مطالب ویژه
اطلاع رسانی

جهت دریافت اپلیکیشن اندرویدی دفتر ارتباط مردمی دکتر قاضی زاده هاشمی بر روی لینک زیر کلیک نمایید:

(دریافت اپلیکیشن)

...مجلس شورای اسلامی، یک مرکز اساسی و تعیین کننده برای انقلاب است، همه سر رشته ­های امور، به مجلس شورای اسلامی بر می­ گردد....مجلس شورای اسلامی، مظهر وحدت ملی و یکپارچگی و اتفاق همه گروه­ ها و قومیت­ ها و سلائق و عقاید است.

...من هیچ تردیدی ندارم و در این معنا هم که مجلس در رأس همه ارگان‌ها واقع است و مجلس، ملت است که متبلور شده است و تحقق پیدا کرده است در یک جای محدود، این هم بی‌اشکال است.

(صحیفه امام ، ج ۱۷، ص: ۲۴۶)


ویژه ها


اخبار حوزه انتخابی
next prev

پیوندهای مفید

تصمیم‌گیری ستاد ملی کرونا بدون حضور نماینده مجلس بی‌معنا است

نایب رئیس مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه لازم است با رئیس‌جمهور صحبت شود تا در ترکیب ستاد ملی مقابله با کرونا تغییر ایجاد کند، گفت:تصمیم گیری این ستاد بدون حضور نماینده مجلس بی‌معنا است.

به گزارش خبرنگار مهر،  سیدامیرحسین قاضی زاده هاشمی نایب رئیس مجلس در جلسه علنی امروز مجلس در پاسخ به تذکر سید کاظم دلخوش نماینده مردم صومعه سرا مبنی بر اینکه  چرا رئیس مجلس نباید عضو ستاد ملی مقابله با کرونا باشد؟، گفت: ستاد ملی مقابله با کرونا فراقوه ای است و زمانی که قرار است برای سایر قوا تصمیم گیری شود عدم حضور نماینده مجلس در آن به عنوان قوه اصلی قانونگذاری و نظارت در کشور که باید بر تمام امور مملکت نظارت داشته باشد بی معنا است.


وی افزود: طبق اصل ۷۹ قانون اساسی ایجاد شرایط خاص در کشور نیز باید به تصویب مجلس برسد و این در حالی است که در اعلام شرایط تعطیل در پی شیوع کرونا نقشی نداشته است. بعد این ستاد بدون ملاحظه جهت ایجاد شرایطی تصمیم می گیرد و انتظار دارد مجلس نیز براساس آن عمل کند.

نایب رئیس مجلس تاکید کرد: البته مصوبات ستاد ملی مقابله با کرونا که اجرای آن مورد تاکید رهبر معظم انقلاب است برای ما محترم است و حتما در جهت دفاع و حمایت از آن تلاش می کنیم اما دوستان در صحن نسبت به مصوبات این ستاد و نحوه عملکرد آن در تخصیص و هزینه کرد منابع مالی معترض هستند که می طلبد یک نفر از مجلس شورای اسلامی در این ستاد عضویت داشته باشد.

قاضی زاده هاشمی گفت: هرچند یک نفر از مجلس شورای اسلامی به دعوت وزیر کشور در ستاد اجرایی مقابله با کرونا عضویت دارد اما برعکس باید یکی از نمایندگان مجلس در ترکیب بخش تصمیم گیری این ستاد عضویت داشته باشد تا بتواند مانع از مصوبات غیرقانونی شود و از مشکلات عمده ای که می تواند به همراه داشته باشد جلوگیری کند بنابراین لازم است با رئیس جمهور صحبت شود تا در ترکیب این ستاد تغییر ایجاد کند.

دولت از مشاغل آزاد در این ایام حمایت کند

به گزارش مهر، سیدامیرحسین قاضی زاده هاشمی در ادامه جلسه امروز مجلس،  با اشاره به محدودیت های کرونایی که قرار است از هفته آینده اعمال شود، گفت: ستاد ملی مقابله با کرونا به درستی تشخیص داده است که دو هفته کشور در شرایط ویژه قرار گیرد و تمام صنوف در شهرهای قرمز تعطیل شوند.

وی خطاب به نماینده پارلمانی دولت گفت: درآمد قشر زیادی از جامعه از طریق کسب و کار آزاد و به صورت روزمزد کسب می شود و دولت باید از دهک هایی که کارمند نیستند و شغل آزاد دارند، در این ایام حمایت معیشتی ویژه ای کند.

نایب رئیس اول مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: البته نماینده دولت اعلام کرده است که حمایت هایی پیش بینی شده است که بهتر است این موضوع به مردم اطلاع داده شود، چرا که در صورتی که مردم از این موضوع اطلاع داشته باشند، در همکاری آنان با مسئولان ذیربط برای اجرایی شدن محدودیت ها تأثیرگذار است.


ارسال شده در مورخه : چهارشنبه، 28 آبان ماه، 1399 توسط admin  چاپ مطلب
چهارشنبه، 28 آبان ماه، 1399 بازدید:108 نظرات 
 
کاربرانی که به این خبر امتیاز داده اند.(قرمز رأی منفی و آبی رأی مثبت):

 

مرتبط باموضوع :

 سلامت روانی نامزدهای انتخابات باید احراز شود  [ يكشنبه، 2 دي ماه، 1397 ] 874 مشاهده
 سیر تا پیاز قانون تأمین كالاهای اساسی مردم  [ سه شنبه، 4 آذر ماه، 1399 ] 121 مشاهده
 
امتیاز دهی به مطلب

انتخاب ها

 فایل پی دی اف فایل پی دی اف

 گرفتن پرينت از اين مطلب گرفتن پرينت از اين مطلب

 ارسال به دوستان ارسال به دوستان

 گزارش این پست به مدیر سایت گزارش این پست به مدیر سایت


اشتراک گذاري مطلب