مطالب ویژه
اطلاع رسانی

جهت دریافت اپلیکیشن اندرویدی دفتر ارتباط مردمی دکتر قاضی زاده هاشمی بر روی لینک زیر کلیک نمایید:

(دریافت اپلیکیشن)

...مجلس شورای اسلامی، یک مرکز اساسی و تعیین کننده برای انقلاب است، همه سر رشته ­های امور، به مجلس شورای اسلامی بر می­ گردد....مجلس شورای اسلامی، مظهر وحدت ملی و یکپارچگی و اتفاق همه گروه­ ها و قومیت­ ها و سلائق و عقاید است.

...من هیچ تردیدی ندارم و در این معنا هم که مجلس در رأس همه ارگان‌ها واقع است و مجلس، ملت است که متبلور شده است و تحقق پیدا کرده است در یک جای محدود، این هم بی‌اشکال است.

(صحیفه امام ، ج ۱۷، ص: ۲۴۶)


ویژه ها


اخبار حوزه انتخابی
next prev

پیوندهای مفید

مشکل آب روستاهای اطراف مشهد به زودی حل خواهد شد

ایسنا/خراسان رضوی نماینده مردم مشهد و کلات در مجلس شورای اسلامی شهر مشهد گفت: مساله تامین آب روستاهای اطراف مشهد به زودی حل خواهد شد.

 امیرحسین قاضی زاده هاشمی در مراسم بهره برداری از فاز دوم کارخانه بازیافت کاغذ مشهد، اظهار کرد: در حال حاضر زباله که بخشی از ثروت خانوارهاست به دلیل بلااستفاده بودن کنار گذاشته می‌شود و تیم مدیریت شهری با اقدامات صورت گرفته در این حوزه، آن را دوباره به چرخه استفاده عموم باز می گرداند؛ چیزی که ما به عنوان زباله از آن نام می‌بریم، ثروت شهروندان مشهدی است.


وی تاکید کرد: ما باید این فرصت را ایجاد کنیم تا ۱۰۰ درصد از زباله‌های شهری را به چرخه بازگردانده و آن را دوباره مورد مصرف قرار دهیم.

نماینده مردم مشهد در مجلس شورای اسلامی شهر مشهد بیان کرد: نکته دیگری این است که ما به دنبال ایجاد درآمد پایدار برای شهر هستیم. باید به استفاده از ظرفیت‌های بازتولیدی شهر توجه کنیم که شهر مشهد با ظرفیت ۳۰ میلیونی زائر می‌تواند به خلق ثروت بیشتری با تولید زباله دست پیدا کند.

شهرداری مشهد به دنبال بازچرخانی زباله‌های شهرهای دیگر باشد

قاضی‌‍زاده هاشمی تاکید کرد: بازچرخانی پسماند برای شهر بزرگی مانند مشهد توجیه اقتصادی دارد و بهتر است این کارخانه به دنبال امضاء تفاهم‌نامه با سایر استان‌ها و شهرها باشد تا ‌آنها نیز، زباله‌های خود را به این محل واگذار کنند. این امر خود باعث خلق ثروت و ایجاد درآمد پایدار می‌شود و آثار زیست محیطی خوبی نیز در پی دارد

 بازیافت در روستاها نیز انجام شود

وی تصریح کرد: اگر می‌توانستیم برنامه‌ریزی انجام دهیم تا خدمات شهرداری در حوزه بازیافت به روستاها نیز سرایت کند، امر بسیار خوبی است تا آن‌ها زباله تولیدی خود را به این کارخانه واگذار کنند تا خلق ثروت و ارزش افزوده بیشتری را شاهد باشیم.
نماینده مردم مشهد و کلات در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: این روستاها امکان و تجهیزات احداث چنین مجموعه‌هایی را ندارند و بهتر است تیم مدیریت شهری در بازچرخانی زباله آن‌ها را یاری کند.

