مطالب ویژه
اطلاع رسانی
اپلیکیشن

جهت دریافت اپلیکیشن اندرویدی دفتر ارتباط مردمی دکتر قاضی زاده هاشمی بر روی لینک زیر کلیک نمایید:

(دریافت اپلیکیشن)

مجلس در کلام رهبر معظم انقلاب

...مجلس شورای اسلامی، یک مرکز اساسی و تعیین کننده برای انقلاب است، همه سر رشته ­های امور، به مجلس شورای اسلامی بر می­ گردد....مجلس شورای اسلامی، مظهر وحدت ملی و یکپارچگی و اتفاق همه گروه­ ها و قومیت­ ها و سلائق و عقاید است.

یاد امام،کلام امام

...من هیچ تردیدی ندارم و در این معنا هم که مجلس در رأس همه ارگان‌ها واقع است و مجلس، ملت است که متبلور شده است و تحقق پیدا کرده است در یک جای محدود، این هم بی‌اشکال است.

(صحیفه امام ، ج ۱۷، ص: ۲۴۶)


اخبار حوزه انتخابی
next prev

پیوندهای مفید

شکل‌گیری پارلمان‌های محلی در گرو استانی شدن انتخابات قوه مقننه/شاهد ملی‌تر شدن دیدگاه نمایندگان خواهیم بود

عضو هیأت رئیسه مجلس اعتقاد دارد اجرای طرح استانی شدن انتخابات قوه مقننه سبب اصلاح ساختار میانی قانونگذاری می شود از این رو شاهد شکل گیری پارلمان های محلی خواهیم بود.

سیدامیرحسین قاضی‌زاده هاشمی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، ضمن موافقت با طرح استانی شدن انتخابات مجلس شورای اسلامی، گفت: تحقق این امر سبب ملی‌تر شدن دیدگاه نمایندگان به مسائل مختلف می شود.


استانی شدن انتخابات قوه مقننه سبب ملی‌تر شدن دیدگاه نمایندگان می شود

نماینده مردم مشهد و کلات در مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: در واقع نمایندگان امروزه به حوزه های انتخابیه خیلی تعلق خاطر دارند و 80 درصد دغدغه هایشان منوط به این نواحی می شود؛ شاید این امر سبب افزایش سطح پیشرفت و توسعه در مناطق مختلف کشور شود اما از طرفی موجب اتلاف منافع ملی و پیشبرد پروژه های ملی با منابع مالی محدود می شود.

وی در این زمینه، ادامه داد: به عنوان مثال مناطقی مانند بجنورد، مشهد، سبزوار، طبس، سرخس، گناباد، بیرجند و غیره در خراسان بزرگ دارای فرودگاه هستند اما باید سوال کرد که چه میزان پرواز در این فرودگاه ها انجام می شود؛ به عبارتی منابع ملی به زیر خاک رفته است و دلیل آن پیگیری نمایندگان برای توسعه مناطق حوزه انتخابیه است.

طرح توسعه ای جامع در کشور وجود ندارد/دلیل زیر خاک رفتن منابع ملی در استانها چیست؟

این نماینده مردم در مجلس دهم تصریح کرد: همچنین نباید فراموش کرد که طرح توسعه ای جامع نیز در کشور وجود ندارد و این در حالیست که مسئولیت توسعه در کشور بر عهده رییس جمهور است. این وظیفه بر عهده رییس جمهور گذاشته شده تا مورد گزند وزراء قرار نگیرد زیرا این افراد از قوه مقننه رای اعتماد می گیرند.

عدم انجام صحیح امور اجرایی زمینه دخالت نمایندگان را فراهم می کند

قاضی‌زاده هاشمی افزود: بنابراین چون کاری که بر عهده دستگاه اجرایی است به درستی انجام نمی شود زمینه ورود نمایندگان ملت به امور فراهم می شود.

ساختار میانی قانونگذاری درستی ندارم لذا نمایندگان فقط باید پاسخگو باشند

نماینده مردم مشهد و کلات در مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: در این بین باید یادآور شد که ساختار میانی قانونگذاری درستی ندارم؛ در واقع شورای اسلامی شهر و روستا، شورای شهرداری ها هستند و نمایندگان باید در مواجه با مسائل مختلف در پاسخ به سوالات از شیر مرغ تا جان آدمیزاد را پاسخ دهند از این رو مجبور به دخالت در امور می شوند.

شکل گیری پارلمان های محلی با اجرای طرح استانی شدن انتخابات قوه مقننه

عضو هیأت رئیسه مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: در حالی که اگر دستگاه های اجرایی به شوراهای اسلامی شهر و روستا پاسخگو بودند این مهم نحقق نمی یافت از این رو با اجرای طرح استانی شدن انتخابات، نمایندگان ملی‌تر رفتار می کنند و جایگاه شورای های اسلامی شهر و روستا افزایش می یابد و پارلمان های محلی شکل می گیرد.


ارسال شده در مورخه : شنبه، 15 دي ماه، 1397 توسط admin  چاپ مطلب
شنبه، 15 دي ماه، 1397 بازدید:252 نظرات 
 
کاربرانی که به این خبر امتیاز داده اند.(قرمز رأی منفی و آبی رأی مثبت):

 

مرتبط باموضوع :

 مجلس دهم حداکثر همکاری را با دولت داشته است  [ پنجشنبه، 8 فروردين ماه، 1398 ] 143 مشاهده
 
امتیاز دهی به مطلب

انتخاب ها

 فایل پی دی اف فایل پی دی اف

 گرفتن پرينت از اين مطلب گرفتن پرينت از اين مطلب

 ارسال به دوستان ارسال به دوستان

 گزارش این پست به مدیر سایت گزارش این پست به مدیر سایت


اشتراک گذاري مطلب