مطالب ویژه
اطلاع رسانی

جهت دریافت اپلیکیشن اندرویدی دفتر ارتباط مردمی دکتر قاضی زاده هاشمی بر روی لینک زیر کلیک نمایید:

(دریافت اپلیکیشن)

...مجلس شورای اسلامی، یک مرکز اساسی و تعیین کننده برای انقلاب است، همه سر رشته ­های امور، به مجلس شورای اسلامی بر می­ گردد....مجلس شورای اسلامی، مظهر وحدت ملی و یکپارچگی و اتفاق همه گروه­ ها و قومیت­ ها و سلائق و عقاید است.

...من هیچ تردیدی ندارم و در این معنا هم که مجلس در رأس همه ارگان‌ها واقع است و مجلس، ملت است که متبلور شده است و تحقق پیدا کرده است در یک جای محدود، این هم بی‌اشکال است.

(صحیفه امام ، ج ۱۷، ص: ۲۴۶)


ویژه ها


اخبار حوزه انتخابی
next prev

پیوندهای مفید

لزوم شناخت غرب و تهدید‌های کشور‌های غربی علیه جمهوری‌اسلامی

نخستین نشست فراکسیون اقدامات پیشدستانه علیه تهدیدات آمریکا با عنوان آینده پژوهی در روابط ایران و غرب با حضور برخی نمایندگان مجلس و تعدادی از استادان دانشگاه تهران برگزار شد.

به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس، نخستین نشست فراکسیون اقدامات پیشدستانه علیه تهدیدات آمریکا با عنوان آینده پژوهی در روابط ایران و غرب با حضور برخی نمایندگان مجلس و تعدادی از استادان دانشگاه تهران برگزار شد.


در این نشست بر ضرورت شناخت غرب و تهدید‌های کشور‌های غربی علیه جمهوری اسلامی ایران تاکید شد و نمایندگان مجلس و اساتید دانشگاه به ارائه دیدگاه‌های خود در خصوص روند روابط ایران در بخش‌های مختلف با غرب و شناخت و ریشه یابی تهدید‌های موجود در این زمینه پرداختند.

سید امیرحسین قاضی زاده هاشمی، رئیس این فراکسیون گفت: در شرایط فعلی ضرورت شناخت اوضاع پیرامونی و بویژه تحولاتی که در جهان غرب صورت می‌گیرد، وجود دارد از این رو سعی می‌کنیم در جلساتی که به این امر اختصاص داده می‌شود در خصوص مهم‌ترین مباحثی که در جهان غرب و به ویژه آمریکا در موضوعاتی همچون روابط جریانات ضد جنگ که در جهان وجود دارد، موضوع مقابله با سرمایه داری، آینده پارلمان‌های اروپایی، مجالس آمریکا، نظام فکری جامعه جهانی و نیز عملکرد رسانه‌ها بحث صورت گیرد.

وی افزود: ما باید ضمن ریشه یابی این موضوعات همچنین محور‌های دیگر با حضور کارشناسان و اساتید دانشگاه‌ها انواع تهدید‌ها و نیز فرصت‌هایی را که می‌توان از آن‌ها استفاده کرد شناسایی کنیم.

رامین از استادان دانشگاه و دبیر اجرایی این فراکسیون نیز با تاکید بر ضرورت آینده پژوهی در موضوعات مختلف به ویژه شناخت غرب گفت: آینده پژوهی از موضوعاتی است که دستاورد‌های آن می‌تواند به تصمیم گیرندگان کمک کند.

وی افزود: در این نشست مهم‌ترین تکنیک‌های آینده پژوهی که در نظام دانشگاهی وجود دارد تبیین شد.


ارسال شده در مورخه : يكشنبه، 23 تير ماه، 1398 توسط admin  چاپ مطلب
يكشنبه، 23 تير ماه، 1398 بازدید:551 نظرات 
 
کاربرانی که به این خبر امتیاز داده اند.(قرمز رأی منفی و آبی رأی مثبت):

 

مرتبط باموضوع :

 اجرای اصل 44 اولویت مجلس یازدهم است  [ شنبه، 10 خرداد ماه، 1399 ] 110 مشاهده
 
امتیاز دهی به مطلب

انتخاب ها

 فایل پی دی اف فایل پی دی اف

 گرفتن پرينت از اين مطلب گرفتن پرينت از اين مطلب

 ارسال به دوستان ارسال به دوستان

 گزارش این پست به مدیر سایت گزارش این پست به مدیر سایت


اشتراک گذاري مطلب