور شده است و تحقق پیدا کرده است در یک جای محدود، این هم بی‌اشکال است.

(صحیفه امام ، ج ۱۷، ص: ۲۴۶)


ویژه ها


اخبار حوزه انتخابی
next prev

پیوندهای مفید

بازچرخانی پسماند برای شهر بزرگی مانند مشهد توجیه اقتصادی دارد

نماینده مردم مشهد و کلات در مجلس شورای اسلامی شهر مشهد گفت: تیم مدیریت شهری به درستی مسیر استفاده صحیح از منابع و منافع شهر را دنبال می ‌کند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهرداری مشهد،دکترسید امیرحسین قاضی زاده هاشمی در مراسم بهره برداری از فاز دوم کارخانه بازیافت کاغذ، اظهار کرد: در حال حاضر زباله بخشی از ثروت خانوارها که به دلیل بلا استفاده بودند کنار گذاشته می شود و تیم مدیریت شهری با اقدامات صورت گرفته در این حوزه، آن را دوباره به چرخه استفاده عموم باز می گرداند، چیزی که ما به عنوان زباله از آن نام می بریم، ثروت شهروندان مشهدی است.


وی تاکید کرد: ما باید این فرصت را ایجاد کنیم تا 100 درصد از زباله های شهری را به چرخه بازگردانده و آن را دوباره مورد مصرف قرار دهیم.
نماینده مردم مشهد در مجلس شورای اسلامی شهر مشهد بیان کرد: نکته دیگری این است که ما به دنبال ایجاد درآمد پایدار برای شهر هستیم. باید به استفاده از ظرفیت های بازتولیدی شهر توجه کنیم که شهر مشهد با ظرقیت 30 میلیونی زائرمی تواند به خلق ثروت بیشتری با تولید زباله دست پیدا کند.
قاضی زاده هاشمی تاکید کرد: بازچرخانی پسماند برای شهر بزرگی مانند مشهد توجیه اقتصادی دارد و بهتر است این کارخانه به دنبال امضا تفاهم نامه با سایر استان ها و شهرها باشد تا آن ها نیز، زباله های خود را به این محل واگذار کنند. این امر خود باعث خلق ثروت و ایجاد درآمد پایدار می شود و اثار زیست محیطی خوبی نیز در پی دارد.
باید برنامه ریزی انجام دهیم تا خدمات شهرداری حوزه بازیافت در روستاها نیز انجام شود
وی تصریح کرد: اگر می توانستیم برنامه ریزی انجام دهیم تا خدمات شهرداری در حوزه بازیافت به روستاها نیز سرایت کند بسیار امر خوبی است تا آن ها زباله تولیدی خود را به این کارخانه واگذار کنند تا خلق ثروت و ارزش افزوده بیشتری را شاهد باشیم.
نماینده مردم مشهد و کلات در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: این روستاها امکان و تجهیزات احداث چنین مجموعه هایی را ندارند و بهتر است تیم مدریت شهری در بازچرخانی زباله آن ها را یاری کند.
مساله تامین آب روستاهای اطراف مشهد به زودی حل خواهد شد
در ادامه نیز قاضی زاده هاشمی در جمع خبرنگاران در خصوص تامین آب شرب برای روستاهای اطراف مشهد، اضافه کرد: کاری که ما در این رابطه دنبال کردیم، ادغام شبکه آب روستایی و شهری است که در خصوص روستاهای نزدیک به شهر این کار در حال انجام است اما در روستاهایی که با شهر فاصله زیادی دارند، به دلیل اقتصادی نبودن انتقال آب، به دنبال ایجاد شبکه آبرسانی جامع هستیم.
وی عنوان کرد: مساله تامین آب روستاهای اطراف مشهد به زودی حل خواهد شد و به دلیل اینکه منابع شرکت آب، به صورت درآمد و هزینه تامین می شود و شرکتی دولتی است، براساس نوع پروژه کمک های مالی نیز به آنان تعلق خواهد گرفت.


ارسال شده در مورخه : چهارشنبه، 21 آبان ماه، 1399 توسط admin  چاپ مطلب
چهارشنبه، 21 آبان ماه، 1399 بازدید:295 نظرات 
 
کاربرانی که به این خبر امتیاز داده اند.(قرمز رأی منفی و آبی رأی مثبت):

 

مرتبط باموضوع :

 توس ظرفیت بالایی در حوزه گردشگری دارد  [ دوشنبه، 7 فروردين ماه، 1396 ] 2282 مشاهده
 نیاز حاشیه شهر مشهد به ۳ هزار تخت بیمارستانی  [ شنبه، 19 مرداد ماه، 1398 ] 928 مشاهده
 مشکلات زیست محیطی روستاهای اطراف مشهد  [ پنجشنبه، 22 آبان ماه، 1399 ] 333 مشاهده
 
امتیاز دهی به مطلب

انتخاب ها

 فایل پی دی اف فایل پی دی اف

 گرفتن پرينت از اين مطلب گرفتن پرينت از اين مطلب

 ارسال به دوستان ارسال به دوستان

 گزارش این پست به مدیر سایت گزارش این پست به مدیر سایت


اشتراک گذاري مطلب