مطالب ویژه
اطلاع رسانی
اپلیکیشن

جهت دریافت اپلیکیشن اندرویدی دفتر ارتباط مردمی دکتر قاضی زاده هاشمی بر روی لینک زیر کلیک نمایید:

(دریافت اپلیکیشن)

مجلس در کلام رهبر معظم انقلاب

...مجلس شورای اسلامی، یک مرکز اساسی و تعیین کننده برای انقلاب است، همه سر رشته ­های امور، به مجلس شورای اسلامی بر می­ گردد....مجلس شورای اسلامی، مظهر وحدت ملی و یکپارچگی و اتفاق همه گروه­ ها و قومیت­ ها و سلائق و عقاید است.

یاد امام،کلام امام

...من هیچ تردیدی ندارم و در این معنا هم که مجلس در رأس همه ارگان‌ها واقع است و مجلس، ملت است که متبلور شده است و تحقق پیدا کرده است در یک جای محدود، این هم بی‌اشکال است.

(صحیفه امام ، ج ۱۷، ص: ۲۴۶)


اخبار حوزه انتخابی
next prev

پیوندهای مفید

کوه خواری و دست اندازی به حریم شهر در مشهد متوقف شده است

نماینده مردم مشهد در مجلس شورای اسلامی گفت:با تلاش نهادهای نظارتی وحمایت مجلس و دولت طی دو سال اخیر کوه خواری و دست اندازی به حریم عمومی شهر در کلانشهر مشهد مقدس متوقف شده است. دکتر سید امیرحسین قاضی زاده هاشمی با با بیان این مطلب به خبرنگار قدس آنلاین در باره راهکارهای جلوگیری از زمین خواری در حاشیه شهر مشهد گفت: مجلس کار نظارتی را بر عهده دارد و تشکیل نهادهای کنترلی و شوراهای نظارتی براساس مصوبه خانه ملت صورت می گیرد و مردم به عنوان یک وظیفه ملی و دینی باید در صورت مشاهده زمین خواری موارد رابه این دستگاهها منعکس کنند.


عضو هئیت رئیسه مجلس با اشاره به وجود پرونده زمین خواری و کوه تراشی در بحث کمربند جنوبی مشهدتصریح کرد: خوشبختانه در این حوزه قوه قضاییه و مدیریت کلان استان بخوبی وارد گود شده اند وپرونده این زمین خواری و تجاوز به حریم عمومی و  منابع طبیعی در حال رسیدگی است و بهتر است رسانه ها بر اساس رسالتشان مطالبه گر روند دادرسی باشند

 وی که در نشست خبری در دانشکده  علمی، کاربردی خبرنگاران مشهد با اصحاب رسانه سخن می گفت، یادآور شد: متاسفانه امسال به دلیل وجود مشکلات ملی و سراسری مطالبات استان خراسان رضوی در هیاهوی این نارساییها گم شده است و مشکلات ملی دولت را از پرداختن به مشکلات کلانشهر مشهد غافل کرده است.

عضو هئیت رئیسه مجلس در باره مشکلات آب مشهد بیان کرد: در جریان تصویب لایحه بودجه سال جاری با مساعدت دولت و مجلس  ۳ پروژه برای حل مشکل آب مشهد ردیف بودجه گرفته اند اما هنوز کنسرسیوم بخش خصوصی -که درحال تشکیل شرکت برای کار اجرایی هستند- کار را آغاز نکرده اند.

وی در توضیح گفته هایش افزود: برای انتقال آب از سرشاخه های هزار مسجد و نیز انتقال آب از در یای عمان مطالعات در حال پیشرفت و آماده ورود به فاز اجرایی است اما دربحث تزریق آب قرار است از منابع زیر زمینی در باجگیران و در مسیر خط لوله سد دوستی -باتوجه به کاهش وردی آب از این سد بین المللی-  تزریق آب به این خط صورت بگیردتا مشکل آب مشهد تا حد زیادی حل شود.

عضو هئیت رئیسه مجلس در ادامه افزود: طرح سئوال از رئیس جمهوری در خصوص مسائل کشور است وقطعا نمایندگان با سئوال از مقام عالی دولت بدنبال راهکار برای کاهش فشار بر مردم هستنداما برخی معتقدند در شرایط فعلی سئوال از وی صلاح  نیست و نباید این فرایند طی شود از سویی اقتصادکشور نیاز به ترمیم و بازنگری دارد و در نهایت حتما باید بر اساس منویات و رهنمودهای رهبر فرزانه انقلاب شیوه بهتری برای حل مشکلات لحاظ شود.

نماینده مردم مشهد و کلات  در توضیح علت امضای این طرح توسط خودش، گفت: مباحثی از جمله اینکه چرا ۲۰ میلیارد تومان قاچاق کالا داریم و چرا اسکله های غیر مجاز بسته نمی شوند و یا چرا قیمت ارز به این وضع رسیده و نیز عدم اثربخشی برجام در حل مشکلات، وتداوم بیکار جوانان ، رکود - علی رغم شعارهای دولت - باعث شده تا نمایندگان طرح سئوال را کلید بزنند.

وی در ادامه تصریح کرد: من در شرایط  از افراد امضا کنندگان سئوال از رئیس جمهوری بوده و هستم، ولی بایدبر اساس تصمیم مجلس در این باره چاره جویی شود.


ارسال شده در مورخه : چهارشنبه، 24 مرداد ماه، 1397 توسط admin  چاپ مطلب
چهارشنبه، 24 مرداد ماه، 1397 بازدید:855 نظرات 
 
کاربرانی که به این خبر امتیاز داده اند.(قرمز رأی منفی و آبی رأی مثبت):

 

مرتبط باموضوع :

 دیدار دکتر قاضی زاده با خانواده شهدا در شهرستان کلات  [ پنجشنبه، 12 ارديبهشت ماه، 1398 ] 135 مشاهده
 مطالبات سه‌گانه از آقای معاون اول  [ شنبه، 1 ارديبهشت ماه، 1397 ] 949 مشاهده
 
امتیاز دهی به مطلب

انتخاب ها

 فایل پی دی اف فایل پی دی اف

 گرفتن پرينت از اين مطلب گرفتن پرينت از اين مطلب

 ارسال به دوستان ارسال به دوستان

 گزارش این پست به مدیر سایت گزارش این پست به مدیر سایت


اشتراک گذاري مطلب