مطالب ویژه
اطلاع رسانی

جهت دریافت اپلیکیشن اندرویدی دفتر ارتباط مردمی دکتر قاضی زاده هاشمی بر روی لینک زیر کلیک نمایید:

(دریافت اپلیکیشن)

...مجلس شورای اسلامی، یک مرکز اساسی و تعیین کننده برای انقلاب است، همه سر رشته ­های امور، به مجلس شورای اسلامی بر می­ گردد....مجلس شورای اسلامی، مظهر وحدت ملی و یکپارچگی و اتفاق همه گروه­ ها و قومیت­ ها و سلائق و عقاید است.

...من هیچ تردیدی ندارم و در این معنا هم که مجلس در رأس همه ارگان‌ها واقع است و مجلس، ملت است که متبلور شده است و تحقق پیدا کرده است در یک جای محدود، این هم بی‌اشکال است.

(صحیفه امام ، ج ۱۷، ص: ۲۴۶)


ویژه ها


اخبار حوزه انتخابی
next prev

پیوندهای مفید

ورود جدی مجلس در رسیدگی بیشتر به نقاط محروم

مجلس به طور جد تصویب و تدوین آیین نامه‌هایی که منجر به رسیدگی بیشتر به نقاط محروم و توسعه متوازن مناطق می‌شود را در دستور کار قرار داده است.

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما مرکز خراسان جنوبی، نائب رئیس مجلس شورا‌ی اسلامی در جلسه بررسی وضعیت سلامت و زیرساخت‌های مربوطه در شهرستان سرایان، سیاستگذاری‌های غلط گذشته در توزیع منابع اعتباری را متذکر شد ولازمه رفع این روند را تغییر در نگرش و رویکرد توصیف کرد.


قاضی زاده هاشمی با بیان شاخصه‌های توزیع اعتبارات، مبتنی بر سرانه اقتصادی و ضریب پهناوری و جمعیتی گفت: این موضوع عمده منابع کشور را در مناطق پرجمعیت کشور گسیل داده است.وی گفت: با مدل‌های بجای مانده از غرب چیزی جز مهاجرت و افزایش حاشیه نشینی نصیب کشور نخواهد شد که دولت باید در این خصوص سرمایه گذاری کند تا شاهد این اتفاقات در کشور نباشیم.

نائب رئیس مجلس شورا‌ی اسلامی در این جلسه از خراسان جنوبی بعنوان یکی از استان‌های پر برکت و بی دردسر با مردمان متدین و ولائی و برخوردار از شاخص‌های مطلوب اجتماعی یاد کرد و گفت:شاخصه‌های موجود درخراسان جنوبی، این دیار را با آسیب‌های کمتر و از امنیت بالائی برخوردار کرده است.

نماینده مردم فردوس، طبس، سرایان و بشرویه در مجلس شورای اسلامی با تقدیر از دست اندرکاران حوزه بهداشت و درمان هم گفت: مطالبات و مشکلات اساسی منطقه و توزیع اعتبارات، ریشه در تدوین برنامه‌ها وآیین نامه‌ها دارد
حجت الاسلام مجید نصیرایی مهمترین شاخصه برخورداری از اعتبارات را مسئله جمعیت برشمرد و افزود: با عمق محرومیت موجود در استان خراسان جنوبی شاید تا ۵۰ سال آینده مسائل اساسی استان مرتفع نشود.

وی بر توجه و اصلاح شاخصه‌های توزیع منابع بعنوان خواسته مشترک مردم و مسولان تاکید کرد و گفت: در روند کنونی توزیع اعتبارات هر منطقه‌ای که رفت آمد و سروصدای بیشتری داشته باشد بیشتر بهره‌مند می‌شود که این شیوه بدور از انصاف است.

نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی گفت: زمانی که نوع نگاه در توزیع منابع و اعتبارات اصلاح شود خیلی از مسائل بصورت خودکار مرتفع خواهد شد.حجت الاسلام نصیرایی در ادامه بر پیگیری مشکلات شهرستان بر اساس اولویت گذاری‌هایی انجام شده تاکید کرد.

منبع: خبرگزاری صداوسیما


ارسال شده در مورخه : پنجشنبه، 29 آبان ماه، 1399 توسط admin  چاپ مطلب
پنجشنبه، 29 آبان ماه، 1399 بازدید:27 نظرات 
 
کاربرانی که به این خبر امتیاز داده اند.(قرمز رأی منفی و آبی رأی مثبت):

 

مرتبط باموضوع :

 مجلس اجازه افزایش قیمت بنزین را به دولت نداده است  [ پنجشنبه، 27 تير ماه، 1398 ] 617 مشاهده
 
امتیاز دهی به مطلب

انتخاب ها

 فایل پی دی اف فایل پی دی اف

 گرفتن پرينت از اين مطلب گرفتن پرينت از اين مطلب

 ارسال به دوستان ارسال به دوستان

 گزارش این پست به مدیر سایت گزارش این پست به مدیر سایت


اشتراک گذاري مطلب