مطالب ویژه
اطلاع رسانی

جهت دریافت اپلیکیشن اندرویدی دفتر ارتباط مردمی دکتر قاضی زاده هاشمی بر روی لینک زیر کلیک نمایید:

(دریافت اپلیکیشن)

...مجلس شورای اسلامی، یک مرکز اساسی و تعیین کننده برای انقلاب است، همه سر رشته ­های امور، به مجلس شورای اسلامی بر می­ گردد....مجلس شورای اسلامی، مظهر وحدت ملی و یکپارچگی و اتفاق همه گروه­ ها و قومیت­ ها و سلائق و عقاید است.

...من هیچ تردیدی ندارم و در این معنا هم که مجلس در رأس همه ارگان‌ها واقع است و مجلس، ملت است که متبلور شده است و تحقق پیدا کرده است در یک جای محدود، این هم بی‌اشکال است.

(صحیفه امام ، ج ۱۷، ص: ۲۴۶)


ویژه ها


اخبار حوزه انتخابی
next prev

پیوندهای مفید

تشدید تحریم همزمان بامیانجی گری، مصداق سیاست چماق و هویج

قاضي زاده هاشمي تشدید تحریم‌های امریکا علیه کشورمان در حوزه پتروشیمی همزمان با سفر نخست وزیر ژاپن به تهران را مصداق اعمال روش چماق و هویج دانست

تشدید تحریم همزمان بامیانجی گری، مصداق سیاست چماق و هویجامیرحسین قاضی زاده هاشمی در حاشیه جلسه علنی مجلس در مصاحبه اختصاصی با خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما گفت: رهبر معظم انقلاب در دیدار آبه شینزو به درستی فرمودند که امریکایی‌ها در پی تضعیف اراده ما در مسیر صیانت از منافع ملی هستند.


وی افزود: آنان همزمان با فشار اقتصادی مسیری را یافتند که ما صنعت هسته‌ای را به دست خودمان محدود کردیم و از این موضوع علامتی دریافت کردند که در حوزه‌های مختلف به ویژه دفاعی، امنیتی و اقتصادی نیز کاری کنند که دست از طلب منافع ملی و حفظ آن برداریم.
قاضی زاده هاشمی، راهبرد اصلی امریکایی‌ها علیه جمهوری اسلامی ایران را تشدید فشار توأم با ادعای مذاکره دانست و گفت: آنان می‌خواهند ما را بر میزی بنشانند که با دست خودمان منافع ملی را واگذار کنیم.
نماینده مردم مشهد در مجلس افزود: در عهدنامه ترکمانچای ۲۷ شهر کشورمان در منطقه قفقاز این گونه جدا شد که ابتدا تعداد زیادی از شهر‌های ما را گرفتند، ۱۰ شهر را به خودمان برگردانند و ۳۰ شهر را از کشورمان جدا کردند.
وی گفت:​ مذاکره مدنظر امریکا نیز محتوایی تقریباً شبیه مذاکرات ترکمانچای خواهد داشت یعنی مذاکره برای جدا کردن خاک و عزت ملی.
قاضی زاده هاشمی درباره نحوه مواجهه با باج خواهی امریکا اظهار داشت: زیاده خواهی آنان حد یقف ندارد همچنان که در مذاکرات هسته‌ای خواستار محدودیت موقت فعالیت‌های ما شده بودند، اما اکنون می‌خواهند آن را دائمی کنیم و بعد نیز توقف برنامه‌های موشکی و فعالیت‌های منطقه‌ای ما را مطالبه می‌کنند.
وی افزود: به تدریج می‌خواهند ما را نوکر امارات و عربستان کنند یعنی در این حد ما را تحقیر شده می‌خواهند که این با عزت و بزرگی ملت ریشه دار و تاریخی ایران نمی‌سازد.
عضو هیأت رئیسه مجلس تاکید کرد: به همین علت مسئولان جمهوری اسلامی ایران موظفند از عزت و هویت دینی و ملی دفاع کنند.
قاضی زاده هاشمی همچنین درباره پیام سفر نخست وزیر ژاپن به تهران گفت: این سفر مصداق اعمال روش چماق و هویج است، زیرا در حالی که هنوز آبه شینزو را به ایران نفرستاده بودند پتروشیمی ما را تحریم کردند؛ این میانجی، میانجی برای دعوت به تسلیم است.
وی افزود: البته آقای آبه شینزو انسانی محترم و نخست وزیر کشوری بزرگ است و طبعاً ما به عنوان میزبان باید او را تکریم می‌کردیم به ویژه با توجه به روابط دیرینه‌ای که با ژاپن داریم، اما جمهوری اسلامی ایران چیزی را به عنوان پیغام از او نپذیرفت.


ارسال شده در مورخه : سه شنبه، 28 خرداد ماه، 1398 توسط admin  چاپ مطلب
سه شنبه، 28 خرداد ماه، 1398 بازدید:183 نظرات 
 
کاربرانی که به این خبر امتیاز داده اند.(قرمز رأی منفی و آبی رأی مثبت):

 

مرتبط باموضوع :

 جهاد در عرصه فرهنگی و اقتصادی ضروری است  [ سه شنبه، 10 مرداد ماه، 1396 ] 1161 مشاهده
 
امتیاز دهی به مطلب

انتخاب ها

 فایل پی دی اف فایل پی دی اف

 گرفتن پرينت از اين مطلب گرفتن پرينت از اين مطلب

 ارسال به دوستان ارسال به دوستان

 گزارش این پست به مدیر سایت گزارش این پست به مدیر سایت


اشتراک گذاري مطلب