مطالب ویژه
اطلاع رسانی
مجلس در کلام رهبر معظم انقلاب

...مجلس شورای اسلامی، یک مرکز اساسی و تعیین کننده برای انقلاب است، همه سر رشته ­های امور، به مجلس شورای اسلامی بر می­ گردد....مجلس شورای اسلامی، مظهر وحدت ملی و یکپارچگی و اتفاق همه گروه­ ها و قومیت­ ها و سلائق و عقاید است.

یاد امام،کلام امام

...من هیچ تردیدی ندارم و در این معنا هم که مجلس در رأس همه ارگان‌ها واقع است و مجلس، ملت است که متبلور شده است و تحقق پیدا کرده است در یک جای محدود، این هم بی‌اشکال است.

(صحیفه امام ، ج ۱۷، ص: ۲۴۶)


اخبار حوزه انتخابی
next prev

پیوندهای مفید

کانال رسمی در آی گپ :igap.net/drghashemi


رونمایی از یک حزب جدید در اردوگاه اصولگرایی / تاسیس حزب از دو فراکسیون اصولگرای مجلس / اصولگرایان در مسیر وحدت یا کثرت
با نزدیک شدن به پایان مجلس دهم شاهد تاسیس و رونمایی بیشتری از احزاب و ائتلاف های سیاسی در کشور خواهیم بود. اما آیا در این دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی شاهد وحدت اصولگرایان خواهیم بود یا همچنان اختلافات برخی از جریان ها و افراد بر طبل کثرت خواهد کوبید.

کنگره تأسیس حزب اسلامی قانون صبح دیروز (19 مهر) در کانون فرهنگی توحید با حضور برخی از نمایندگان فعلی و ادوار مجلس برگزار شد.

نام امیر حسین قاضی زاده هاشمی و اکبر رنجبرزاده و حسن نوروزی از اعضای فراکسیون اصولگریان ولایی نیز در لیست هیات موسس حزب اسلامی قانون به چشم می خورد.
 
امیر حسین قاضی زاده هاشمی عضو فراکسیون اصولگریان ولایی مجلس در این باره به شبکه خبری منتخبان ملت  گفت: جمعی از نمایندگان ادوار و فعالان سیاسی، اجرایی فعلی و سابق کشور با محوریت اجرا و برقراری قانون در کشور دورهم جمع خواهند شد.
 
این عضو هیات رئیسه مجلس معتقد است: یکی از مشکلات کشور قانون گریزی و عدم توجه به اجرای صحیح  ضوابط و قوانین است و هدف ما در حزب اسلامی قانون تمرکز بیشتر بر اجرا صحیح قانون در کشور خواهد بود.

به گفته قاضی زاده هاشمی به منظور تحقق جامعه اسلامی قانون، این  تشکل ملی با عنوان حزب اسلامی قانون شکل گرفته است.

دکتر شاهرخ رامین، حجت الاسلام امیری،جاسم ساعدی، حجت الاسلام ملک محمدی، حلیمه عالی محمد جواد نظری مهر و علی لو از نماینده گان ادواری هستند که نام آنها در لیست هیات موسس حزب اسلامی قانون درج شده است.
 
پیش از این نیز برخی از چهره های اصولگرای مجلس که عمدتا با نام فراکسیون مستقلین در مجلس شناخته می شوند اقدام به تاسیس حزب رفاه ملت ایران کردند.چهره هایی همچون بهروز نعمتی، سیدشریف حسینی، شهاب الدین صدر، سید مهدی صادق، ایرج عبدی،شهلا میرگلوبیات، حسین گروسی برخی از اعضای این حزب هستند. افرادی که برخی از آنها از نزدیکان فکری دکتر علی لاریجانی رئیس مجلس هستند.

با نزدیک شدن به پایان مجلس دهم شاهد تاسیس و رونمایی بیشتری از احزاب و ائتلاف های سیاسی در کشور خواهیم بود. اما آیا در این دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی شاهد وحدت اصولگرایان خواهیم بود یا همچنان اختلافات برخی از جریان ها و افراد بر طبق کثرت خواهد کوبید.


ارسال شده در مورخه : جمعه، 20 مهر ماه، 1397 توسط admin  چاپ مطلب
جمعه، 20 مهر ماه، 1397 بازدید:230 نظرات 
 
کاربرانی که به این خبر امتیاز داده اند.(قرمز رأی منفی و آبی رأی مثبت):

 

مرتبط باموضوع :

 مجلس هفته‌ گذشته چه خبر بود؟  [ جمعه، 8 دي ماه، 1396 ] 684 مشاهده
 همه آنچه در جلسه سی ام اردیبهشت ماه مجلس گذشت  [ دوشنبه، 31 ارديبهشت ماه، 1397 ] 550 مشاهده
 
امتیاز دهی به مطلب

انتخاب ها

 فایل پی دی اف فایل پی دی اف

 گرفتن پرينت از اين مطلب گرفتن پرينت از اين مطلب

 ارسال به دوستان ارسال به دوستان

 گزارش این پست به مدیر سایت گزارش این پست به مدیر سایت


اشتراک گذاري مطلب