مطالب ویژه
اطلاع رسانی

جهت دریافت اپلیکیشن اندرویدی دفتر ارتباط مردمی دکتر قاضی زاده هاشمی بر روی لینک زیر کلیک نمایید:

(دریافت اپلیکیشن)

...مجلس شورای اسلامی، یک مرکز اساسی و تعیین کننده برای انقلاب است، همه سر رشته ­های امور، به مجلس شورای اسلامی بر می­ گردد....مجلس شورای اسلامی، مظهر وحدت ملی و یکپارچگی و اتفاق همه گروه­ ها و قومیت­ ها و سلائق و عقاید است.

...من هیچ تردیدی ندارم و در این معنا هم که مجلس در رأس همه ارگان‌ها واقع است و مجلس، ملت است که متبلور شده است و تحقق پیدا کرده است در یک جای محدود، این هم بی‌اشکال است.

(صحیفه امام ، ج ۱۷، ص: ۲۴۶)


ویژه ها


اخبار حوزه انتخابی
next prev

پیوندهای مفید

حفظ حقوق عمومی افراد از بدیهیات دین ما است

عضو هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی با اشاره به تاکید مقام معظم رهبری بر حفظ حقوق عمومی آحاد جامعه، خاطر نشان کرد: داستان داوری عادلانه قاضی در دعوای حاکم و فرد یهودی در زمان امیرالمومنین (ع) نشان می دهد که حفظ حقوق عمومی اصل بدیهی دینی ما است و شاید فقط در سطح سیاسی جامعه بیان نشده است.


«سید امیر حسین قاضی زاده هاشمی» عضو هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی درباره تاکید مقام معظم رهبری بر لزوم رعایت حقوق عمومی آحاد ملت به خبرنگار ایرنا، گفت: مطابق تعالیم اسلامی حتی گیاهان، محیط زیست و همه اجزایی که در سیطره حاکمیت اسلامی هستند دارای حقی هستند و مردم هم همینطور. خداوند به مجرد آفرینش انسان ها، حقوقی برای آن ها قائل شده است. حق حیات، حق جلوگیری از ظلم و تضییع حقوق برایشان قائل است.

 وی افزود: در قانون اساسی ما نیز با صراحت تاکید شده است که جنسیت، قومیت و نژاد نباید باعث هرگونه تبعیض میان افراد شود.

عضو فراکسیون ولایی مجلس درباره مصادیق مورد نظر رهبری از حقوق ملت خاطر نشان کرد: در قانون اساسی که برخواسته از دین ما است، به جزئیات بسیاری از این حقوق ذکر شده که مصداق حقوق عمومی محسوب می شود.

قاضی زاده همچنین تصریح کرد: زندانیان نیز به مانند سایر اقشار جامعه یک حقوق عامه دارند. آنها نیز مانند همه باید حق کرامت و شخصیت شان محفوظ بماند، همچنین حق سلامت و غیره که باید رعایت شود. البته که آن ها به دلیل جرمی که انجام داده اند مطابق با قانون متحمل برخی محدودیت ها نیز هستند.

هفته گذشته رهبر انقلاب اسلامی در دیدار با نمایندگان مجلس خبرگان، نگاه نظام اسلامی به حقوق عمومی آحاد مردم فارغ از مذهب و طایفه آنان را یکسان خواندند و گفتند: «فارغ از اینکه یک فرد مسلمان است یا غیرمسلمان، و یا به نظام اسلامی وفادار است یا نیست، حقوق عمومی آن باید محفوظ باشد، مثلاً نباید در کشور ناامنی وجود داشته باشد، و باید آزادی و نگاه عادلانه برای همه مردم یکسان باشد.»


ارسال شده در مورخه : پنجشنبه، 11 مهر ماه، 1398 توسط admin  چاپ مطلب
پنجشنبه، 11 مهر ماه، 1398 بازدید:27 نظرات 
 
کاربرانی که به این خبر امتیاز داده اند.(قرمز رأی منفی و آبی رأی مثبت):

 

مرتبط باموضوع :

 دعوت جمعی از نخبگان و اساتید ایرانی ساکن در آمریکا از رئیسی  [ چهارشنبه، 16 فروردين ماه، 1396 ] 918 مشاهده
 لزوم تسریع در انتخاب جایگزین استانداران بازنشسته  [ سه شنبه، 29 آبان ماه، 1397 ] 435 مشاهده
 
امتیاز دهی به مطلب

انتخاب ها

 فایل پی دی اف فایل پی دی اف

 گرفتن پرينت از اين مطلب گرفتن پرينت از اين مطلب

 ارسال به دوستان ارسال به دوستان

 گزارش این پست به مدیر سایت گزارش این پست به مدیر سایت


اشتراک گذاري مطلب