مطالب ویژه
اطلاع رسانی

جهت دریافت اپلیکیشن اندرویدی دفتر ارتباط مردمی دکتر قاضی زاده هاشمی بر روی لینک زیر کلیک نمایید:

(دریافت اپلیکیشن)

...مجلس شورای اسلامی، یک مرکز اساسی و تعیین کننده برای انقلاب است، همه سر رشته ­های امور، به مجلس شورای اسلامی بر می­ گردد....مجلس شورای اسلامی، مظهر وحدت ملی و یکپارچگی و اتفاق همه گروه­ ها و قومیت­ ها و سلائق و عقاید است.

...من هیچ تردیدی ندارم و در این معنا هم که مجلس در رأس همه ارگان‌ها واقع است و مجلس، ملت است که متبلور شده است و تحقق پیدا کرده است در یک جای محدود، این هم بی‌اشکال است.

(صحیفه امام ، ج ۱۷، ص: ۲۴۶)


ویژه ها


اخبار حوزه انتخابی
next prev

پیوندهای مفید

تشخیص تشکیل یک وزارتخانه با مجلس شورای اسلامی است

نماینده مردم مشهد در مجلس شورای اسلامی گفت: اولویت و تشخیص تشکیل یک وزارتخانه با مجلس شورای اسلامی است و دولت پس از ابلاغ قانون، باید وزارتخانه میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی را تشکیل و ظرف 15 روز سرپرست ان را تعیین کند.


امیرحسین قاضی زاده هاشمی در گفتگو با قدس آنلاین اظهار داشت: تشکیل وزارتخانه میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی در مجلس شورای اسلامی به تصویب رسیده و شورای نگهبان نیز آن را تایید کرده است، از این رو دولت موظف به اجرای قانون بوده و باید هرچه سریعتر این وزارتخانه را تشکیل و سرپرست آن را معرفی کند.

وی درباره اینکه دولت اعلام کرده اولویت با تشکیل وزارت بازرگانی است نه وزارتخانه میراث فرهنگی ، تصریح کرد: فرآیند قانونی تشکیل وزارتخانه میراث فرهنگی انجام شده است و دولت نیز در طول بررسی این موضوع مخالفت های را در مجلس مطرح کرده است اما نمایندگان علی رغم مخالفت های دولت ، تشخیص بر تشکیل این وزارتخانه داده اند.

قاضی زاده هاشمی بیان داشت: هدف از تشکیل مجلس شورای اسلامی طبق قانون اساسی این است که دولت هر اقدام و فعالیتی که تمایل به اجرای آن را داشت  انجام ندهد، از طرفی اولویت و تشخیص تشکیل یک وزارتخانه با مجلس شورای اسلامی است و طرح دولت درباره تشکیل وزارت بازرگانی نیز علی رغم مطرح شدن چند باره در مجلس شورای اسلامی اما نمایندگان با آن موافقت نکرده اند.

عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی افزود: طبق قانون،  دولت باید پس از ابلاغ قانون توسط رئیس مجلس شورای اسلامی این وزارتخانه را تشکیل و ظرف مدت 15 روز  سرپرست و  حداکثر تا 3ماه  نیز وزیر مربوطه را به مجلس معرفی کند.   

نماینده مردم مشهد و کلات در مجلس شورای اسلامی بیان داشت: جلسه نشست شورای حل اختلاف قوا درباره اختلاف مجلس و دولت در موضوع ارائه گزارش نیز تشکیل شده اما تاکنون نتیجه آن به طور رسمی به  مجلس ارائه نشده است.


ارسال شده در مورخه : پنجشنبه، 17 مرداد ماه، 1398 توسط admin  چاپ مطلب
پنجشنبه، 17 مرداد ماه، 1398 بازدید:245 نظرات 
 
کاربرانی که به این خبر امتیاز داده اند.(قرمز رأی منفی و آبی رأی مثبت):

 

مرتبط باموضوع :

 
امتیاز دهی به مطلب

انتخاب ها

 فایل پی دی اف فایل پی دی اف

 گرفتن پرينت از اين مطلب گرفتن پرينت از اين مطلب

 ارسال به دوستان ارسال به دوستان

 گزارش این پست به مدیر سایت گزارش این پست به مدیر سایت


اشتراک گذاري مطلب