مطالب ویژه
اطلاع رسانی

جهت دریافت اپلیکیشن اندرویدی دفتر ارتباط مردمی دکتر قاضی زاده هاشمی بر روی لینک زیر کلیک نمایید:

(دریافت اپلیکیشن)

...مجلس شورای اسلامی، یک مرکز اساسی و تعیین کننده برای انقلاب است، همه سر رشته ­های امور، به مجلس شورای اسلامی بر می­ گردد....مجلس شورای اسلامی، مظهر وحدت ملی و یکپارچگی و اتفاق همه گروه­ ها و قومیت­ ها و سلائق و عقاید است.

...من هیچ تردیدی ندارم و در این معنا هم که مجلس در رأس همه ارگان‌ها واقع است و مجلس، ملت است که متبلور شده است و تحقق پیدا کرده است در یک جای محدود، این هم بی‌اشکال است.

(صحیفه امام ، ج ۱۷، ص: ۲۴۶)


ویژه ها


اخبار حوزه انتخابی
next prev

پیوندهای مفید

معیارهای رجال سیاسی و مذهبی در انتخابات ریاست جمهوری باید دقیقا مشخص شود

نایب رئیس مجلس گفت: باید معیارهای رجال سیاسی و مذهبی در انتخابات ریاست جمهوری به صورت دقیق مشخص شود و این موضوع منجر به دقیق شدن رد کاندیداهای ریاست جمهوری می‌شود.

به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس، سید امیرحسین قاضی زاده هاشمی نایب رئیس مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی امروز (چهارشنبه 3 دی) و در جریان بررسی طرح اصلاح قانون انتخابات ریاست جمهوری به عنوان مخالف پیشنهاد حذف تعیین معیارهای رجال سیاسی و مذهبی کاندیداهای انتخابات ریاست جمهوری اظهار داشت: زمانی که به انتخاب جریان تشکیل دولت‌ها و انتخاب رییس جمهورها و علاوه بر آن مشکلات و انحرافات رییس جمهورها در دوران کاری‌شان می‌توان به دقیق نبودن خصوصیات ذکر شده در ماده ۲ در روسای جمهور پی برد.


وی در توضیح بیشتر افزود: برخی بعضاً انحرافات آنها از نداشتن خصوصیات مطرح شده در ماده 2 طرح اصلاح موادی از قانون انتخابات ریاست جمهوری ایران است.

قاضی زاده هاشمی افزود: باید معیارهای رجال سیاسی و مذهبی به صورت دقیق مشخص شود و این موضوع منجر به دقیق شدن رد کاندیداهای ریاست جمهوری می‌شود.

وی اظهار داشت: بسیاری از روسای جمهور علی‌رغم داشتن سابقه مدیریت و مسئولیت‌های کلان، فاقد راهبرد و بینش اعتقادی دقیق بوده و نسبت‌شان با آرمان‌های انقلاب اسلامی و اصول اعتقادی‌شان و همچنین ولایت فقیه روشن نبوده و اینها باعث مشکلات در کشور شده است.

نایب رئیس مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه ماده 2 طرح مذکور برای شورای نگهبان قدرت پاسخگویی ایجاد می‌کند، تصریح کرد: اگر قرار است معیاری برای کاندیداهای ریاست جمهوری مشخص کنیم، این معیار مواردی هستند که در ماده 2 آورده شده است.


ارسال شده در مورخه : چهارشنبه، 3 دي ماه، 1399 توسط admin  چاپ مطلب
چهارشنبه، 3 دي ماه، 1399 بازدید:223 نظرات 
 
کاربرانی که به این خبر امتیاز داده اند.(قرمز رأی منفی و آبی رأی مثبت):

 

مرتبط باموضوع :

 دیپلماسی پارلمانی با کشورهای منطقه تقویت شود  [ يكشنبه، 13 بهمن ماه، 1398 ] 633 مشاهده
 
امتیاز دهی به مطلب

انتخاب ها

 فایل پی دی اف فایل پی دی اف

 گرفتن پرينت از اين مطلب گرفتن پرينت از اين مطلب

 ارسال به دوستان ارسال به دوستان

 گزارش این پست به مدیر سایت گزارش این پست به مدیر سایت


اشتراک گذاري مطلب