مطالب ویژه
اطلاع رسانی

جهت دریافت اپلیکیشن اندرویدی دفتر ارتباط مردمی دکتر قاضی زاده هاشمی بر روی لینک زیر کلیک نمایید:

(دریافت اپلیکیشن)

...مجلس شورای اسلامی، یک مرکز اساسی و تعیین کننده برای انقلاب است، همه سر رشته ­های امور، به مجلس شورای اسلامی بر می­ گردد....مجلس شورای اسلامی، مظهر وحدت ملی و یکپارچگی و اتفاق همه گروه­ ها و قومیت­ ها و سلائق و عقاید است.

...من هیچ تردیدی ندارم و در این معنا هم که مجلس در رأس همه ارگان‌ها واقع است و مجلس، ملت است که متبلور شده است و تحقق پیدا کرده است در یک جای محدود، این هم بی‌اشکال است.

(صحیفه امام ، ج ۱۷، ص: ۲۴۶)


ویژه ها


اخبار حوزه انتخابی
next prev

پیوندهای مفید

تحریم وزیر خارجه آنقدر سخیف است كه انتظار واكنش همتراز شایسته نیست

تحریم وزیر خارجه ایران از سوی آمریكا واكنش‌های زیادی به همراه داشت، اما این سوال مطرح است كه آیا در میان واكنش‌هایی كه احتمالا ادامه خواهد داشت ممكن است واكنشی عملی هم از سوی ایران صورت بگیرد؛ مشابه آنچه در قبال تحریم سپاه از سوی آمریكا صورت گرفت و ایران نیز نیروهای آمریكایی حاضر در منطقه را تروریست قلمداد كرد. سیدامیرحسین قاضی‌زاده‌هاشمی، عضو هیات رئیسه مجلس در گفت‌وگو با جام‌جم در پاسخ به این‌كه ایران چه واكنشی به اقدام اخیر آمریكا می‌تواند داشته باشد، گفت: به لحاظ سیاسی ما هیچ گونه روابط دیپلماتیك با آمریكا نداریم و امكان سفر و حضور مقامات دولتی آمریكا در ایران وجود ندارد، بنابراین طبعا ما اقدام مشابهی را نمی‌توانیم انجام بدهیم.


وی بیان  كرد: از سوی دیگر باید به این نكته هم توجه داشت که این اقدام آن‌قدر سخیف است كه اساسا انتظار واكنش همتراز برای پاسخگویی به آمریكا چندان شایسته به نظر نمی‌رسد. نمی‌توان در قبال كاری كه با عرف بین‌الملل فاصله زیادی دارد اقدام متقابل انجام داد. اما در عین حال می‌توان همان پیشنهادی كه سابقا از سوی برخی  نمایندگان مجلس برای انتقال مقر سازمان ملل از آمریكا به كشوری دیگر مطرح شد دوباره مطرح و پیگیری كرد.

قاضی‌زاده‌هاشمی افزود: این كار آمریكا آن قدر احمقانه است كه حتی شركای اروپایی ایالات متحده هم به آن اعتراض كردند. در عرف بین‌الملل تحریم وزیر خارجه یك كشور كه رسمیتی بین‌المللی دارد و عضو سازمان ملل است و همچنین در بسیاری از سازمان‌های جهانی عضویت دارد هیچ وجاهت حقوقی ندارد و شاید در عرصه سیاسی بتوان آن را به‌عنوان اقدامی بی‌سابقه در نظر گرفت.


ارسال شده در مورخه : شنبه، 12 مرداد ماه، 1398 توسط admin  چاپ مطلب
شنبه، 12 مرداد ماه، 1398 بازدید:276 نظرات 
 
کاربرانی که به این خبر امتیاز داده اند.(قرمز رأی منفی و آبی رأی مثبت):

 

مرتبط باموضوع :

 
امتیاز دهی به مطلب

انتخاب ها

 فایل پی دی اف فایل پی دی اف

 گرفتن پرينت از اين مطلب گرفتن پرينت از اين مطلب

 ارسال به دوستان ارسال به دوستان

 گزارش این پست به مدیر سایت گزارش این پست به مدیر سایت


اشتراک گذاري مطلب