مشکل آب روستاهای اطراف مشهد به زودی حل خواهد شد

 به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهرداری مشهد،در ادامه قاضی زاده هاشمی در جمع خبرنگاران در خصوص تامین آب شرب برای روستاهای اطراف مشهد، اضافه کرد: کاری که ما در این رابطه دنبال کردیم، ادغام شبکه آب روستایی و شهری است که در خصوص روستاهای نزدیک به شهر این کار در حال انجام است، اما در روستاهایی که با شهر فاصله زیادی دارند، به دلیل اقتصادی نبودن انتقال آب، به دنبال ایجاد شبکه آب‌رسانی جامع هستیم.
وی عنوان کرد: مساله تامین آب روستاهای اطراف مشهد به زودی حل خواهد شد و به دلیل اینکه منابع شرکت آب، به صورت درآمد و هزینه تامین می‌شود و شرکتی دولتی است، براساس نوع پروژه کمک‌های مالی نیز به آنان تعلق خواهد گرفت.

پروژه‌های حق تقدم عابر پیاده و جمع‌آوری زباله‌های خشک؛ دو پروژه برجسته فرهنگ شهروندی

محمدرضا کلائی، شهردار مشهد در بخش دیگری از این مراسم  اظهار کرد: سازمان مدیریت پسماند و معاونت خدمات شهری مشهد در کنار دیگر عناصر سازمان شهرداری، باید چند پروژه مهم را تا پایان سال به بهره برداری برساند.

وی افزود: امید داریم بخش‌هایی که مرتبط با توسعه‌های آتی و پروژه‌های مهم شهری است، با سرعت بیشتری مسیر خود را طی کند.

شهردار مشهد بیان کرد: بسیار واجب است که بیشتر از گذشته به موضوع "سیمپ" ( سامانه یکپارچه مدیریت پسماند)، بپردازیم. ما تاکنون موضوع فرهنگ شهروندی را به خوبی متمرکز کردیم و نباید در دو مساله و پروژه مهم حق تقدم عابر پیاده و جمع آوری زباله‌های خشک کوتاهی صورت گیرد.

کلائی تصریح کرد: همچنین حوزه‌هایی که مرتبط با برنامه‌های توسعه‌های آتی ما در بخش پسماند است نیز باید به سرعت پیش برود و باعث شود تا شهر مشهد پیشرو بودن خود را در حوزه مدیریت پسماند حفظ کند. 

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهرداری مشهد، وی با بیان اینکه در حال حاضر عملا دور ریختن زباله موضوعی است که باید به لحاظ ذهنی و فرهنگی حل شود، تاکید کرد: ما نیز باید این مساله را به لحاظ عملیاتی، حل کنیم.
شهردار مشهد با بیان اینکه زباله شیء مفیدی است که در حال حاضر کارکرد خود را از دست داده، اضافه کرد: باید کارکرد اصلی به آن بازگردد و در این رابطه مفهوم دور انداختن زباله را از زندگی خود حذف کنیم.


ارسال شده در مورخه : پنجشنبه، 22 آبان ماه، 1399 توسط admin  چاپ مطلب
پنجشنبه، 22 آبان ماه، 1399 بازدید:333 نظرات 
 
کاربرانی که به این خبر امتیاز داده اند.(قرمز رأی منفی و آبی رأی مثبت):

 

مرتبط باموضوع :

 رونمایی از یادمان شهدای دهم دی در بوستان آلاله  [ پنجشنبه، 17 بهمن ماه، 1398 ] 944 مشاهده
 کلنگ احداث تقاطع غیر همسطح مصلی در منطقه 6شهرداری مشهد  [ پنجشنبه، 17 بهمن ماه، 1398 ] 1239 مشاهده
 استارت‌آپ‌های‌ زیارت، تقویت شوند  [ سه شنبه، 2 بهمن ماه، 1397 ] 1220 مشاهده
 
امتیاز دهی به مطلب

انتخاب ها

 فایل پی دی اف فایل پی دی اف

 گرفتن پرينت از اين مطلب گرفتن پرينت از اين مطلب

 ارسال به دوستان ارسال به دوستان

 گزارش این پست به مدیر سایت گزارش این پست به مدیر سایت


اشتراک گذاري مطلب