مطالب ویژه
اطلاع رسانی

جهت دریافت اپلیکیشن اندرویدی دفتر ارتباط مردمی دکتر قاضی زاده هاشمی بر روی لینک زیر کلیک نمایید:

(دریافت اپلیکیشن)

...مجلس شورای اسلامی، یک مرکز اساسی و تعیین کننده برای انقلاب است، همه سر رشته ­های امور، به مجلس شورای اسلامی بر می­ گردد....مجلس شورای اسلامی، مظهر وحدت ملی و یکپارچگی و اتفاق همه گروه­ ها و قومیت­ ها و سلائق و عقاید است.

...من هیچ تردیدی ندارم و در این معنا هم که مجلس در رأس همه ارگان‌ها واقع است و مجلس، ملت است که متبلور شده است و تحقق پیدا کرده است در یک جای محدود، این هم بی‌اشکال است.

(صحیفه امام ، ج ۱۷، ص: ۲۴۶)


ویژه ها


اخبار حوزه انتخابی
next prev

پیوندهای مفید

توقیف کشتی انگلیسی موجب تسهیل در امور بانکی شد

عضو هیات‌رئیسه مجلس گفت: توقیف کشتی انگلیسی علاوه بر آثار دیپلماتیک، آثار اقتصادی هم در پی داشت و پس از آن مبادلات بانکی ما آسان‌تر انجام شد.

سیدامیرحسین قاضی‌زاده هاشمی نماینده مردم مشهد در مجلس شورای اسلامی در گفت ‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس، با اشاره به توقیف کشتی انگلیسی توسط نیروی دریایی سپاه گفت: این اتفاقات جدیدی که در بحث توقیف کشتی انگلیسی توسط نیروی دریایی سپاه رخ داد، نشان داد که هزینه سازش بیش از هزینه مقاومت است و این اقدام سپاه علاوه بر ‌آثار مثبت دیپلماتیک برای کشور ما آثار اقتصادی مثبت هم در پی داشت.


وی افزود: این اتفاق باعث شد که ثباتی در بازار ایجاد شد و دشمنان ما فهمیدند که دشمنی‌شان بی‌فایده است؛ امارات و  عربستان از موضع دشمنانه خود کوتاه آمدند، روابط اقتصادی عادی‌تر شد،‌ تبادل پول عادی‌تر شد؛ همچنین این اتفاق باعث شد تا رفتاری که عربستان با زائرین ما دارد طبق اخبار واصله از عربستان بهتر شد. 

عضو هیات رئیسه مجلس اظهار داشت: این مساله نشان داد که اگر ما از موضع اقتدار برخورد کنیم و کشورهای دنیا ما را مقتدر بدانند در رایزنی‌ها و دیپلماسی ما تاثیر مثبت دارد چرا که گفت‌وگو زمانی شکل می‌گیرد، که دو طرف در سطح مساوی باشند اگر دشمن خودش را دست بالاتر بداند و ببیند که می‌تواند به شما زور بگوید دلیلی ندارد که بیاید و مذاکره کند و به شما امتیاز دهد. 

قاضی‌زاده خاطرنشان کرد: اقتدار باعث می‌شود تا دشمن به این نتیجه برسد که نمی‌تواند به طرف مقابلش زور بگوید پس بنابراین رضایت طرف مقابلش را باید جلب کند و برای اینکه رضایت را جلب کند مجبور است که از یک سطح مساوی یا پایین‌تر با طرفش گفت‌وگو کند تا بتوانند نظر طرف مقابل را جلب کند.

عضو هیات رئیسه مجلس  در پایان گفت: این نوع گفت‌وگو آثار اقتصادی، سیاسی و امنیتی مثبتی در پی دارد و مرزهای ما را امن‌تر می‌کند و اینها همه برخواسته از اقتدار است.


ارسال شده در مورخه : پنجشنبه، 10 مرداد ماه، 1398 توسط admin  چاپ مطلب
پنجشنبه، 10 مرداد ماه، 1398 بازدید:47 نظرات 
 
کاربرانی که به این خبر امتیاز داده اند.(قرمز رأی منفی و آبی رأی مثبت):

 

مرتبط باموضوع :

 هفتاد سال متوقف شدیم  [ سه شنبه، 25 تير ماه، 1398 ] 70 مشاهده
 
امتیاز دهی به مطلب

انتخاب ها

 فایل پی دی اف فایل پی دی اف

 گرفتن پرينت از اين مطلب گرفتن پرينت از اين مطلب

 ارسال به دوستان ارسال به دوستان

 گزارش این پست به مدیر سایت گزارش این پست به مدیر سایت


اشتراک گذاري مطلب