مطالب ویژه
اطلاع رسانی

جهت دریافت اپلیکیشن اندرویدی دفتر ارتباط مردمی دکتر قاضی زاده هاشمی بر روی لینک زیر کلیک نمایید:

(دریافت اپلیکیشن)

...مجلس شورای اسلامی، یک مرکز اساسی و تعیین کننده برای انقلاب است، همه سر رشته ­های امور، به مجلس شورای اسلامی بر می­ گردد....مجلس شورای اسلامی، مظهر وحدت ملی و یکپارچگی و اتفاق همه گروه­ ها و قومیت­ ها و سلائق و عقاید است.

...من هیچ تردیدی ندارم و در این معنا هم که مجلس در رأس همه ارگان‌ها واقع است و مجلس، ملت است که متبلور شده است و تحقق پیدا کرده است در یک جای محدود، این هم بی‌اشکال است.

(صحیفه امام ، ج ۱۷، ص: ۲۴۶)


ویژه ها


اخبار حوزه انتخابی
next prev

پیوندهای مفید

برای تحقق گام دوم انقلاب به نظام فکری و مدیریتی نیاز داریم

عضو هیات رئیسه مجلس گفت: به نظر می‌رسد که به یک نگاه و رویش جدید در بین نظام فکری و مدیریتی کشور داریم تا بتوانیم به اهداف گام دوم انقلاب دست پیدا کنیم.سیدامیرحسین قاضی‌زاده‌ هاشمی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه‌ملت با اشاره به بیانیه گام دوم انقلاب گفت: مقدمات تحلیلی و مفاهیم بیانیه گام دوم انقلاب بسیار فراوان است. قبلا مقام معظم رهبری دوره‌های انقلاب اسلامی را به 5 دوره تاسیس انقلاب، تثبیت انقلاب، دولت اسلامی، جامعه اسلامی و جهانی شدن اسلام تقسیم کرده بودند. 20سال پیش ایشان سند چشم‌انداز 20 ساله را مطرح کردند و 10 سال قبل یعنی دهه عدالت، پیشرفت را به عنوان پایه‌های اولیه مطرح کردند.

 


نسل جوان باید بتوانند تمدنی بر اساس گام دوم ایجاد کنند

نماینده مردم مشهد و کلات در مجلس تصریح کرد: در 40 سال اول مقدمات پیشرفت یک تمدن را ایجاد کردیم یعنی ظرفیت‌هایی که باید ایجاد می‌شده، شامل تربیت و توسعه نیروی انسانی، فراهم کردن زیرساخت‌های فرهنگی، اجتماعی و اقتصادی، تثبیت و توسعه استقلال و پایداری در مقابل فشار خارجی و عدم فروپاشی علی‌رغم آن فشار؛ این‌ها مقدمات بالقوه‌ای بود که فراهم شده اما در دوره جدید که 40 سال دوم است، نسل جوان که قرار است 40 سال بعدی را مدیریت کند، وظیفه دارند با توجه به ظرفیت‌های بالقوه‌ای که در ابعاد مختلف وجود دارد، تمدن ایجاد کنند.

بیانیه گام دوم انقلاب برای جوانان 40 سال آینده است

وی ادامه داد: بیانیه گام دوم انقلاب یک نگاه به گذشته دارد به معنی تعریف تهدید_فرصت؛ یک نگاه به آینده و یک تعریف ماموریت دارد که نگاه به آینده چگونه و با چه تعریف ماموریتی شکل بگیرد و توسط چه کسانی باید این اتفاق بیفتد، تمرکز این بیانیه بر کسانی است که 40 سال آینده کشور را به دست می‌گیرند یعنی به عبارت بهتر جوانان که مقام معظم رهبری نیز آنها را مورد خطاب قرار دادند.

عضو هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی در پاسخ به این سوال که برای تحقق این امر دولت و مجلس باید چه کارهایی انجام دهند، تصریح کرد: برای تحقق این امر دهه پنجاه، دهه شصت و دهه هفتادی‌ها باید به میدان بیایند و مجلس و دولتی باید شکل بگیرد که پایه، نگاه و آرمان آن بر اساس تحقق گام دوم باشد.

 اظهار داشت: به نظر می‌رسد که نیاز به یک رویش جدید در بین اول نظام فکری و بعد نظام مدیریتی کشور داریم تا بتوانیم به این اهداف دست پیدا کنیم .


ارسال شده در مورخه : پنجشنبه، 29 فروردين ماه، 1398 توسط admin  چاپ مطلب
پنجشنبه، 29 فروردين ماه، 1398 بازدید:515 نظرات 
 
کاربرانی که به این خبر امتیاز داده اند.(قرمز رأی منفی و آبی رأی مثبت):

 

مرتبط باموضوع :

 آمریکا ۴۰ سال نتوانسته هیچ غلطی بکند  [ پنجشنبه، 22 فروردين ماه، 1398 ] 479 مشاهده
 
امتیاز دهی به مطلب

انتخاب ها

 فایل پی دی اف فایل پی دی اف

 گرفتن پرينت از اين مطلب گرفتن پرينت از اين مطلب

 ارسال به دوستان ارسال به دوستان

 گزارش این پست به مدیر سایت گزارش این پست به مدیر سایت


اشتراک گذاري مطلب