مطالب ویژه
اطلاع رسانی

جهت دریافت اپلیکیشن اندرویدی دفتر ارتباط مردمی دکتر قاضی زاده هاشمی بر روی لینک زیر کلیک نمایید:

(دریافت اپلیکیشن)

...مجلس شورای اسلامی، یک مرکز اساسی و تعیین کننده برای انقلاب است، همه سر رشته ­های امور، به مجلس شورای اسلامی بر می­ گردد....مجلس شورای اسلامی، مظهر وحدت ملی و یکپارچگی و اتفاق همه گروه­ ها و قومیت­ ها و سلائق و عقاید است.

...من هیچ تردیدی ندارم و در این معنا هم که مجلس در رأس همه ارگان‌ها واقع است و مجلس، ملت است که متبلور شده است و تحقق پیدا کرده است در یک جای محدود، این هم بی‌اشکال است.

(صحیفه امام ، ج ۱۷، ص: ۲۴۶)


ویژه ها


اخبار حوزه انتخابی
next prev

پیوندهای مفید

بلاتکلیفی نمایندگان تازه وارد شده به مجلس بیش از این نامناسب است

نایب رئیس مجلس گفت: بلاتکلیفی نمایندگان تازه وارد شده به مجلس بیش از این نامناسب است و اگر آنها در جایگاه نامناسب قرار نگیرند، به مجلس ظلم می‌شود.

به گزارش خبرگزاری موج، امیرحسین قاضی زاده هاشمی نایب رئیس مجلس شورای اسلامی در صحن علنی امروز و در موافقت با  با  دو فوریت طرح الحاق یک تبصره به ماده ۳۸ آیین نامه داخلی مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: آیین نامه کنونی مجلس در ابتدای مجلس یازدهم شرایط عضویت و وضعیت کمیسیون‌ها را معلوم کرده است که حد نصاب کمیسیون‌های پر داوطلب کامل شده است.


او ادامه داد: در دوره‌های پیش پارلمان، معمولاً مرحله دوم انتخابات قبل از آغاز دوره جدید برگزار می‌شد و مشکلی برای حضور نمایندگان جدید در کمیسیون‌ها وجود نداشت اما این دوره ، شیوع کرونا مانع حضور نمایندگان در ابتدای شکل گیری کمیسیون‌ها شد و تضییع حق نمایندگان حدید را رقم زد.

قاضی زاده هاشمی ادامه داد: نمایندگان جدید با توجه به سوابق و تجربه خود می‌توانستند در کمیسیون‌هایی که حالا پر شده است، حضور یابند، در نتیجه اگر آیین نامه را دوباره در زمینه امتیاز بندی تغییر کند، باید مدتی از وقت مجلس را صرف این اتفاق کنیم. 

او بیان کرد: می‌توانیم با افزایش حد نصاب کمیسیون‌ها امکان حضور نمایندگان جدید را بر حسب سوابق و تجربه به وجود بیاوریم. بلاتکلیفی نمایندگان تازه وارد شده به مجلس بیش از این نامناسب است و اگر آنها در جایگاه نامناسب قرار نگیرند،  به مجلس ظلم می‌شود.


ارسال شده در مورخه : چهارشنبه، 28 آبان ماه، 1399 توسط admin  چاپ مطلب
چهارشنبه، 28 آبان ماه، 1399 بازدید:24 نظرات 
 
کاربرانی که به این خبر امتیاز داده اند.(قرمز رأی منفی و آبی رأی مثبت):

 

مرتبط باموضوع :

 در جلسه اخیر فراکسیون ولایت چه گذشت؟  [ سه شنبه، 13 تير ماه، 1396 ] 1703 مشاهده
 
امتیاز دهی به مطلب

انتخاب ها

 فایل پی دی اف فایل پی دی اف

 گرفتن پرينت از اين مطلب گرفتن پرينت از اين مطلب

 ارسال به دوستان ارسال به دوستان

 گزارش این پست به مدیر سایت گزارش این پست به مدیر سایت


اشتراک گذاري مطلب