مطالب ویژه
اطلاع رسانی
اپلیکیشن

جهت دریافت اپلیکیشن اندرویدی دفتر ارتباط مردمی دکتر قاضی زاده هاشمی بر روی لینک زیر کلیک نمایید:

(دریافت اپلیکیشن)

مجلس در کلام رهبر معظم انقلاب

...مجلس شورای اسلامی، یک مرکز اساسی و تعیین کننده برای انقلاب است، همه سر رشته ­های امور، به مجلس شورای اسلامی بر می­ گردد....مجلس شورای اسلامی، مظهر وحدت ملی و یکپارچگی و اتفاق همه گروه­ ها و قومیت­ ها و سلائق و عقاید است.

یاد امام،کلام امام

...من هیچ تردیدی ندارم و در این معنا هم که مجلس در رأس همه ارگان‌ها واقع است و مجلس، ملت است که متبلور شده است و تحقق پیدا کرده است در یک جای محدود، این هم بی‌اشکال است.

(صحیفه امام ، ج ۱۷، ص: ۲۴۶)


اخبار حوزه انتخابی
next prev

پیوندهای مفید

کتاب گام دوم انقلاب تحت عنوان تمدن نوین ایرانی- اسلامی تدوین شود

عضو هیات رئیسه مجلس گفت: کتاب گام دوم باید تحت عنوان تمدن نوین ایرانی- اسلامی تدوین شده و خطرات این مسیر نیز مورد بررسی قرار گیرد.به گزارش خبرگزاری خانه ملت،  سید امیرحسین قاضی زاده هاشمی با اشاره به بیانیه گام دوم انقلاب، گفت: این بیانیه را باید در دو کتاب، گام اول و گام دوم مورد بحث و بررسی قرار داد.


نماینده مردم مشهد در مجلس افزود: در کتاب گام اول باید به چرایی پیروزی انقلاب اسلامی، چگونگی شکل‌گیری انقلاب اسلامی و موفقیت آن، تحلیل خطرهایی که در گام اول با آن روبرو بودیم و احتمالاً ادامه پیدا خواهد کرد، نقش مردم در تحقق گام اول و بررسی نقش رهبری در جامعه مورد بررسی قرار گیرد.

عضو هیئت رئیسه مجلس در تشریح جزئیات تحلیل گام دوم انقلاب اظهار داشت: کتاب گام دوم باید تحت عنوان تمدن نوین ایرانی- اسلامی تدوین شود. در این کتاب باید در ابتدا دهه‌های مختلف انقلاب مورد بررسی قرار گیرد. دولت سازی، جنبش نرم افزاری، جنبش تولید علم، مبارزه با شبیخون فرهنگی، دهه عدالت و پیشرفت، چشم انداز ۲۰ ساله، الگوی ایرانی – اسلامی پیشرفت و در پایان تمدن نوین اسلامی. این موضوعات باید در مقدمه این کتاب تشریح شود.

قاضی زاده هاشمی ادامه داد: در ادامه باید چرایی تمدن و چرایی تعیین زمان بندی ۴۰ ساله و چرایی اتکا بر جوانان مورد بررسی قرار گیرد. رهبری انقلاب در این نامه از نسل اول انقلاب تشکر کرده و ادامه مأموریت ساختن تمدن نوین اسلامی را به نسل دوم و سوم انقلاب محول می‌کند.

وی افزود: در ادامه این کتاب باید مسیر تحقق تمدن نوین اسلامی- ایرانی، نقاط ضعف و قوت مورد بررسی قرار گیرد. باید خطرات این مسیر نیز مورد بررسی قرار گیرد.

نماینده مردم مشهد گفت: پس از آن باید هفت مؤلفه ای را که مقام معظم رهبری برای ۴۰ سال دوم انقلاب بیان کردند، مورد بررسی قرار گیرد. چه نوع علم و دانش، چه نوع اقتصادی باید در تمدن اسلامی مورد توجه قرار گیرد.

عضو هیئت رئیسه مجلس، مهمترین موضوع در ۴۰ سال دوم انقلاب را سبک زندگی دانست و اظهار داشت: باید جزئیات این سبک زندگی مورد بحث و بررسی قرار گیرد.

به گزارش مهر قاضی زاده هاشمی تصریح کرد: بحث و بررسی برنامه‌های تحقق تمدن نوین ایرانی – اسلامی پایان ندارد و به اندازه ۴۰ سال به طول خواهد انجامید.


ارسال شده در مورخه : سه شنبه، 6 فروردين ماه، 1398 توسط admin  چاپ مطلب
سه شنبه، 6 فروردين ماه، 1398 بازدید:114 نظرات 
 
کاربرانی که به این خبر امتیاز داده اند.(قرمز رأی منفی و آبی رأی مثبت):

 

مرتبط باموضوع :

 فریبکاری جزئی از ژن دولتمردان و دولتزنان آمریکایی است  [ سه شنبه، 7 شهريور ماه، 1396 ] 1050 مشاهده
 
امتیاز دهی به مطلب

انتخاب ها

 فایل پی دی اف فایل پی دی اف

 گرفتن پرينت از اين مطلب گرفتن پرينت از اين مطلب

 ارسال به دوستان ارسال به دوستان

 گزارش این پست به مدیر سایت گزارش این پست به مدیر سایت


اشتراک گذاري مطلب