مطالب ویژه
اطلاع رسانی

جهت دریافت اپلیکیشن اندرویدی دفتر ارتباط مردمی دکتر قاضی زاده هاشمی بر روی لینک زیر کلیک نمایید:

(دریافت اپلیکیشن)

...مجلس شورای اسلامی، یک مرکز اساسی و تعیین کننده برای انقلاب است، همه سر رشته ­های امور، به مجلس شورای اسلامی بر می­ گردد....مجلس شورای اسلامی، مظهر وحدت ملی و یکپارچگی و اتفاق همه گروه­ ها و قومیت­ ها و سلائق و عقاید است.

...من هیچ تردیدی ندارم و در این معنا هم که مجلس در رأس همه ارگان‌ها واقع است و مجلس، ملت است که متبلور شده است و تحقق پیدا کرده است در یک جای محدود، این هم بی‌اشکال است.

(صحیفه امام ، ج ۱۷، ص: ۲۴۶)


ویژه ها


اخبار حوزه انتخابی
next prev

پیوندهای مفید

سه سال است که درگیر پروژه انتقال آب دریای عمان هستیم تا ردیف آن درست شود

دکترسیدامیرحسین قاضی‌زاده هاشمی، نماینده مردم شریف مشهدوکلات در مجلس شورای اسلامی امروز در جلسه شورای آب استان خراسان رضوی در محل دفتر استاندار، اظهار کرد: سه سال است که درگیر پروژه انتقال آب دریای عمان هستیم تا ردیف آن درست شود. از حدود یک تا دو سالی قبل از آن بحث مطالعه انجام شده و به این نقطه رسیده که با آمدن مهندس رزم‌حسینی جدیت ویژه‌ای در استان شکل گرفته است.


وی ادامه داد: در اقدامات اجرایی انتهایی و در بحث اختصاصی تلاش بیشتری نیاز است. زمانی که اجرایی کردن پروژه طولانی شود، هزینه‌های نهایی آن نیز بیشتر می‌شود. استاندار پای کار است، تمام‌قد ایستاده و مدل‌های اقتصادی مختلفی را تعبیه کرده است.

قاضی‌زاده هاشمی خاطرنشان کرد: بیش از یک و نیم سال است که روی طرح زعفران کار می‌کنند. ما نگران محدودیت زمانی هستیم. امیدواریم این طرح در دو سال انتهایی دولت به نتیجه‌ای برسد و هر فرد دیگری بیاید این کار را به نتیجه نهایی و اجرایی برساند. کشاورزان نیز برای این طرح مشارکت فکری دادند، زیرا اگر مصرف‌کننده خود مشارکت نداشته باشد، طرح دستوری می‎شود. امیدواریم این مشارکت‌طلبی در اجرا ادامه پیدا کند.

این نماینده مجلس شورای اسلامی گفت: هدف انتقال آب عمان انسانی است، قرار نیست مدیریت آب را به قیمت تعطیلی کشاورز انجام دهیم. اگر مدل‌های مالی در نظر گرفته نشود که چگونه جبران خواهد شد و به حال خود رها شود، به مرحله‌ای که مورد انتظار است، نمی‌رسد.

در ادامه رضا شیران خراسانی، نماینده مردم مشهد در مجلس شورای اسلامی، عنوان کرد: آب یک بحث مهم و استراتژی است. در این بخش عمدتا مردم مقصر هستند. ما هیچ زمانی برای هدررفت انرژی در حوزه انتقال نیرو فکری نکرده و هدررفتی را که در حوزه آب انجام می‌دهیم، حساب نکردیم. مقصر کشاورز است.

وی افزود: بیش از 110 میلیون متر مکعب آب در خراسان هدر می‌رود. باید هدررفت لوله‌های آب در شهر مشهد را بررسی کنیم. انتقال آب از عمان خوب بوده اما تحلیلی که در خصوص طرح زعفران مطرح شد، اشتباه است. باید برای این اتفاق در منابع موجود خود بازنگری کنیم.

شیران خراسانی بیان کرد: ضمن حمایت از این طرح، درخواست داریم که برای بازچرخانی آب کشف‌رود، هدررفت آب و به‌زراعی کاری انجام دهیم. ضمن اینکه حتما از طرح انتقال آب دریای عمان حمایت می‌کنیم، باید نسبت به بخش هدررفت آب در استان نیز توجه شود.

در ادامه حمید بنایی، نماینده مردم گناباد در مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: در حوزه آب استان اتفاقات خوبی رخ داده و از سه سال پیش 40، 50 جلسه برگزار کردیم که وضعیت آب مدیریت شود. بیشترین سهم در بحث پایداری اعتبارات ملی را نمایندگان استان داشتند.

وی اضافه کرد: در سال 96 ردیف اعتبار ملی برای بحث انتقال آب ایجاد شد که بر اساس آن کمیسیون‎‌ها مشارکت و پیگیری کردند. برای بحث دیپلماسی آب نیز با معاون وزیر امور خارجه جلسه‌ای داشتیم تا بحث دیپلماسی آب و حجم برداشت ما از آب دریای عمان مشخص شود و قول پیگیری داده شد.

در بخش دیگری از جلسه حجت الاسلام و المسلمین معادی، رئیس شورای سیاست‌گذاری ائمه جمعه استان، اظهار کرد: اگر آب نباشد، خونی هم نیست. حیات بشر در گرو آب بوده و مدیریت و تامین آب چه کشاورزی و چه غیر کشاورزی یکی از مسائل بسیار مهم است.

وی خاطرنشان کرد: اگر انسانی در عرصه آب قدم بردارد، نوعی از عبادت است. اگر دولت‌ها در زمان مناسب از آب موجود در دریا استفاده نکنند، قطعا در درازمدت باید پاسخگوی دین و اسلام باشند.

معادی بیان کرد: ائمه جمعه در استان، روحانیون و ائمه جماعات در حوزه پیوست فرهنگی فعالیت و بسترسازی می‌کنند. عمق پیوست فرهنگی معلوم است. قطعا ما در این طرح کوتاهی نخواهیم کرد.


ارسال شده در مورخه : جمعه، 17 خرداد ماه، 1398 توسط admin  چاپ مطلب
جمعه، 17 خرداد ماه، 1398 بازدید:723 نظرات 
 
کاربرانی که به این خبر امتیاز داده اند.(قرمز رأی منفی و آبی رأی مثبت):

 

مرتبط باموضوع :

 اقتصاد استارت‌آپی جایگزینی برای درآمدهای نفتی  [ پنجشنبه، 28 شهريور ماه، 1398 ] 506 مشاهده
 
امتیاز دهی به مطلب

انتخاب ها

 فایل پی دی اف فایل پی دی اف

 گرفتن پرينت از اين مطلب گرفتن پرينت از اين مطلب

 ارسال به دوستان ارسال به دوستان

 گزارش این پست به مدیر سایت گزارش این پست به مدیر سایت


اشتراک گذاري مطلب