مطالب ویژه
اطلاع رسانی

جهت دریافت اپلیکیشن اندرویدی دفتر ارتباط مردمی دکتر قاضی زاده هاشمی بر روی لینک زیر کلیک نمایید:

(دریافت اپلیکیشن)

...مجلس شورای اسلامی، یک مرکز اساسی و تعیین کننده برای انقلاب است، همه سر رشته ­های امور، به مجلس شورای اسلامی بر می­ گردد....مجلس شورای اسلامی، مظهر وحدت ملی و یکپارچگی و اتفاق همه گروه­ ها و قومیت­ ها و سلائق و عقاید است.

...من هیچ تردیدی ندارم و در این معنا هم که مجلس در رأس همه ارگان‌ها واقع است و مجلس، ملت است که متبلور شده است و تحقق پیدا کرده است در یک جای محدود، این هم بی‌اشکال است.

(صحیفه امام ، ج ۱۷، ص: ۲۴۶)


ویژه ها


اخبار حوزه انتخابی
next prev

پیوندهای مفید

تشکیل کارگروهی در مجلس برای بررسی تخلف دولت در افزایش حقوق کارمندان

کارگروهی در مجلس به ریاست دکتر قاضی زاده هاشمی به منظور بررسی تخلف دولت در افزایش حقوق کارمندان تشکیل شد.آقایان حسینعلی حاجی دلیگانی, حاجی بابائی و نمایندگانی از مرکز پژوهش ها و دیوان محاسبات در این کارگروه حضور دارند و ریاست آن به عهده دکتر سید امیر حسین قاضی زاده هاشمی عضو هیات رئیسه مجلس است.


در اولین جلسه این کارگروه و پس از بررسی های لازم , تخلف دولت از افزایش حقوق ها محرز شد. البته با توجه به اینکه دولت تفسیر دیگری از قانون درباره افزایش حقوق ها دارد باید این موضوع بررسی بیشتری شود.نمایندگان مجلس بر این عقیده هستند که حقوق کارکنان دولت باید 400 هزار تومان و تا ده درصد افزایش پیدا کند.اما دولت در این بخش حقوق های بالا را تا سقف 18درصد و حقوق های پایین را تا 2/3 دهم درصد افزایش داده است . این در حالی است که قانون صراحتاً در این موضوع اشاره داشته که افزایش 400 هزار تومانی حقوق کارمندان دولت در سال 98 تغییر ناپذیر است و تنها 10 درصد افزایش حقوق به میزان دریافتی,باید مدنظر قرار گیرد.

کارگروه تشکیل شده به دیوان محاسبات یک هفته فرصت داده تا بررسی های مجددی درباره افزایش حقوق لایحه های اقشار داشته باشد تا با در نظر گرفتن این گزارش,در جلسه بعدی که پس از تعطیلات مجلس خواهد بود,جمع بندی صورت گیرد.


ارسال شده در مورخه : يكشنبه، 12 خرداد ماه، 1398 توسط admin  چاپ مطلب
يكشنبه، 12 خرداد ماه، 1398 بازدید:504 نظرات 
 
کاربرانی که به این خبر امتیاز داده اند.(قرمز رأی منفی و آبی رأی مثبت):

 

مرتبط باموضوع :

 پنج نامزد حقوقدان شورای نگهبان به مجلس معرفی شدند  [ چهارشنبه، 19 تير ماه، 1398 ] 478 مشاهده
 
امتیاز دهی به مطلب

انتخاب ها

 فایل پی دی اف فایل پی دی اف

 گرفتن پرينت از اين مطلب گرفتن پرينت از اين مطلب

 ارسال به دوستان ارسال به دوستان

 گزارش این پست به مدیر سایت گزارش این پست به مدیر سایت


اشتراک گذاري مطلب